fot. rollcenter.pl

fot. rollcenter.pl

Rolety to obecnie jedne z najchętniej wykorzystywanych systemów osłonowych na okna. Ich popularność wynika z ich dużej skuteczności w izolacji optycznej oraz termicznej, a także łatwym sposobie obsługiwania. Najczęściej, wykorzystuje się w tym celu mechanizmy sznurkowe. W ostatnim czasie na popularności zyskały rolety w kasecie. Poniżej podpowiadamy – kiedy i dlaczego warto wybrać ten rodzaj rolet oraz jakie korzyści z nich płyną.

Rolety w kasecie – kiedy warto stosować?

Rolety to wybór wielu polskich rodzin, poszukujących użytecznych systemów osłonowych na okna. Rolety pełnią przede wszystkim – choć nie wyłącznie – funkcje praktyczne. Izolują nasze wnętrza od nadmiaru światła słonecznego, zapewniają nam prywatność, a także – przeciwdziałają nagrzewaniu pomieszczeń. Warto wybierać rolety wtedy, gdy zależy nam na osłonach łatwych w użyciu i skutecznych w swoim przeznaczeniu.

Rolety w kasecie są obecnie jednymi z najpopularniejszych rodzajów rolet. W ich konstrukcji występują dwie prowadnice, zamontowane przy krawędziach materiałów osłaniających. Prowadnice chronią je przed zniszczeniem, a także odkształceniem, na które mogłyby być narażone w przypadku ich braku. Pozbawione tych elementów rolety dość szybko zaczynają się krzywo zawijać, a ich krawędzie po prostu niszczeją.

Ponadto, prowadnice gwarantują, że rolety będą szczelnie przylegać do szyby. Ma to szczególnie znaczenie, jeśli zależy nam na możliwie dokładnym osłonięciu okna. Przykładowo – często stosujemy je wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych: salonów, kuchni, łazienek, a także do okien dachowych lub balkonowych. W każdym przypadku roleta w kasecie gwarantuje nam optymalne możliwości osłonowe i izolacyjne.

Walory estetyczne i praktyczne rolet w kasecie

Rolety w kasecie wypadają o wiele lepiej niż zwykłe rolety. Przede wszystkim – zastosowane w nich tkaniny opuszczają się równo, bez zagnieceń oraz nie strzępią się. Ponadto, znaleźć możemy rozmaite wersje rolet w kasecie, w których materiał osłonowy może prezentować różne odcienie kolorystyczne lub wzory graficzne. Z pewnością pomoże nam to odnaleźć roletę dedykowaną do naszych aranżacji. Z roletami takimi zapoznasz się pod adresem: https://rollcenter.pl/rolety-w-kasecie.

Rolety w kasecie są również bardzo łatwe w montażu. Nie trzeba w tym celu dokonywać żadnej ingerencji w strukturę ściany lub framug okiennych. Tym bardziej, nie trzeba dysponować specjalnymi urządzeniami lub wiercić dziur. Montaż odbywa się bezpośrednio do samej ramy okienne i zazwyczaj trwa zaledwie kilka minut.

Prowadnice obecne w roletach kasetowych wykonane są z lekkich i wytrzymałych materiałów, takich jak aluminium lub PCV. Są to także materiały łatwe w czyszczeniu, odporne na odkształcenia oraz na działanie promieni słonecznych. Ich utrzymanie w czystości będzie łatwe, nawet bez użycia żadnych środków chemicznych.

Również po zsunięciu rolety kasetowe prezentują się atrakcyjnie. Przede wszystkim – wyglądają jak integralna część okna, a nie osobny mechanizm, który został do niego zamontowany. Po złożeniu jedyną widoczną częścią jest kaseta, która nie ingeruje w wygląd pomieszczenia. Rolety kasetowe to często wybór osób, którym zależy właśnie na systemie osłonowym o delikatnych walorach estetycznych, który nie zaburzy dotychczasowej aranżacji pomieszczenia.

About The Author