federica-giusti-my6gx6s_fr8-unsplash

Kiedyś ciężko byłoby wyobrazić sobie lampę bez abażura. Obecnie lampy z odkrytymi żarówkami stają się coraz popularniejsze. Co wpływa na ich sukces? Czy warto w nie inwestować? Podpowiadamy.

Lampy designerskie z odkrytymi żarówkami – wady i zalety

Lampy abażurowe królowały przez lata w aranżacji mieszkań. Jedyne lampy z odkrytymi źródłami światła, jakie można było spotkać to te uszkodzone lub zniszczone egzemplarze wykorzystywane w przydomowych warsztatach. Od niedawna na rynku pojawiły się żarówki designerskie, które stanowią nie tylko źródła światła, ale uzupełniający element dekoracji lampy. Ich pojawienie stanowiło rewolucję w projektowaniu lamp designerskich. Producenci w swoich koncepcjach zaczęli brać pod uwagę również estetykę żarówki i jej rolę w budowaniu aranżacji.

Zaletą takich lamp jest pełnia blasku, jaki oferują odkryte żarówki. Strumień nie jest blokowany przez dyfuzor, przez co w pomieszczeniu zdaje się świecić słońce. Żarówkami można się bawić, tworząc ciekawe kompozycje przypominające słońce, gwieździste niebo, czy finezyjne płomyczki. Wiele zależy od estetyki lampy i żarówki designerskiej. Wadą odkrytych żarówek jest możliwość efektu olśnienia. Żarówki mogą razić w oczy i powodować dyskomfort, dlatego nie są polecane do sypialni.

Nowoczesne lampy Nowodvorski

Polski producent lamp Nowodvorski stara się stale nadążać za trendami designerskimi w aranżacjach wnętrz. Lampy Nowodvorski odpowiadają na poczucie estetyki osób lubiących nowoczesny styl. Prezentujemy lampy z odkrytymi źródłami światła, które skradły serca Polaków.

Seria Nowodvorski Rod

W lampie Rod żarówki przytwierdza się do krańców wyciągniętych na różne długości metalowych prętów. Nieregularność ich rozłożenia sprawia, że lampy z serii Rod przypominają gwiazdy zastygłe w momencie wybuchu. Odkryte żarówki są jak przedłużenie rozbłysków. Lampa występuje w kolorze czarnym i złotym, który pięknie odbija blask żarówek.

Seria Nowodvorski Sticks

Lampy wiszące z serii Nowodvorski Sticks są stworzone w podobny sposób co rodzina Rod. Składają się z kilku przecinających się metalowych prętów w złotym kolorze. Ich największym atutem jest możliwość regulacji, przez co każdą z odkrytych żarówek można skierować w dowolnym kierunku i tworzyć różne kombinacje świetlne.

Z lewej: Lampa Nowodvorski Rod/Z prawej: Lampa Nowodvorski Sticks

Nowodvorski Spider

Konstrukcja lampy Nowodvorski Spider nawiązuje do budowy ciała pajęczaków. Na końcu odnóży znajdują się żarówki stanowiące w przestrzeni świetliste punkciki przypominające anielskie orby. Możliwość regulacji zawieszenia pozwala na osiągnięcie idealnej aranżacji.

Lampa Nowodvorski Gstar

Lampy druciane to jedne z najmodniejszych opcji oświetlenia ostatnich lat. Są uzupełnieniem wszystkich nowoczesnych aranżacji. Producenci, zginając druty, tworzą z lamp ciekawe kształty. Nowodvorski stworzył drucianą lampę w formie gwiazdy. Miejsce na żarówkę znajduje się w jej wnętrzu. Światło odbija się od złotych prętów i rozsyła w pomieszczeniu gwieździsty blask.

Z lewej: Lampa Nowodvorski Star/Z prawej: Lampa Nowodvorski Spider

Lampy z odkrytymi źródłami światła to aktualny trend, który najlepiej sprawdza się w salonach i miejscach komercyjnych. Rozświetlają pomieszczenie i zwracają na siebie uwagę gości i klientów. Producent lamp Nowodvorski odpowiada na designerskie potrzeby ludzi, oferując jedne z najnowocześniejszych serii lamp designerskich.

About The Author