Firma Seiko została założona w 1881 roku. Świat zobaczył pierwszy zegarek tej marki w 1924 roku. Japońskie zegarki Seiko rywalizują ze Szwajcarami już od pół wieku. W 1969 roku firma rozpoczęła produkcję modeli samozwijających się, kiedy zegarki kwarcowe stały się niezwykle popularne. Dalsze losy marki były nie mniej udane. Mistrzowie Seiko, jako pierwsi stworzyli wyświetlacze LCD, urządzenia do nurkowania i inteligentne gadżety z funkcjami komputerowymi. Szczególną dumą jest urządzenie zasilane energią słoneczną, ustala dokładnie strefę, dzięki stałemu połączeniu GPS.

Firma Seiko została założona w 1881 roku. Świat zobaczył pierwszy zegarek tej marki w 1924 roku. Japońskie zegarki Seiko rywalizują ze Szwajcarami już od pół wieku. W 1969 roku firma rozpoczęła produkcję modeli samozwijających się, kiedy zegarki kwarcowe stały się niezwykle popularne. Dalsze losy marki były nie mniej udane. Mistrzowie Seiko, jako pierwsi stworzyli wyświetlacze LCD, urządzenia do nurkowania i inteligentne gadżety z funkcjami komputerowymi. Szczególną dumą jest urządzenie zasilane energią słoneczną, ustala dokładnie strefę, dzięki stałemu połączeniu GPS.

Zalety zegarków Seiko

Każda kolekcja tej marki jest wyjątkowa i różni się od innych, ale wszystkie mają kilka wspólnych cech:

 • Dokładność
 • Trwałość
 • Wdrożenie najnowszych możliwości technicznych
 • Ogólny kierunek projektowania produktów z jednej kolekcji.
 • Wysokiej, jakości materiały: stal nierdzewna, tytan, szkiełko szafirowe lub mineralne.
 •  Do większości modeli dołączona jest jest bransoletka.

Najważniejsze cechy zegarków Seiko

Osobliwością zegarków jest praktyczność i elegancja. Firma produkuje zegarki kwarcowe i mechaniczne z naciągiem automatycznym. Koperty i bransoletki zegarków wykonane są ze stali nierdzewnej. Paski do zegarków: gumowe, skórzane i materiałowe. Szkiełka z kryształkami minerałów lub szafirowe, odporne na zarysowania i otarcia. Niektóre modele są ozdobione kamieniami szlachetnymi i kryształkami Swarovskiego. Zawierają luminescencyjne wskazówki i znaczniki godzin, które świecą w ciemności. Również wskazówki godzinowe, indeksy i cyfry są złocone. Zegarki Seiko wyposażone są w 24-godzinną skalę, wieczny kalendarz, datę, dzień tygodnia, skalę logarytmiczną, miesiąc, tachometr i chronograf. Do wyboru wodoodporność 3 ATM do ochrony przed deszczem, 5 ATM do pływania, 10 ATM do nurkowania bez sprzętu, 20 ATM do nurkowania rekreacyjnego i zawodowego.

W katalogu japońskiej marki znajdują się kolekcje klasyczne, sportowe i uniwersalne:

 • Klasyczny. Modele w tym kierunku są odpowiednie dla koneserów stylu biznesowego, skromnych, surowych akcesoriów. W tej kategorii znajdują się serie Presage i Promo: stonowana kolorystyka, ciekawe elementy vintage. Jedną z najbardziej znanych i lubianych kolekcji jest Seiko 5, ucieleśnienie ponadczasowej klasyki.
 • Sportowy. Wielofunkcyjne gadżety najdziesz w oficjalnym sklepie z zegarkami Seiko https://zegarkicentrum.pl/zegarki-seiko/ o ergonomicznym kształcie wygodnie leżą na dłoni, z odporną na wstrząsy kopertą. Tutaj można wyróżnić Lord, CS Sports, Seiko 5 Sports. Markę reprezentują również wysoko wyspecjalizowane urządzenia dla ekstremalnych turystów, nurków, żeglarzy, zawodników: Prospex, Sportura, Superior, Velatura.
 • Do codziennego noszenia. Wszechstronne modele, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Doskonały wybór dla miłośników casualowego stylu. Obejmuje zegarek CS Dress z niezwykłym wskaźnikiem dni tygodnia, ciekawym tłoczeniem tarczy, wskaźnikami minut i sekund w stylu retro. Seria Premier to zegarek z przezroczystym deklem, otwartym balansem mocy i ochroną korony.

