Zmywarka to bardzo użyteczne urządzenie. Pozwala nam oszczędzać czas. Ręczne zmywanie naczyń to niewdzięczna praca. Zajmuje nam sporo czasu, naraża na marnowanie wody i niszczy nasze dłonie przez używanie detergentu. Dzięki zmywarce nie musimy się już martwic nieumytymi naczyniami. Nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia, przypalone naczynia żaroodporne zostaną umyte i będą pięknie lśnić. Zmywarka to tez doskonały sposób na oszczędzanie wody oraz prądu. Na rynku sprzętów AGD znajdziemy wiele modeli zmywarek. Jednak nas, jako przyszłych użytkowników tego sprzętu najbardziej powinno interesować to, ile w przyszłości zapłacimy za eksploatację zmywarki, jej zużytą wodę oraz energię elektryczną. Aby lepiej przyjrzeć się sprzedawanym modelom zmywarek, warto orze czytać najnowszy ranking zmywarek. Kupując zmywarkę, musimy pamiętać o tym, że kupno dobrej jakości sprzętu to nie wszystko. W dużej mierze to od nas zależy, ile lat zmywarka będzie działać bez naprawy. Właściwa eksploatacja oraz konserwacja sprzętu także mają ogromne znaczenie i nie można o tym zapominać.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Ranking zmywarek– co znajdziemy w nim istotnego?
  • Zmywarka– jak dobrać ją do naszej kuchni

Jak już wspominaliśmy zmywarka to urządzenie, które pozwala na oszczędność czasu. Dzięki temu, ż możemy wybrać różne tryby mycia z różną temperatura wody, możemy nasze naczynia i garnki poddać naprawdę bardzo dokładnemu myciu. W zmywarce bez trudu umyjemy zarówno talerze i sztuce, jak i garnki oraz naczyniach żaroodporne. Producenci naczyń i akcesoriów kuchennych takich jak patelnie szpatułki i temu podobne, coraz częściej umieszczają na swoich [produktach informację czy dany [produkt może być czyszczony z użyciem zmywarki. Dzięki temu z roku na ok maleje liczba kuchennych akcesoriów, które muśmy myć ręcznie.

Zmywarka- od czego zacząć wybór najlepszego dla nas modelu?

Zmywarka to urządzenie, które warto wybrać po głębszym namyśle. Nie tylko ze względu na mnogość oferowanych modeli, ale także ze względu na nasze indywidualne potrzeby oraz ograniczenia w samym pomieszczeniu, gdzie chcemy postawić zmywarkę. Po pierwsze warto się zastanowić, czy interesuje nas kupno zmywarki pod zabudowę czy zmywarki wolnostojącej. Każda z opcji ma swoje wady i zalety. Zmywarka wolnostojąca jest urządzeniem, które może stać wszędzie tam, gdzie będzie miało dostęp do zaworu wody oraz do odpływu. Może bez problemu zostać ustawiona pomiędzy szafkami lub tuz obok szafek. Ti opcja dla tych z nas, którzy dokupują zmywarkę do kuchni, gdzie wszystkie szafki zostały już wcześniej zaplanowane. Z kolei zmywaka pod zabudowę to opcja dla tych, którzy lubią mieć wszystko do siebie dopasowane. Projektując zabudowę kuchenną, możemy dowolnie dobierać szafki pod konkretny model zmywarki pod zabudowę. Inną kwestią są parametry techniczne zmywarki. Nie da się ukryć, że w dłuższej perspektywie najważniejsze jest zużycie energii elektrycznej oraz wody. Kwestia pojemności zależy od naszych upodobań lub od wymogów kuchni tzn. od wymiarów naszej zabudowy kuchennej. Wybierając zmywarkę możemy też kierować się marką i opinią na temat konkretnego producenta. Jeśli chodzi o kwestie marki najlepiej podpytać znajomych lub poczytać fora internetowe. Nie da się ukryć, że na rynku sprzętów AGD znajdziemy kilka wiodących marek, jednak nie zawsze trak zwana „topowa marka” idzie w parze z jakością sprzedawanego sprzętu. Kupując zmywarkę warto także zwracać uwagę na rodzaje programów myjących, sposób konserwacji urządzenia czy solidność wykonania wyposażenia wewnętrznego (koszyki). Dla wielu konsumentów ważną kwestią jest dostępność części zamiennych w przypadku konieczności ewentualnej naprawy urządzenia.

Ranking zmywarek- jakie wartościowe informacje znajdziemy w rankingu?

Ranking zmywarek to lista dostępnych na rynku modeli, które zostały ocenione według określonych kryteriów. W przypadku zmywarek będzie to po pierwsze pojemność zmywarki, czyli ile naczyń zmieści się w środku, poziom zużycia wody oraz poziom zużycia energii elektrycznej. To najważniejsze aspekty, jeśli chodzi o zmywarkę. Inną kwestią są koszty jej zakupu. W zależności od tego, ile możemy wydać na zakup zmywarki, to w takich „widełkach cenowych” powinniśmy szukać odpowiedniego modelu. Nim jednak ostatecznie zadecydujemy o cenie kupowanego sprzętu AGD, warto najpierw prześledzić ofertę zmywarek pod kątem parametrów technicznych, a dopiero na końcu zastanowić się nad ceną. Być może to parametry techniczne sprawią, że będziemy chcieli , dołożyć kilkaset złotych więcej i kupić droższy model, bo wspominana wyżej kwestia zużycia wody oraz energii elektrycznej, okaże się dla nas absolutnie kluczowa. Przy wyborze zmywarki istotne będzie też to czy urządzenie ma nam pomagać w myciu wszystkich możliwych naczyń oraz garnków czy tylko dbać o czystość talerzy i sztućców. W przypadku, gdy chcemy część rzeczy wciąż zmywać ręcznie, nie potrzebujemy bardzo pojemnej zmywarki. Wybierając zmywarkę warto także patrzeć na nasze indywidualne potrzeby.

About The Author