Pieczątki firmowe to podstawowe akcesorium w działalności każdego przedsiębiorcy. Potrzebujesz ich, aby uwiarygadniać faktury, umowy oraz inne dokumenty, ale… nie tylko. Ostatnio coraz popularniejsze stają się kolorowe pieczątki dla firm. Sprawdź, z czego wynika zainteresowanie tego typu produktami.

O ile jeszcze jakiś czas temu produkcja wielokolorowych stempli była niemożliwa, o tyle dzisiaj powoli stają się one standardem. Wiele z nich powstaje metodą błyskową, np. pieczątki firmowe marki Modico. Oznacza to, że proces ich wytwarzania jest krótki, a koszt zakupu – przystępny. Sprawdź, czemu warto na nie postawiać.

Stają się częścią systemu identyfikacji wizualnej Twojej firmy

W XXI wieku w biznesie liczy się budowanie spójnego wizerunku marki. Istotną jego częścią jest logotyp, jakim posługujesz się w działalności – zarówno jego layout, jak i kolorystyka. Gdy postawisz na kolorowe pieczątki firmowe – masz pewność, że każde przybicie stempla jest sposobem na utrwalenie Twojego logo w pamięci potencjalnego klienta.

Wspomagają działania reklamowe

Kolorowe pieczątki dla firm wspierają nie tylko działania w obszarze brandingu i PR-u. Gdy opatrujesz nimi np. umowy z klientami czy zastępujesz kolorowym stemplem klasyczną wizytówkę – promujesz swoją działalność. Można więc powiedzieć, że wielobarwną pieczątkę możesz potraktować jako najbardziej podstawowe i najprostsze narzędzie reklamy – zwłaszcza, jeśli umieścisz na niej nie tylko logo i dane teleadresowe, ale także hasło promocyjne.

Pozwala wyróżnić najważniejsze dane

Monochromatyczny stempel, choć użyteczny, często stapia się z tłem i pozostaje niemal niezauważalny. Jeśli chcesz wyeksponować istotne dane związane z Twoją działalnością – np. numer telefonu, adres email czy URL Twojej strony internetowej, zdecyduj się na wyrób pieczątek kolorowych – w których informacja, na którą chcesz położysz nacisk, będzie się odbijała w innym kolorze. W ten sposób zwiększysz efektywność komunikacji.

Zamówisz ją tak łatwo jak klasyczny stempel

Popularność kolorowych pieczątek firmowych rośnie z roku na rok. Dziś bez trudu w każdym mieście znajdziesz punkt, w którym możliwe będzie zamówienie stempla z tą funkcją. Inwestycja będzie niewiele większa niż w pieczątkę tradycyjną, a rezultaty korzystania z niej będą zauważalne!

Pamiętaj: jeśli zdecydujesz się na wyrób pieczątek kolorowych metodą błyskową, możesz zapomnieć o wymianie tuszu na wiele lat – stemple, które powstają tą techniką bowiem mogą działać bez wymiany kartridża nawet do 7 lat.

Jeśli jeszcze nie masz w firmie kolorowej pieczątki, czas to zmienić. Wystarczy, że zamówisz jedną, a szybko przekonasz się, jak użytecznym narzędziem się stanie.

About The Author