Kartony-dlugie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Mapy, rysunki, obrazy, grafiki, plakaty i inne duże formaty wymagają szczególnych opakowań podczas transportu. Do takich zastosowań idealnie nadają się długie kartony oraz tuby kartonowe.
Jak przetransportować lub przesłać dzieła graficzne znacznych rozmiarów, aby w nienaruszonym stanie dotarły w miejsce docelowe? Najbezpieczniejsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie to użycie specjalnych opakowań. Najlepiej wybrać, w zależności od potrzeb, kartony długie, (np. takie https://www.rajapack.pl/kartony-pudelka-opakowania-kartonowe/kartony-dlugie-plaskie-z-regulowana-wysokoscia-paletowe/pudelka-kartonowe-dlugie_C112010.html) w tym teleskopowe lub tuleje tekturowe (np. takie: https://www.rajapack.pl/koperty-tuby/tuby-tuleje-tekturowe_C1216.html). Szeroki wybór tego typu opakowań ma w swojej ofercie sklep RAJA.

Kartony długie

Długie i wąskie pudełka zostały zaprojektowane tak, by chronić podłużne przesyłki. Są wykonane ze sztywnej tektury trzy- lub pięciowarstwowej. Zabezpieczają zawartość przed czynnikami takimi jak: wilgoć, zmiany temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. Są dostępne w wersji klasycznej oraz jako model otwierany na długim boku.
Kartony długie z tektury trzywarstwowej są stabilne – ich kwadratowy kształt dna stabilizuje karton i zapobiega przewróceniu. Kartony długie z otwarciem na długim boku występują w wersji z tektury trzy- i pięciowarstwowej. Są bardzo praktyczne, gdyż posiadają szerokie otwarcie, które ułatwia wkładanie i wyjmowanie produktów. Ochronne klapy zachodzą na wierzch i pod spód, dzięki czemu podwajają grubość tektury, stanowiąc dodatkowe wzmocnienie.
Kartony długie teleskopowe dopasowują się do długości przedmiotu – pokrywa zachodzi na spód. Wykonane są z tektury trzywarstwowej. Można w nich wysyłać przedmioty o wadze do 20 kg. Spód i pokrywa są dostarczane osobno.

Tuby papierowe

Tuleje kartonowe służą do pakowania obrazów, plakatów, map, wszelkich dużych formatów papierowych, a także delikatnych przedmiotów o podłużnym kształcie. Są wykonane z solidnej i mocnej tektury, jednak są bardzo lekkie, dzięki czemu można zaoszczędzić na kosztach wysyłki, nie rezygnując jednocześnie z profesjonalnego opakowania. Tuby papierowe są zabezpieczone z obu stron zakładkami, które umożliwiają wielokrotne zamykanie i otwieranie – można je wykorzystać wiele razy. Końce mogą być dodatkowo zaklejone taśmą klejącą, by mieć pewność, że przesyłka nie wypadnie. Można ich używać także do przechowywania w magazynach. Są odporne na wilgoć i inne czynniki zewnętrzne. Są dostępne w wersji brązowej i białej – ze zwijanej spiralnie tektury o gramaturze 80 g/m2.

W ofercie RAJA znaleźć można także tuby papierowe kwadratowe Quattropack. Są stabilne dzięki kwadratowej podstawie i mają łatwe i szybkie zamknięcie – z obu stron za pomocą paska klejącego. Mogą być wykorzystywane nie tylko do wysyłki, ale także do archiwizacji dokumentów (dzięki zakładce można je wielokrotnie otwierać i zamykać). Tuleje tekturowe kwadratowe są wykonane z trzywarstwowej tektury i mogą być poddane recyklingowi.
Montuje się je bardzo łatwo – poprzez naciśnięcie na boki – nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia i akcesoria. Są pakowne i ustawne, ale jednocześnie lekkie, więc przesyłka jest ekonomiczna.

About The Author