główne_technika druku koszulek

Tworzenie spersonalizowanych koszulek stało się popularnym sposobem na wyrażenie własnego stylu. W odpowiedzi na potrzeby rynku powstały firmy, które profesjonalnie zajmują się nadrukiem na ubrania. Z takiego rozwiązania korzystają także hurtownie odzieżowe oraz firmy, które zamawiają odzież z własnym logo. Jaką metodę wybrać, by otrzymać zadowalający efekt?

Różne techniki nadruku

Obecna oferta metod nadruku jest szeroka, a właściwy sposób należy dopasować do własnych potrzeb oraz oczekiwań. W zależności od rodzaju grafiki oraz materiału, na jakim ma się znaleźć, stosuje się odmienne techniki nadruku. Firma Multicolor oferująca nadruki na koszulkach w Łodzi (https://www.multicolor.com.pl/) posiada w swoim asortymencie wiele zróżnicowanych metod, dopasowanych do odmiennych tkanin.

Druk wodny

Technologia ta jest oparta na nakładaniu nadruku za pomocą specjalnych tuszów z barwnikami i pigmentami. Jest stosowany przy grafikach na jasnych tkaninach, gwarantuje wyraźny, trwały i przyjemny w dotyku nadruk. Cechą charakterystyczną tej metody jest jej wysoka wchłanialność w materiał, dzięki czemu jest niemal nie do odróżnienia od reszty odzieży. Klient decydujący się na druk wodny ma do dyspozycji aż do 12 kolorów i wysoką elastyczność w ich mieszaniu.

Druk folią

Stosowanie tej metody pozwala na osiągnięcie różnorodnych efektów w zależności od oczekiwań klienta. Za pomocą folii można uzyskać rezultat błyszczącej, metalicznej grafiki, efekt lustrzanego odbicia, a także matowy nadruk. Takie rozwiązanie jest możliwe na różnych teksturach i pozwala na wykorzystanie licznych kolorów. W taki sposób nadrukowane ilustracje nadają ubraniom niepowtarzalny wygląd i przyciągają spojrzenia postronnych osób.

Sitodruk

Tworzenie nadruków techniką sitodruku jest przeznaczone dla osób, które poszukują trwałego i skutecznego efektu obecnego na odzieży. Jest to jedna z najbardziej popularnych metod tworzenia grafik na materiałach, a dzięki swojej uniwersalności może być wykorzystywana na licznej ilości tkanin. Z tego względu doskonale nadaje się do hurtowej produkcji. Sitodruk jest stosowany m.in. na bawełnie, wiskozie, lnie oraz wielu innych, przez co może być dostosowany do indywidualnych potrzeb osoby zamawiającej. Przewagą tej techniki nad popularnym drukiem cyfrowym jest jej znacznie większa trwałość i wytrzymałość.

Sitodruk czy druk cyfrowy – który wybrać?

Druk cyfrowy dobrze oddaje głębie kolorów i jest efektowny oraz trwały. Wybiera się go głównie wtedy, gdy wybrana grafika jest pełnokolorowa, ponieważ technologia ta pozwala na precyzyjne odwzorowanie wszelkich barw. Dodatkowo sprawdza się przede wszystkim w pojedynczym zakupie, gdyż koszty jego wyprodukowania są niższe. Jeśli jednak zależy nam przede wszystkim na zamówieniach hurtowych, wtedy lepszy okaże się sitodruk. Ponadto metoda ta jest jeszcze trwalsza i bardziej wytrzymała od wspomnianego druku cyfrowego.
Jak dobrać odpowiedni nadruk na koszulkę?

Przede wszystkim należy zastanowić się, jakiego efektu oczekujemy. Poszczególne metody pozwalają na osiągnięcie błyszczących, matowych czy też różnokolorowych grafik. Istotna jest także tkanina, na jakiej planuje się stworzenie nadruku – nie każda technika zapewni taką samą trwałość na różnych rodzajach materiałów. Aby uzyskać wysoką wytrzymałość nadruków, warto skorzystać z usług zaufanej firmy, która profesjonalnie zajmuje się tworzeniem tego typu zdobień.

Nadruki na koszulki w Łodzi – Multicolor

Mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy poszukują miejsca na stworzenie spersonalizowanej odzieży, mogą skorzystać z oferty firmy Multicolor. Umożliwia ona szeroki wybór metod nadruku, takich jak sitodruk czy druk wodny, oraz pomaga w doborze techniki dopasowanej do wybranej tkaniny. Wybierając sprawdzoną markę, klient otrzymuje gwarancję jakości, trwałych nadruków oraz precyzji wykonania. Wymarzona grafika na koszulce pozwoli na wyrażenie samego siebie i będzie stanowić oryginalny i niepowtarzalny element garderoby. Stosowanie własnych nadruków na ubraniach to także doskonałe rozwiązanie dla firm, które potrzebują odzieży sygnowanej własnym logiem, zarówno dla swoich pracowników, jak i dla potencjalnych kupców. Produkty z wyróżniającym się nadrukiem to jeden z najważniejszych kroków, które zapewniają rozpoznawalność na rynku.

About The Author