zegarek marki Balticus

Balticus to polska manufaktura, która założona została w Trójmieście. Nic więc dziwnego, że design każdego z produktów sygnowanych logiem marki inspirowany jest polskim akwenem, czyli Morzem Bałtyckim. Odwołania do morza, czyniące zegarki Balticus wyjątkowymi, odnaleźć możemy na tarczach i deklach poszczególnych modeli. Zwracająca na siebie uwagę stylistyka połączona została z imponującą jakością wykonania oraz niesłychaną precyzją w odmierzaniu czasu.

Zegarki Balticus – hołd dla Polskiego Morza

Wydarzeniem, które stało się głównym bodźcem do stworzenia manufaktury Balticus, był wyjazd jej założyciela Bartosza Knopa na Islandię. Tamtejsze mikro-brandy zainspirowały Knopa do zaprojektowania własnej tarczy zegarka, której nazwa „gwiezdny pył”, stanowiąca dziś flagową kolekcję modeli marki, narodziła się na jednej z facebookowych grup, zrzeszających miłośników zegarków. Po zaprojektowaniu cyferblatu, założyciel przedsiębiorstwa zdecydował o stworzeniu pełnoprawnej manufaktury, która swoim designem nawiązywać będzie do polskiego akwenu, czyli Morza Bałtyckiego.

zegarek-meski-balticus-grey-seal-automatic-limited-edition

Balticus – prawdziwie polskie zegarki

Inspiracja Morzem Bałtyckim widoczna jest przede wszystkim w postaci specjalnych zdobień, które umieszczone zostały na tarczach oraz deklach poszczególnych modeli. Zegarki Balticus składane są w jednym z lokalnych salonów zegarmistrzowskich w Gdyni, co czyni z nich pełnoprawnie polskie czasomierze. Niezwykłą precyzję we wskazywaniu aktualnej godziny zapewniają japońskie mechanizmy, które w zależności od modelu zasilane są za pomocą ogniw baterii lub przy pomocy energii generowanej przy każdym z ruchów nadgarstka. Balticus to manufaktura o kameralnym charakterze, dzięki czemu podchodzi ona w sposób indywidualny do każdego ze swoich klientów. Przedsiębiorstwo aktywnie wspiera polski sport oraz angażuje się w szereg akcji charytatywnych.

Zegarki Balticus – co czyni je wyjątkowymi?

Typowym przykładem zegarka, który potwierdza wyjątkowość modeli sygnowanych logiem polskiej manufaktury, jest model Gwiezdny Pył. Wyposażono go w ciemnoniebieski, wykonany z awenturynu cyferblat, którego zaprojektowanie stało się głównym czynnikiem do założenia pełnoprawnej manufaktury. Kolejnym przykładem niezwykle ciekawego zegarka Balticus jest model Fala Automatic Limited Edition. Umieszczona na jego tarczy grafika nawiązuje do XIX-wiecznego, japońskiego drzeworytu „Wielka Fala w Kanagawie”. Jego pracę oparto o zasilany za pomocą ruchów nadgarstka mechanizm automatyczny, który wyposażono w 24 kamienie łożyskujące oraz możliwość ręcznego dokręcania za pomocą koronki. Kobiety powinny zainteresować się zegarkiem Balticus Złoty Pył, który utrzymany został w ponadczasowym odcieniu złota, co czyni go idealnym dodatkiem do bardziej formalnych stylizacji. Granatowa tarcza z awenturynu przykryta została za pomocą szkiełka szafirowego, które posiada 9 na 10 punktów w Skali Mohsa i w praktyce może być zarysowana wyłącznie za pomocą diamentu.

zegarek-damski-balticus-gwiezdny-pyl

Zegarki Balticus to idealna propozycja dla każdej osoby, która szuka wyjątkowego i funkcjonalnego dodatku. Polski charakter przedsiębiorstwa sprawia, że kupując jego produkty wspieramy lokalną przedsiębiorczość. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów, wyjątkowo precyzyjne mechanizmy oraz niesłychanie ciekawy i dopracowany w każdym szczególe design to gwarancja, że mamy do czynienia z zegarkami z najwyższej półki.

 

About The Author