Uruchamiasz oddział firmy w Wielkiej Brytanii? A może już tam działa, ale chcesz zwiększyć zasięg lokalnych odbiorców, do których docierasz? Jeżeli tak, zdecydowanie powinieneś zadbać o efektywne pozycjonowanie stron. UK, jak każdy inny rynek, ma swoją specyfikę i najlepiej o SEO zadba agencja mająca doświadczenie w tym regionie.

Dlaczego pozycjonowanie UK wymaga wyspecjalizowanej agencji?

Działania SEO w Google można prowadzić na cały świat. Jednak w przypadku firm, którym szczególnie mocno zależy na zaufaniu klientów docelowych, zdecydowanie lepiej skupić się na współpracy z agencją, która orientuje się w zwyczajach miejscowych konsumentów, wie, na co zwracają uwagę i jak zmieniają się trendy na danym rynku.

Warto przy tym wybrać kogoś, kto zna się również na trendach związanych z webdesignem. Może to się wydawać zbędne, jednak jeśli agencja marketingowa tworzy również strony internetowe dla firm w Londynie, może pomóc Ci w ustaleniu, jakie integracje związane z płatnościami i formami wysyłki są szczególnie popularne w tym regionie. A to tylko pierwszy z brzegu przykład na to, że doświadczenie teoretycznie odnoszące się tylko do webmasteringu, może mieć znaczące przełożenie na funkcjonalność i współczynnik konwersji.

Pozycjonowanie stron na Londyn lub całe UK

Oczywiście agencja SEO może skupiać się zarówno na pozycjonowaniu lokalnym dla któregoś z miast w Wielkiej Brytanii (na przykład Londynu), jak i na dotarciu do mieszkańców całego kraju. Nie da się przy tym powinąć faktu, że pozycjonowanie stron w UK jest o wiele skuteczniejsze, gdy po prostu dana firma ma rozeznanie w lokalnych portalach, wie, które serwisu NAP (name, adress, phone) są dla danego rynku najsensowniejsze oraz… po prostu ma już wyrobione kontakty.

Ten ostatni czynnik jest szczególnie istotny, ponieważ dzięki niemu można dużo łatwiej, szybciej i taniej pozyskać dobrej jakości odnośniki ze stron, które same są powiązane z biznesami działającymi w Wielkiej Brytanii. W ten sposób strona internetowa w UK zacznie budować profil linkujący powiązany geograficznie, a więc i poprawiający geolokalizację dla samego Google.

Ile kosztuje pozycjonowanie (UK)?

Koszt usług związanych z pozycjonowaniem jest sprawą szalenie płynną i dużo zależy od tego, jaki zakres usług zostanie zamówiony oraz w jakim tempie będą prowadzone prace.

W agencji Alfamedio LTD, która pozycjonowanie UK wykonuje już od roku 2013 (co jest istotne, ponieważ wskazuje na spore doświadczenie w tej dziedzinie), usługi SEO zamawiane są pakietowo, a najmniejszy z zestawów abonamentowych kosztuje od 199 funtów miesięcznie, w tej kwocie uwzględniając między innymi stworzenie wpisu na blogu oraz pozyskanie kilkunastu odnośników. Warto jednak rozważyć i wyższe pakiety, które po prostu przekładają się na jeszcze wyraźniejsze efekty.

Co istotne – Alfamedio LTD zajmuje się nie tylko pozycjonowaniem. Oprócz tego w agencji tej tworzone są strony internetowe, a wachlarz usług obejmuje także inne usługi z zakresu marketingu internetowego, jak kampanie linków sponsorowanych w ramach platformy Google Ads.

Na koniec wspomnijmy jeszcze o tym, że możliwe jest również zamówienie wykonania audytu SEO, uwzględniającego właśnie cele związane z widocznością w Google UK.

About The Author