Wiele dobrego słyszy się o zarabianiu na giełdzie bitcoinów, ale najwięcej korzystają z niej osoby, które znają mechanizmy nią rządzące. Jeśli chcesz zacząć, musisz więc wiedzieć, jakie prawa rządzą taką giełdą. Czytając poniższy poradnik, dowiesz się wszystkiego, co istotne!

Giełda bitcoin – specyficzne miejsce, gdzie można zyskać lub stracić

Giełda bitcoin to specyficzne środowisko, które często zaskakuje, zwłaszcza że różnice kursów w ciągu dnia bywają tu kolosalne, sięgające nawet kilkunastu procent. Z przebiegu kilku miesięcy wynoszą nawet kilkaset procent! To oczywiście ogromna zaleta dla osób, które wiedzą, jak to wykorzystać, ale i duże ryzyko dla początkujących niemających pojęcia, z czym to się wiąże. W konsekwencji można stracić wiele pieniędzy.

Zasada jest niby prosta – kupujemy, gdy cena jest najniższa, a sprzedajemy, jak jest najwyższa. Niby banalne, ale jak to bywa – w praktyce wszystko jest trudniejsze i bardziej skomplikowane.

Wiele osób wspomaga się analizami technicznymi, które umożliwiają przewidzieć zmiany trendu kursu, lecz trzeba mieć tu odpowiednią wiedzę, by umieć zinterpretować różne czynniki dotyczące kupna i sprzedaży. Lepiej, jak początkujący korzysta z wiedzy znających rynek i dzielą się nią poprzez różne publikacje w internecie. Nie można też oczywiście zapominać, że najlepszą doradczynią jest własna intuicja pozwalająca dokonać własnej oceny rynku.

Hossa, bessa – to nie zawsze tylko wzrosty i spadki

Żeby zarabiać na giełdzie bitcoin, trzeba przede wszystkim poznać podstawowe mechanizmy, które nią rządzą, zdając sobie sprawę, że pewne prawidła zawsze się powtarzają, są niezmienne. Tak jest z hossą, gdy następuje okres wzrostu cen. Mimo że jest w pełni, to takie wzrosty nie muszą następować codziennie – zdarza się, że w czasie hossy obserwujemy kilkudniowe, a nawet kilkutygodniowe okresy spadku cen. Fachowo określa się je jako korekta.

Hossa nie trwa wiecznie, po niej przychodzi coś zupełnie innego bessa – spadek cen, ale jak w przypadku hossy i tu zdarzają się wzrosty, określane jako korekta spadków.

Bańka spekulacyjna – jak rozumieć to zjawisko?

Żeby zrozumieć giełdę bitcoinów i poruszać się w tym świecie w pełni świadomie, należy też poznać dokładnie pojęcie bańki spekulacyjnej. To – najogólniej rzecz ujmując – tymczasowy stan rynku, gdy cena dóbr bardzo mocno przekracza ich wartość. Kiedy ma to miejsce? Jak zbyt długa i intensywna spekulacja danym dobrem wpływa na bardzo szybki wzrost cen – aż do abstrakcyjnych wartości. Nie może to oczywiście trwać wiecznie, a więc w końcu ten stan ulega załamaniu i następuje krach, który pociąga za sobą drastyczny, gwałtowny spadek cen oraz wartości wielu inwestorów. Z ogromną bańką spekulacyjną mieliśmy do czynienia dość niedawno – w maju i lipcu 2011 roku.

Giełda bitcoin – dobra do zarobku, idealna do treningu

Korzystając świadomie z giełd bitcoin, jak na przykład z dostępnej pod adresem https://bitclude.com/pl/, nie tylko mamy szansę na duży zarobek, ale i zyskujemy okazję, by w pewien sposób potrenować przed grą na giełdzie tradycyjnej. To dlatego, że giełdy bitcoin są naprawdę łatwe w obsłudze, zapewniając sprzedaż i kupno bitcoinów. Każdy może tu szybko zacząć, do czego zachęca minimalna ilość formalności, jak również taka sama funkcjonalność jak np. na giełdzie papierów wartościowych.

To pokazuje, że nawet początkujący inwestorzy mogą się tu wiele nauczyć przed wypłynięciem na szersze wody, zwłaszcza że opłaty pobierane przy tego typu transakcjach są mniejsze niż na giełdach tradycyjnych.

Arbitraż sposobem na zarobek?

Interesującym sposobem na zarobek jest też tzw. arbitraż. Stosując go, możemy szybko poczuć finansowe korzyści. Polega na różnicy cen bitcoinów na różnych giełdach. Jak jest ona większa od kosztów transakcyjnych, inwestor, nabywając bitcoiny, gdzie cena jest najniższa, ma okazję, by sprzedać je drożej, oczywiście na innej giełdzie, gdzie panują wyższe ceny.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by zarabiać na giełdzie bitcoinów, ale zawsze musimy świadomie działać, zdając sobie sprawę z ekonomicznych i finansowych prawideł, które tu rządzą.

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes