Cenisz sobie niezależność i chcesz mieć dostęp do dodatkowych pieniędzy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu? Wolisz załatwiać sprawy finansowe sprawnie i bez zbędnych formalności? Karta kredytowa to wygodny i szybki sposób na dodatkowe środki. W tym artykule dowiesz się, jak dostać kartę kredytową online, czyli bez wychodzenia z domu.

W dobie elektrycznej bankowości większość produktów finansowych jest dostępnych przez internet. Jednym z nich jest karta kredytowa online. Podczas rezerwacji w hotelu, wypożyczania samochodu czy kupowania biletów lotniczych wymagane jest posiadanie karty kredytowej. Dzięki temu, jak jest zaprojektowana, zapewnia ochronę m.in. przed oszustwami internetowymi. Czym różni się karta kredytowa od zwykłej karty lub kredytu?

Czym jest karta kredytowa i czym różni się od kredytu?

Choć karta kredytowa przypomina wyglądem zwykłą kartę płatniczą, znacząco się od niej różni. Mimo że korzysta się z niej jak z karty debetowej, funkcjonalnością jest zdecydowanie bardziej zbliżona do kredytu gotówkowego. Za każdym razem, gdy dokonujesz płatności kartą kredytową, bierzesz w banku mały kredyt. Takie minikredyty możesz brać do ustalonego limitu na karcie (od kilku do kilkunastu tysięcy złotych). Aby pożyczka była całkowicie bezpłatna, spłać ją w tzw. okresie bezodsetkowym (w zależności od banku wynosi on od 26 do nawet 47 dni).

Karta kredytowa online — jakie korzyści?

Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu banki udostępniają swoje produkty i usługi oraz umożliwiają zawieranie umów bez konieczności wizyty w placówkach. Jakie są korzyści przy zawieraniu umowy o kartę kredytową, gdy odbywa się to całkowicie zdalnie?

 • Wszystkie formalności załatwisz bez wychodzenia z domu.
 • Zaoszczędzony czas. Unikniesz dojazdów do oddziałów banków i stania w kolejkach. Być może potrzebujesz więcej czasu na zapoznanie się z dokumentami — zrobisz to na spokojnie w domu.
 • Możliwość wyboru. Banki oferują przez internet różne produkty finansowe i usługi. Różnice i podobieństwa oferowanych kart kredytowych online możesz bez presji porównać dzięki porównywarkom ofert i niezależnym rankingom.
 • Szybkość. Decyzję o wydaniu karty możesz otrzymać nawet tego samego dnia. Twoja karta kredytowa zamówiona online wraz z PIN-em zostaną wysłane w oddzielnych kopertach już następnego dnia roboczego po otrzymaniu pozytywnej decyzji banku.
 • Elastyczność. Większość kluczowych decyzji obejmujących warunki umowy o kartę kredytową podejmujesz indywidualnie: limit karty, dzień spłaty czy sama forma zawarcia umowy. Wszystkie te kwestie są dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości.
 • Umowę zawrzesz w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie, a karta kredytowa zostanie wysłana pod wskazany adres.
 • Niezależność finansowa. Od teraz dodatkowe środki na niespodziewane wydatki będą zawsze pod ręką.
 • Bezpieczeństwo w sieci. Dzięki karcie kredytowej zabezpieczysz swoje transakcje internetowe i wydatki związane z podróżami przed nieuprawnionym użyciem czy kradzieżą danych osobowych.

Jak zamówić kartę kredytową online — krok po kroku

Aby otrzymać kartę kredytową bez wychodzenia z domu, potrzebujesz wykonać dosłownie kilka czynności. Jak założyć kartę kredytową online?

 1. Przygotuj: dowód osobisty, adres e-mail i informacje o Twoim dochodzie.
 2. Zadzwoń na infolinię banku lub zamów rozmowę z doradcą. W trakcie połączenia większość formalności będzie już za Tobą — na podstawie rozmowy sporządzony zostanie wniosek o wydanie karty. 
 3. Jeśli jesteś wzrokowcem, możesz samodzielnie wypełnić intuicyjny formularz dostępny na stronie internetowej banku. Doradca bankowy oddzwoni do Ciebie, proponując już konkretną kartę kredytową i limit dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości. 
 4. Kiedy pozytywna decyzja banku jest już za Tobą, czas zdecydować, w jaki sposób wolisz zawrzeć umowę. Formalności możesz sfinalizować w całości przez internet — to bardziej ekologiczny sposób. Dokumenty zostaną Ci udostępnione w wersji elektronicznej. Pobierz je i zapisz na dysku komputera, a w razie potrzeby wydrukuj.
 5. Co, jeśli wolisz tradycyjne, „fizyczne” dokumenty? Papierową wersję umowy kredytowej, na której złożysz własnoręczny podpis, wymienisz się z bankiem za pośrednictwem kuriera. 
 6. Kartę i PIN otrzymasz pocztą na wskazany w umowie adres. Spodziewaj się dwóch oddzielnych kopert. Obie przesyłki zostaną dostarczone do Ciebie w ciągu kilku dni od podpisania umowy. 
 7. Aktywuj kartę. Zadzwoń do banku lub aktywuj ją w serwisie internetowym według załączonej instrukcji.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/ranking-kart-kredytowych-czyli-aktualnie-najlepsze-karty-na-rynku-6813986319887072a.html 

About The Author