Najkorzystniej wymienić dolary i złotówki na dolary można na platformach wymiany walut w internecie. Tutaj spready są najmniejsze, wynoszą zaledwie kilka groszy. Kiedy jednak jest dobry moment na ich zakup, tak aby kurs był jak najkorzystniejszy dla naszej kieszeni?

Na notowania wszystkich walut, w tym również dolara, wpływa znaczna liczba różnych czynników. Są to zarówno wydarzenia wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Ciężko odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to już jest ten odpowiedni moment na kupno, bądź sprzedaż dolara amerykańskiego. Co zatem można zrobić? Należy bacznie przyglądać się komunikatom i komentarzom walutowym, trzymać rękę na pulsie i starać się reagować na bieżące wydarzenia – radzi Mateusz Wielewicki, dealer walutowy w Walutomat.pl

Dużo mogą powiedzieć nam też wykresy danej waluty, które można podglądać m.in. na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/, ustawiając sobie różne okresy czasu. Widać tak jaki jest trend USD, wzrostowy czy spadkowy, i jak reaguje w danym momencie dolar na wydarzenia rynkowe.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na zmiany kursowe to m.in.:

  • decyzje Banku Centralnego, a w przypadku USA decyzje Rezerwy Federalnej
  • dane makroekonomiczne, czyli np. PKB czy dane z rynku pracy
  • wydarzenia polityczne: krajowe i międzynarodowe.

Najlepszym źródłem tych danych są komentarze walutowe, pisane przez ekspertów. Można je znaleźć w portalach ekonomicznych, bądź na stronach kantorów internetowych na przykład na Walutomat.pl.

Warto oczywiście pamiętać, że wymieniając właśnie w kantorach internetowych, możemy sporo zaoszczędzić, w porównaniu do standardowej oferty banków, czy wymianie w punktach stacjonarnych. Tutaj bowiem znajdziemy korzystniejsze kursy, ze względu na dużą skalę klientów, jaką obsługują serwisy internetowe.

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes