Konto Google to nie tylko poczta. Ponadto może ono posłużyć do korzystania z chmury Google Drive (dysk Google), serwisu YouTube czy też założenia bloga na platformie Blogger (Blogger.com). Założenie takiego konta jest proste i

szybkie, zajmując jedynie kilka minut. Jak założyć konto Google krok po kroku?

Tworzenie konta Google

Zakładając konto Google, w pierwszej kolejności należy w pasku wyszukiwarki wpisać adres google.pl, po czym go zatwierdzić. W prawym górnym rogu pojawią się trzy przyciski, spośród których kliknąć należy w ikonę „Zaloguj”. Po naciśnięciu tego przycisku pojawi się ekran logowania do Google, poniżej którego znajduje się przycisk „Utwórz konto”, który należy wcisnąć, aby przejść do formularza zakładania konta na Google.

Będąc na etapie jego tworzenia, należy uzupełnić wszystkie znajdujące się w panelu pola, a więc nazwę, nazwę użytkownika, hasło, potwierdzenie hasła oraz datę urodzenia, płeć, telefon komórkowy czy obecny adres e-mail. Wiele osób wpisuje nieprawdziwą datę urodzenia, bo jej wpisanie jest konieczne ze względu na fakt, że konto na Google założyć mogą jedynie osoby pełnoletnie. Wpisanie nieprawdziwej daty może w przyszłości generować problem, choćby w procedurze odzyskania zapomnianego hasła. To samo tyczy się zresztą podania numeru kontaktowego. Ani data urodzenia, ani też numer telefonu nie są nigdzie ujawniane, a więc nie należy mieć związanych z tym obaw. W odzyskaniu utraconego hasła pomóc może też inny adres e-mail. Użytkownik, który posiada już konto na poczcie WP, Onet, Interia czy innym portalu powinien wpisać je w odpowiednim polu formularza.

Szczególną uwagę zwrócić trzeba na nazwę użytkownika, gdyż jest to nazwa, która będzie pojawiała się przed @gmail.com. Jako że Google to bardzo popularna platforma zdarzyć się może, że wybrana przez użytkownika nazwa jest już zajęta, o czym po uzupełnieniu pola „wybierz nazwę użytkownika”zostanie on poinformowany.

Hasło to natomiast co najmniej osiem znaków. Najlepiej, aby było ono w miarę silne, ale też łatwe do zapamiętania. Hasło należy zapamiętać lub ewentualnie je gdzieś zapisać, nie ujawniając go osobom trzecim. Co istotne Google rozpoznaje wielkość liter, a więc wpisanie w haśle małej litery, kiedy przy rejestracji konta w Google podawana była litera duża, będzie skutkowało komunikatem o błędzie.

Weryfikacja użytkownika

Ważnym polem jest znajdujące się na samym dole panelu tworzenia konta okno weryfikacji użytkownika. Google w ten sposób upewnia się, czy osoba zakładająca konto nie jest robotem. W tym celu generowane są zdjęcia z liczbami lub słowami, które należy przepisać. Na koniec pozostaje już tylko wybrać lokalizację (Polska) oraz zaakceptować warunki korzystania z Google, po czym wcisnąć „Utwórz konto”.

Na tym cała procedura jego założenia się kończy. Od tej pory użytkownik może cieszyć się wszystkimi możliwościami, jakie daje mu Google wraz z pocztą Gmail, jak i wieloma innymi narzędziami, które są funkcjonalne i praktyczne, niosąc w sobie wiele korzyści.

About The Author