Polacy wykazują duże zainteresowanie autami używanymi – najchętniej sprowadzanymi zza granicy. Jeśli i Ty masz w planach nabycie pojazdu „z drugiej ręki”, rozważ samochody poleasingowe. Sprawdź, dlaczego to opcja, którą warto wziąć pod uwagę.

Samochody poleasingowe to rozwiązanie, wokół którego krążą różne stereotypy. Najczęściej tego rodzaju auta kojarzą się z pojazdami wyeksploatowanymi do cna, z zaniedbanym wnętrzem oraz dużymi przebiegami. Tymczasem w większość przypadków można trafić na korzystne oferty, które pozwalają nabyć pojazd w przystępnej cenie.

Samochód poleasingowy – zalety

Samochód poleasingowy to rozwiązanie, które może okazać się opłacalne z kilku powodów.

  • Atrakcyjna cena pojazdu

Większość samochodów poleasingowych dostępnych jest w cenach niższych niż aktualna wartość rynkowa. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet kilkanaście procent.

  • Potwierdzony stan techniczny

Wybierając pojazd poleasingowy, otrzymujesz informację o faktycznym stanie technicznym. Jego potwierdzeniem jest dołączana książka serwisowa. Nie zaskakuje Cię więc żadna usterka – dokładnie wiesz, co kupujesz.

  • Udokumentowany przebieg

Chociaż cofanie liczników jest coraz rzadszym procederem, nadal się zdarza w przypadku aut używanych pochodzących z niewiarygodnego źródła. Nie dotyczy to natomiast pojazdów poleasingowych – przebieg jest udokumentowany. Wybierając konkretny model auta dokładnie wiesz, jak bardzo samochód jest wyeksploatowany i czego się możesz po nim spodziewać.

Samochód poleasingowy sfinansujesz kredytem?

Jeżeli zastanawiasz się nad formą finansowania samochodu poleasingowego, wcale nie musi to być leasing konsumencki. Banki chętnie udzielają kredytów na samochody poleasingowe – są to pojazdy pochodzące z wiarygodnego źródła.

Wybierając kredyt na samochód, weź pod uwagę m.in.:

  • dopuszczalny wiek pojazdu – większość aut poleasingowych będzie spełniało to kryterium
  • wysokość miesięcznych rat
  • wartość RRSO
  • okres kredytowania.

Pamiętaj, że możesz też skorzystać z kredytu TCM opartego na tzw. efektywnym cyklu wymiany pojazdów – taką opcję proponuje m.in. Toyota Bank w ramach Kredytu SMARTPLAN na używane auta. Jego istotą jest nie tylko możliwość wymiany samochodu na nowy bez wnoszenia dodatkowych środków własnych, ale i niższe o 40% miesięczne raty (RRSO 12,56%).

Wybór aut używanych wcale nie musi ograniczać się do komisów czy osób prywatnych. Niezwykle atrakcyjną możliwością są samochody poleasingowe.

Reprezentatywny przykład dla kredytu SMARTPLAN: cena używanego samochodu 55 000,00 zł, wpłata własna 16 500,00 zł, czas obowiązywania umowy 36 miesięcy, miesięczna wartość raty kredytowej 703,00 zł, z Ostatnią Ratą 22 000,00 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 6,99%, rzeczywista roczna stopa oprocentowania 12,56%. Całkowita kwota kredytu 38 500,00 zł, całkowity koszt kredytu 10 704,39 zł (obejmuje prowizję bankową 1 540,00 zł, odsetki 6 554,17 zł, oraz szacunkowy koszt ubezpieczenia komunikacyjnego AC 2 610,22 zł), całkowita kwota do zapłaty przez kredytobiorcę 49 204,39 zł. Kalkulacja ważna na dzień: 23-01-2017 r.

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes