Położona we wschodniej Afryce, z zachwycającą fauną i florą, plażami o piasku miękkim niczym mąka. Kenia słynie głównie z safari. Dla każdego wielbiciela przyrody jest to pozycja obowiązkowa. Jednak Kenia to nie tylko egzotyczne zwierzęta, to także piękne krajobrazy – sawanna, jeziora, wulkaniczne masywy. Pod względem powierzchni jest prawie dwukrotnie większa od Polski. To tutaj możesz poczuć potęgę afrykańskiej przyrody. Odnajdziesz tutaj zarówno emocjonujące wyprawy, jak i błogi relaks.

Rezerwat Narodowy Masai Mara – w pogodni za Wielką Piątką

Podczas wycieczki do Kenii jest to pozycja obowiązkowa na liście. Narodowy rezerwat zawdzięczający swą nazwę Masajom, zamieszkującym te tereny. Wśród przypadających 240 osobników na kilometr kwadratowy, zobaczymy roślinożerców, tropiących ich mięsożerców i czyhających na okazję padlinożerców. Liczebność ekosystemu tego niezwykłego rezerwatu szacowana jest na 2,5 miliona osobników! W czasie tej niesamowitej wyprawy staniesz się częścią świata, w którym od tysięcy lat panuje niezaburzona równowaga. Jednocześnie jest to miejsce o największym na świecie zagęszczeniu lwów.

Park Narodowy Jeziora Nakuru – zaproszenie do królestwa różowych ptaków

Jezioro o powierzchni ponad 65 metrów kwadratowych, jest niczym płótno, na którym następuje eksplozja różowej barwy. Flamingi w tysięcznych populacjach żerują nad tektonicznym zbiornikiem, dostarczając cudownych, niezapomnianych widoków. Oprócz Czerwonaków spotkamy tam również lwy, hieny oraz nosorożce. Kenia wycieczki to nie tylko fauna, ale i flora – uzupełnieniem tej kenijskiej wędrówki jest las wilczomleczy wyglądający, jak kaktusy.

Rezerwat Ngorongoro – magiczna podróż do przeszłości

Kenia wycieczki objazdowe to z pewnością wizyta w rezerwacie Ngorongoro. Ta skomplikowana nazwa stanowi wyraz dźwiękonaśladowczy, przypominający masajskie dzwonki pasterskie. Ponad 2 miliony lat temu Krater Ngorongoro  był jedną z największych gór świata. Atrakcją turystyczną jest największe na świecie nieaktywne wgłębienie wulkanu. Tym razem na swojej drodze spotkamy zwierzęta kopytne takie jak bawoły czy hipopotamy. Warto wspomnieć, że Rezerwat znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Na ten zachwycający, niemalże utopijny obraz składają się tysiące roślin i zwierząt oraz krystaliczne jezioro.

Park Narodowy Serengeti – pierwsza ludzkie ślady

W tym regionie odnaleziono najstarsze szczątki ludzkie na terenie Afryki. Podczas wycieczki do Kenii nie można pominąć tego niezwykłego parku. Krajobraz tworzy tu bezkresna sawanna. Co roku można podziwiać migracje zwierząt. Jest to jednocześnie największy chroniony obszar na świecie. Tu po raz kolejny mamy okazję stanąć twarzą w twarz z Wielką Piątką. Zadziwiającym widokiem są także gnu, przechodzące przez ubitą ścieżkę, jedna po drugiej. Park Narodowy i jego roślinność stanowiły bezpośrednią inspirację dla Jamesa Camerona podczas tworzenia flory i fauny Pandory, którą możemy oglądać w kinowym hicie ,,Avatar”. Jest to miejsce niewątpliwie najchętniej odwiedzane przez turystów z całego świata. Istnieje także możliwość podziwiania piękna tamtejszej przyrody z lotu ptaka, co dostarczy niezapomnianych wrażeń.

 Zanzibar – odrobina raju

Kenia wycieczki to także chwila relaksu i zapomnienia. Z pewnością będzie to możliwe na największej tanzańskiej wyspie. Nazywana bywa wyspą przypraw, nie bez powodu – istnieją tu liczne plantacje palmy kokosowej i goździkowca. Znajdziemy tu piękną rafę koralową, bujną roślinność, rozległe, piaszczyste plaże. Pocztówkową wręcz atrakcją jest restauracja na kamieniu, do której dostać się możemy jedynie łódką. Jeżeli pamiętacie powiedzenie z Króla Lwa ,,hakuna matata” to świetnie, na pewno wam się przyda – jest powszechnie używane na Zanzibarze.

Wycieczka do Kenii to idealny pomysł, jeżeli chcesz poznać nieznane. Każdego roku Kenię odwiedzają miliony turystów. Czas porównać to miejsce, z tym, które widziałeś na płaskim ekranie, gdy towarzyszył ci głos Krystyny Czubówny. Różnorodność krajobrazów zapewni ci wspomnienia do końca życia. Nieskażona cywilizacją, tak bardzo różni się od wszystkich, europejskich kurortów, jednocześnie nie odbiegając standardami od znanych nam hoteli.

About The Author