Niezależnie od tego, czy podróżujesz służbowo, na własną rękę, czy z biurem podróży, postaraj się wybrać ubezpieczenie turystyczne, które spełni wszystkie Twoje potrzeby. To nieoceniona pomoc w wielu przypadkach. Gwarantuje finansowe bezpieczeństwo oraz niezbędną pomoc, gdy dojdzie do nieprzewidzianych zdarzeń. Pozwala beztrosko korzystać z wszystkich uroków wakacji lub skupić się w spokoju na zagranicznych zawodowych obowiązkach.

Który rodzaj ubezpieczenia jest najlepszy?

Odpowiedzialny turysta zazwyczaj wybiera przynajmniej dwie formy zabezpieczenia w podróży:

– Publiczną – czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jest to podstawowe rozwiązanie, gwarantujące opiekę medyczną na terenie danego kraju. Wydawane bezpłatnie przez Narodowy Fundusz Zdrowia. EKUZ mogą uzyskać osoby, opłacające składki zdrowotne. Ta forma zapewnia jednak wyłącznie podstawowe elementy opieki, które bywają niewystarczające – chociażby z racji dostępności placówek zagranicznych, objętych publiczną ochroną zdrowia. Warto podkreślić, że wyjeżdżając poza kraje Unii Europejskiej i kraje EFTA, EKUZ przestaje obowiązywać.

– Prywatną – czyli ubezpieczenie turystyczne, które jest płatnym i coraz częściej wybieranym rozwiązaniem wśród turystów. Prywatna polisa gwarantuje niezwłoczną pomoc w dowolnej placówce medycznej za granicą. Dodatkowo – może pokrywać koszty ratownictwa, transportu, utraty bagażu, zniszczenia sprzętu lub rezygnacji z imprezy. Pozwala również skontaktować się z polskojęzycznym konsultantem, który udzieli cennych wskazówek, dotyczących leczenia lub zakresów polisy. W zależności od potrzeb, ubezpieczenie turystyczne można modyfikować, wybierając optymalne pakiety.

Ubezpieczenie turystyczne jest kosztem, który po prostu staje się obligatoryjny podczas podróży dla wielu Polaków. Coraz częściej wybieramy opcję ubezpieczenia siebie i swoich bliskich, ponieważ rozumiemy, jak skuteczną ochronę ono gwarantuje.

Ubezpieczenie turystyczne – szeroki wybór wariantów

Dobrze dobrana polisa zadba o to, byś nie ponosił żadnych dodatkowych kosztów związanych z Twoimi wyjazdami oraz ochroni Cię przez cały okres trwania ubezpieczenia. Jeśli uprawiasz sporty wysokiego ryzyka lub jedziesz w rejon objęty pandemią, masz możliwość rozszerzenia swojego ubezpieczenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybierać rozwiązania, gwarantujące również ochronę na zasadach OC lub zabezpieczające wszelkie kwestie, związane ze środkami transportu – np. naprawę, holowanie lub nawet samochód zastępczy. Dobre ubezpieczenie turystyczne sprawi, że będziesz czuł się komfortowo w niemal każdym miejscu na świecie.

www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl

 

About The Author