W dzisiejszych czasach stajemy się coraz wygodniejszy w wielu obszarach życia. Trend ten również dotarł do sklepów spożywczych, w których nagminnie chcemy zakupić pokrojoną kiełbasę. Właściciele takich obiektów nie chcąc tracić klientów, kupują krajalnice do wędlin. W artykule tym pochylimy się bardziej nad tego typu maszynami.

Profesjonalne czy marketowe rozwiązania?

Pytanie postawione w tytule tego akapitu zadaje sobie każda osoba chcąca zakupić krajalnice do wędlin. Wynika to przede wszystkim z przepaści cenowej, która występuje pomiędzy nimi. My postaramy się odpowiedzieć, dlaczego ona występuje.

W dużej mierze na zwiększenia wartości profesjonalnych rozwiązań mają wpływ materiały wykorzystane do ich budowy. Praktycznie każda tego typu maszyny posiada konstrukcję zrobioną ze stali nierdzewnej. To właśnie ona sprawia, że nie musimy się martwić o uszkodzenia mechaniczne oraz rdzę. Prócz tego ułatwia ona dbanie o czystość.

Producenci także stosują w maszynach przeznaczonych do sklepów i hipermarketów lepsze elementy elektryczne takie jak silnik lub włączniku. Spowodowane jest to dużym obciążeniem tych składowych. Muszą one wytrzymać setki godzin pracy.

Ponadto część elementów mechanicznych jest również lepiej dopracowana. W profesjonalnych produktach możecie spotkać między innymi przekładnie olejowe, które są cichsze oraz o wiele bardziej żywotne.

Wszystkie wyżej wymienione podpunkty sprawiają, iż cena profesjonalnych krajalnic do wędlin jest o wiele większa. Jednak idzie to w parze z dłuższym czasem użytkowania tych maszyn. Dlatego naszym zdaniem od razu warto na nie postawić w przypadku, gdy prowadzicie sklep spożywczy lub mięsny.

Krojenie kiełbasy za pomocą krajalnicy do wędlin

Jaka krajalnica do wędlin dla Ciebie?

Teraz skupimy się na rodzajach krajalnic do wędlin, które występują na rynku. Krótko je scharakteryzujemy, abyście mogli zdecydować, jakie rozwiązania będą przydatne dla Was.

Krajalnice grawitacyjne to podstawowe urządzenia sprawdzające się w niewielkich sklepach spożywczych. Charakteryzują się one tym, że cały proces rozdrabniania musi być przez kogoś kontrolowany. Tak, więc samodzielnie należy nałożyć kiełbasę, poruszać stołem i odbierać plastry. Sprawdzą się one idealnie w miejscach gdzie nie kroi się dużej liczby produktów.

Krajalnice półautomatyczne znajdują się o piętro wyżej od omawianych wcześniej rozwiązań. Tutaj wystarczy położyć na stół krojony produkt i odbierać gotowe już plastry. Sam proces dzielenia odbywa się samoczynnie. Pozwala to oszczędzić czas oraz załogę. Oczywiście istnieje możliwość przejścia w pełni manualny proces, jeżeli wystąpiłaby taka konieczność.

Krajalnice automatyczne to najbardziej zaawansowane maszyny, jakie możecie spotkać na rynku. W urządzeniach tych proces krojenia ogranicza się położenia produktu w odpowiednie miejsce oraz włączenia maszyny. Reszta zostanie wykonana w pełni automatycznie. Znakomite rozwiązania wszędzie tam, gdzie ilość dzielonych kiełbas jest ogromna.

Krajalnice do wędlin w pełnej okazałości

Kupujemy krajalnice do wędlin!

Wiedząc już, jakie krajalnice do wędlin występują na rynku oraz czym różnią się marketowe rozwiązania od tych profesjonalnych, możemy w spokoju wybrać się na zakupy. No właśnie czy musimy wychodzić z domu, aby tego dokonać. Niekoniecznie! Wystarczy tylko wejść pod adres: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Znajdziecie tam szeroki wybór urządzeń w atrakcyjnych cenach. W razie jakichkolwiek problemów możecie także liczyć na fachową pomoc. Tak, więc zachęcamy do zajrzenia w to miejsce. My dziękujemy już za uwagę i do następnego razu.

 

 

 

About The Author