Marka Seiko nie poprzestaje na tym, co zostało osiągnięte, nadal nadąża za duchem czasu, a nawet go wyprzedza. Firma tworzy oprogramowanie dla różnych branż, rozwija takie obszary jak biżuteria, artykuły sportowe, optyka.

Dlaczego zegarki Seiko są tak atrakcyjne?

W tej chwili firma produkuje szereg kolekcji zegarków. W kilku słowach linie modeli można opisać następująco:

 • Sportura to zegarek sportowy z antyrefleksyjnym szafirowym szkiełkiem, wodoodporny 10 ATM. Przypomina deskę rozdzielczą samolotu i samochodu wyścigowego.
 • Kinetic to energia kinetyczna ruchu ciała. Jeżeli zegarek nie był noszony przez kilka dni, ruch wskazówek ustaje. Ponadto niektóre modele są w stanie zmierzyć długość linii na mapach.
 • Velatura przeznaczone są dla żeglarstwa. Zegarki z tej serii wyposażone są w specjalną technologię Kinetik Direct Drive, która umożliwia ręczne nakręcanie zegarka za pomocą koronki. Zegarek posiada specjalny wskaźnik rezerwy chodu.
 • Vivace to wdzięczna, klasyczna kolekcja damska, charakteryzująca się bardzo wysoką jakością.
 • Rivoly to oryginalny zegarek o unikalnym nowoczesnym designie i bogatej inkrustacji.
 • Arctura to ręcznie wykonane modele, doskonale dokładne i wysokiej jakości.
 • Premier to nowoczesna kolekcja sportowa, łączy w sobie sportowy styl, wdzięk i miękkie linie.

To tylko główne kolekcje, natomiast kompletny asortyment firmy jest znacznie bardziej rozbudowany.

Ulubiona seria 5 dla mężczyzn w zegarkach Seiko

Wszystkie modele męskie kolekcji 5 mają wyłącznie klasyczne mechanizmy, z których większość oparta jest na 21 kamieniach, ale można również znaleźć zegarki oparte na 22 lub 18 kamieniach. Modele nakręcane są za pomocą specjalnego mechanizmu z ruchu ręki lub ręcznie przez koronkę, ale w prostszych zegarkach koronka jest raczej rzadka a całą kolekcję znajdziesz https://zegarkicentrum.pl/zegarki-seiko-meskie/. Obecność automatycznego mechanizmu zwijającego można rozpoznać za pomocą znaku Automatic, który jest obecny na prawie wszystkich modelach. Dla ułatwienia użytkowania w ciemności wskazówki i tarcza mają właściwości luminescencyjne.

Design serii 5 dla Panów jest stale modny, nie ma na niego wpływu czas, w przeciwieństwie do wielu innych modeli zegarków, które szybko się dezaktualizują. Wiele zegarków Seiko, które ukazały się ponad trzydzieści lat temu, nadal ma dość świeży i ciekawy wygląd, najprawdopodobniej będą popularne jeszcze przez wiele lat, co świadczy również o wysokiej jakości mechanizmu zegarka, który może pracować przez dziesięciolecia. Różne są materiały, z których wykonany jest sam meski zegarek, pasek, koperta i szkiełko. Istnieje wiele modeli z ciemnymi, jasnymi, żółtymi lub niebieskimi tarczami, stalowymi lub pozłacanymi kopertami.

Seiko Solar to świeże pomysły – bez szkody dla środowiska

Nowa kolekcja Seiko Solar jest odpowiedzią na dwa najważniejsze trendy na dzisiejszym rynku zegarków: zapotrzebowanie na wartość dodaną i pragnienie dokonywania zakupów wyłącznie w sposób przyjazny dla środowiska. Każdy model zegarka w pełni spełnia standardy opracowane dla zegarków kwarcowych (w tym dokładność +/- 15 sekund na miesiąc), ponadto większość z nich oferuje rezerwę chodu od 6 do 12 miesięcy, dłuższy okres użytkowania, mechanizm szybkiego startu oraz co najważniejsze, nie trzeba już wymieniać baterii. W kolekcji znajduje się 81 modeli, 37 dla mężczyzn i 44 dla kobiet. Wszystkie modele łączy jedno, jasny kolor tarcz. Dzięki zaawansowanej technologii Seiko Solar tarcze nie muszą już być przezroczyste. W rezultacie białe tarcze są naprawdę białe, czarne są naprawdę czarne, a niebieskie są naprawdę niebieskie. Fakt, że jest to zegarek zasilany energią słoneczną, można dostrzec jedynie po napisie Solar na tarczy.

About The Author