Czy spotkaliście się kiedykolwiek z pojęciem home office? Tłumacząc z języka angielskiego, jest to praca w domowym biurze. Coraz więcej firm proponuje swoim pracownikom taki rodzaj wykonywania pracy. Czasami jest to jeden, dwa dni w tygodniu, a czasami całą swoją pracę wykonujemy zdalnie z domowego biura. Praca w systemie home office to także rozwiązanie dla młodych przedsiębiorców, którzy dopiero co założyli firmę i nie mają funduszy na wynajęcie biura. Najtańsze jest stworzenie małego biura we własnym salonie. Wydatki są wielokrotnie mniejsze od drogiego, miesięcznego wynajmu i śmiało możemy je sfinansować z jednorazowej pożyczki przez Internet. Mniejsze, ale dokładnie jakie? Ile dokładnie kosztuje domowe biuro w salonie?

Odpowiednie miejsce

Wszystkie osoby aranżujące domowe biuro powinny zacząć od wygospodarowania odpowiedniego miejsca. Urządzenie małego gabinetu czy miejsca do pracy wcale nie wymaga dużej powierzchni. Wystarczy tylko pomysł na sprytne zagospodarowanie przestrzeni. Praca na sofie albo przy kuchennym stole nie jest dobrym pomysłem na dłuższą metę. Jeśli mamy taką możliwość, najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie osobnego pokoju, który znajduje się jak najdalej od najgłośniejszych miejsc w domu czy mieszkaniu. Jeśli nie mamy takiej możliwości, można wydzielić niewielkie miejsce w pokoju dziennym, które nie powinno się rzucać w oczy i powinno być choć trochę odseparowane od reszty pokoju.

Biurko

Centrum dowodzenia domowym biurem to wygodne biurko. Wybierając biurko, weźmy pod uwagę ilość miejsca w pokoju oraz jego wielkość. Dobrym rozwiązaniem będzie biurko wyposażone w pułki i szuflady, w które będziecie mogli schować dokumenty. Na pozostałe rzeczy możemy wybrać kosze, pudełka i kolorowe organizery, co pomoże nam zaoszczędzić cenny czas, ale także stworzyć porządek sprzyjający pracy. Zgodnie z zasadami Feng Shui, warto ustawić biurko przednią lub boczną częścią do okna, by zyskać więcej dziennego światła, znacznie bardziej przyjaznego niż sztuczne. Jeśli często pracujemy wieczorami, zadbajmy o odpowiednie oświetlenie miejsca, na którym najczęściej skupiamy wzrok. W Feng Shui istotne jest również poczucie bezpieczeństwa, które zapewnić mają boczne ograniczenia. Może to być ściana, regał albo szafka.

Wygodny fotel

Bardzo ważnym elementem każdego biura jest także wygodne krzesło. Jeśli mamy zamiar spędzać przy biurku sporo czasu, zachowanie odpowiedniej postawy przy biurku jest bardzo ważne dla zdrowia naszego kręgosłupa, sprzyja koncentracji i wydajności w pracy.

Tablica korkowa

Dobra organizacja pracy to podstawa. Pomaga w tym tablica korkowa, na której możemy przyczepić najważniejsze informacje. Dzięki niej o niczym nie zapomnimy.

Koszty

Największym wydatkiem będzie biurko i fotel. Na taki zakup wydamy około 2000-3000 zł. Lampka biurkowa, tablica korkowa i materiały biurowe to niewielka kwota około 500zł. W dobie Internetu nie musimy jednak martwić się o dodatkową gotówkę na takie wydatki. Pożyczki przez Internet są na tyle popularne, że z łatwością znajdziemy odpowiednią dla siebie ofertę, dlatego warto rozważyć takie rozwiązanie. Są firmy, które oferują pożyczki przez Internet nawet w wysokości 20 000zł, sprawdź tutaj. Kiedy będziemy wnioskować o kwotę w granicach 3000zł raty, nie muszą być wysokie i nie obciążą naszego budżetu. Planując zorganizowanie biura małego w salonie musimy się przygotować na wydatki rzędu 4000zł. Warto je jednak ponieść i zadbać o swój komfort, który na pewno przełoży się na lepsze wyniki w pracy.

About The Author