Sprzedaż online (coraz częściej połączona ze stacjonarną), kontakty z klientami, zarządzanie dokumentami, płatnościami, rozliczeniami, magazynem…

To kluczowe procesy, które musi obsłużyć każdy e-commerce, by działać sprawnie. Wciąż dość często spotykaną praktyką jest realizacja każdego z nich z wykorzystaniem osobnych programów informatycznych (system frontowy, systemy platform transakcyjnych, programy księgowe itd.).

Czy da się zarządzać wszystkimi akcjami za pomocą jednego narzędzia?

Odpowiedź brzmi: jest to możliwe z wykorzystaniem systemu ERP, który pozwala na koordynację wszystkich procesów biznesowych w handlu nowoczesnym. Co więcej, jest to dużo bardziej optymalne rozwiązanie, niż „stawianie” biznesu na wielu rozwiązaniach, które nie są ze sobą zintegrowane.

Godnym polecenia narzędziem, które gwarantuje realne wsparcie dla handlu nowoczesnego, jest system Streamsoft Verto. Spośród rozwiązań tej klasy wyróżnia go fakt, że łączy w sobie funkcjonalność systemów otwartych i zamkniętych oraz oparty jest na autorskiej platformie programistycznej, gwarantującej możliwość dostosowania do zmian w biznesie.

Co to oznacza dla użytkowników?

Systemy zamknięte to takie, które zawierają gotowe zestawy funkcjonalności, kluczowe z punktu widzenia danej branży. Otwarte to zaś te, które można dowolnie rozbudowywać pod kątem oczekiwań (bieżących potrzeb) danego użytkownika.

Po pierwsze więc Streamsoft Verto łączy najlepsze cechy tych dwóch grup systemów w jednym narzędziu, gwarantując jednocześnie uniwersalność i gotowość na specyficzne dostosowania.

Po drugie zaś, jego działanie oparte jest na Streamsoft Next – autorskiej platformie programistycznej producenta, firmy Streamsoft. To z kolei daje pewność co do niezależności, skalowalności (duża ilość użytkowników, zmienność w czasie) oraz otwartości systemu (integracja, rozbudowa).

Podsumowując, wykorzystanie systemów ERP w zarządzaniu procesami w handlu nowoczesnym gwarantuje kompleksowe i wygodne w obsłudze zaspokojenie potrzeb automatyzacji wszystkich procesów składających się na sprawną realizację potrzeb cyfrowego, mobilnego klienta.

About The Author