Meble ogrodowe, które znajdujemy na rynku możemy podzielić na dwie główne kategorie: te wykonane z tworzyw sztucznych oraz bazujące na surowcach naturalnych. Które z nich lepiej wybrać? Porównujemy zalety i wady obu rozwiązań.

Surowce naturalne – w zgodzie ze środowiskiem

Meble ogrodowe, które bazują na surowcach naturalnych, należą do produktów modnych i wpisujących się w aktualny trend związany z ochroną środowiska. Chętnie wybieramy takie meble, ponieważ doskonale podkreślają charakter naturalnych, przydomowych przestrzeni. Nie można przy tym odebrać im funkcjonalności, trwałości czy wygody użytkowania.

Wśród mebli ogrodowych z tworzyw naturalnych znajdujemy te, które wykonane są np. z drewna, ale i wikliny czy rattanu. Drewniane modele można zakupić np. na stronie https://bazkar.pl/. Warto na nie zwrócić uwagę także ze względu na przystępne ceny. Poza tym ich różnorodność stylistyczna, ale i uniwersalność sprawiają, że łatwo je wkomponować zarówno w tradycyjne, klasyczne, jak i nowoczesne aranżacje ogrodowe. Przyjrzyjmy się, czym się wyróżniają najchętniej wybierane meble drewniane.

Meble ogrodowe z drewna – lubiane przez użytkowników

Wśród mebli ogrodowych, które bazują na materiałach naturalnych, prym wiodą produkty drewniane. Drewno ma w sobie niepowtarzalny charakter. Zaskakuje, inspiruje i wywołuje pozytywne emocje. Oferuje bowiem ciekawy rysunek, wyjątkowe usłojenie, niejednorodne barwy.

Drewniane meble ogrodowe są przy tym dostępne w różnych kształtach. Nie muszą być tylko proste i klasyczne, równie dobrze można wybierać wśród tych, które zaskakują swoją formą.

Doceniamy je za trwałość i wytrzymałość. Właściwie pielęgnowane, regularnie impregnowane i poddawane zabiegom konserwacyjnym są w stanie przetrwać długie lata użytkowania, nawet narażone na działanie czynników zewnętrznych. Cechuje je ponadto stabilność i wygoda użytkowania. O tym, jak je wkomponować w dany ogród można poczytać na stronie http://4budowlani.com.pl/.

Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych

Alternatywą dla mebli ogrodowych bazujących na surowcach naturalnych są te, które wykonuje się z tworzyw sztucznych. Wśród nich znajdujemy modne od jakiegoś czasu produkty z technorattanu. Czy warto na nie postawić, a jeśli tak, to kiedy?

Przede wszystkim mówimy o meblach, które wykazują się maksymalną trwałością. Produkty technorattanowe są odporne na uszkodzenia, a także działanie czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych. Można z nich korzystać przez cały rok! Choć są droższe, np. od drewnianych odpowiedników, to ich ceny rekompensuje łatwość utrzymania w czystości, lekkość, cudowna estetyka, którą łatwo wkomponować w każdą aranżację ogrodową, a także dostępność różnorodnych zestawów.

Sporo zalet posiadają meble ogrodowe bazujące zarówno na tworzywach naturalnych, jak i sztucznych. Różnią się od siebie wytrzymałością czy estetyką, jednak indywidualnie dopasowane do oczekiwań użytkowników zaoferują zdecydowanie więcej zalet niż ewentualnych wad.

About The Author