ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Tradycyjne karty SIM powoli przechodzą do lamusa. Za jakiś czas wszyscy o nich zapomną, bo zastąpią je wygodniejsze, bardziej praktyczne i niezawodne karty eSIM. Dadzą one również większą swobodę użytkownikom w dobieraniu swojej oferty telefonicznej! To już się dzieje, między innymi dzięki takim rozwiązaniom jak Orange Flex. Czym jest eSIM, jakie daje korzyści użytkownikowi i czy już dziś można używać tej technologii?

Jak działą eSIM?

eSIM to skrót od embeded SIM, co można przetłumaczyć jako wbudowany SIM. W urządzeniach, które wyposażone są w taki moduł, nie jest konieczne wkładanie tradycyjnej karty SIM. Wystarczy włączyć telefon i ściągnąć z internetu od operatora dane dotyczące numeru i oferty. Dosłownie w ciągu kilku sekund można zacząć korzystać z nowej oferty. Co więcej dzięki opcji MultiSIM kartę można duplikować, więc można jej używać w kilku urządzeniach jednocześnie (na przykład w smartfonie i smartwatchu) korzystając równolegle z jednego numeru i pakietu internetu.

Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne dla użytkowników, zwłaszcza gdy chcą zmienić operatora. Dzięki eSIM nie trzeba osobiście iść do salonu lub zamawiać kuriera z tradycyjną SIM. Wszystko można załatwić samodzielnie przez internet. Trwa to też o wiele szybciej.

Jak skorzystać z eSIM?

Karty eSIM to stosunkowo nowa technologia, ale jest już dostępna na polskim rynku. Aby z niej skorzystać trzeba przede wszystkim mieć odpowiedni telefon. Standard eSIM nie jest jeszcze powszechnie wykorzystywany przez producentów, ale można go znaleźć w telefonach marek takich jak:

  • Apple (Xs, Xr, 11, 11 Pro, SE 2020);

  • Samsung (Z Flip, Fold, Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra);

  • Google Pixel (3, 3XL, 3a, 4, 4XL);

  • Motorola (razr);

  • Huawei (P40, P40 Pro).

Lista nie jest zamknięta, a standard eSIM będzie tylko popularniejszy. Pewnie już wkrótce będzie dostępny w telefonach ze średniej i niższej półki cenowej.

Samo urządzenie to jeden z dwóch elementów, niezbędnych do użycia karty eSIM. Drugim, jest dostępność takiej możliwości u operatora. Obecnie jedynym dostawcą na rynku w Polsce, który oferuje eSIM dla klientów indywidualnych i firmowych jest Orange. Można z niego skorzystać między innymi przy wyborze oferty Orange Flex (https://flex.orange.pl/oferta/oferta-dla-ciebie). Jak to działa w szczegółach?

eSIM w Orange Flex

Orange Flex to jedna z najwygodniejszych i najbardziej elastycznych ofert komórkowych na rynku. Nie jest więc żadnym zaskoczeniem, że oferuje swoim użytkownikom skorzystanie z możliwości eSIM. Konfigurację rozpoczyna się od pobrania aplikacji, w której należy zarejestrować konto, a następnie wybrać Plan komórkowy (dostępne są cztery opcje różniące się wielkością pakietu internetowego – nawet do 100 GB z dostępem do sieci 5G!). W tradycyjnym modelu, aby zacząć z niej korzystać, należy włożyć do telefonu kartę SIM. Jednak w Orange Flex można zdecydować się na eSIM i dosłownie w ciągu kilku sekund zacząć korzystać z wybranego przed chwilą Planu. Wybór eSIM w Orange Flex jako karty głównej lub karty dodatkowej jest bezpłatny.

Plan można co miesiąc zmieniać – zarówno zwiększać, jak i zmniejszać w zależności od potrzeb. W dowolnym momencie można też przestać korzystać z oferty. Comiesięcznej płatności dokonuje się BLIK-iem lub automatycznie za pośrednictwem karty płatniczej, podpiętej do aplikacji.

Jednym zdaniem – połączenie elastyczności oferty Orange Flex z wygodą technologii eSIM dają komfort korzystania z telefonu i mobilnego internetu niedostępny wcześniej!

 

 

 

About The Author