Komunia jest ważnym wydarzeniem w życiu dziecka jak i jego rodzica. Zazwyczaj, przygotowania z nią związane zaczynają się ze sporym wyprzedzeniem tak, aby w dniu komunii wszystko mogło być dopięte na ostatni guzik. Jedną z ważniejszych rzeczy jest to, co nasze dziecko założy w tym ważnym dniu.

W niektórych parafiach mamy już odgórnie narzucone, w jaki sposób mają się prezentować dzieci podczas tej uroczystości tak, aby zunifikować wygląd wszystkich maluchów. W innych będziemy mieć znacznie większą dowolność. Tak czy inaczej, nawet jeśli dziecko będzie musiało ubrać typową albę do kościoła, podczas imprezy komunijnej w lokalu najlepiej, aby miało na sobie dobrze dopasowany i wygodny garnitur. Jakie garnitury na komunię powinny nas zainteresować?

 

Kolor oraz odpowiedni rozmiar

 

W kwestii koloru, możemy zdecydować się na garnitur granatowy, grafitowy, szary, a nawet biały. Ważne, aby wybrane do przymiarki garnitury komunijne pasowały swoim kolorem do wyglądu malucha, a więc do jego postury albo koloru włosów lub oczów, bo takie zestawienie od razu lepiej się prezentuje i wygląda na przemyślane. Garnitury na komunię sprzedawane są w różnych zestawach- możemy zdecydować się na opcję spodni z marynarką, ale możemy też dodatkowo zakupić kamizelkę.

 

Podczas przymiarki garnituru można od razu zaznaczyć, jakie poprawki krawieckie trzeba będzie wykonać, aby garnitur mógł wyglądać idealnie. Naprawdę, nie musi on być od początku do końca szyty na miarę. Jak się z pewnością przekonamy, ogromny wybór różnych modeli i fasonów, a także szeroka rozmiarówka, pozwalają gotowy już garnitur perfekcyjnie dopasować do dziecka tak, aby maluch dobrze się w nim czuł i aby wyglądał on tak, jakby był szyty na miarę. Dodatkowe poprawki mogą dotyczyć na przykład kwestii długości nogawki, jednak, aby móc ją ustalić, najlepiej jest od razu mieć do przymiarki buty, jakie dziecko ma zamiar założyć na tę uroczystość. Poprawki wykonywane są bardzo szybko tak, aby garnitur był gotowy z wyprzedzeniem.

About The Author