Chcesz sfinansować nieprzewidziane wydatki, które nie mogą czekać? Potrzebujesz dodatkowego zastrzyku gotówki na już, a najlepiej na przysłowiowe wczoraj? Sięgnij po szybką pożyczkę online. W artykule wyjaśnimy, czy dostaniesz ją bez zaświadczeń i dodatkowych formalności.

Nieprzewidziane wydatki najczęściej zdarzają się w najmniej odpowiednich momentach. Zwłaszcza wtedy, kiedy portfel świeci pustkami, a na koncie znajdują się tylko mgliste wspomnienia ostatniej wypłaty. Jeśli nieplanowane koszty nie mogą czekać, a bliscy nie są w stanie udzielić ci finansowego wsparcia, sięgnij po niedrogą pożyczkę gotówkową online. Czym jest w praktyce i kto może ją dostać?

Czym jest pożyczka online?
Pożyczka gotówkowa online to popularny produkt dostępny w ofertach wielu banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Wypłacana przelewem na konto i spłacana w miesięcznych ratach, pozwala pozyskać środki na dowolny cel, niezwiązany z prowadzoną działalnością. Może to być np. sfinansowanie kosztownej naprawy auta, zabiegu medycznego czy spłata zobowiązań finansowych. Ogromną zaletą pożyczki online jest możliwość pożyczenia pieniędzy przez internet, bez konieczności odwiedzania oddziału instytucji finansowej. Takie udogodnienie pozwala znacząco skrócić cały proces, a co za tym idzie — otrzymać pieniądze nie tylko wygodniej, ale także szybciej niż w przypadku tradycyjnej pożyczki w oddziale.

Kto może dostać pożyczkę online?
Każda instytucja finansowa stawia wnioskującym konkretne wymagania. W przypadku pożyczki gotówkowej z reguły nie są one szczególnie rygorystyczne. Aby otrzymać dodatkowe środki, z reguły wystarczy:

  • być osobą pełnoletnią, posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych;
  • dysponować dowodem osobistym i numerem PESEL;
  • posiadać wymaganą przez pożyczkodawcę zdolność kredytową, czyli zdolność do spłaty zaciągniętej pożyczki wraz z odsetkami we wskazanych w umowie terminach.


Pożyczka online bez zaświadczeń — czy można ją dostać?
Kiedy dodatkowe środki potrzebne są na „już”, sięgnij po pożyczkę bez zaświadczeń i formalności. Konieczność zgromadzenia dodatkowych dokumentów oznacza bowiem dodatkowy czas (często kilka dni roboczych), a co za tym idzie — wydłużenie procesu kredytowego.

Pamiętaj jednak, aby pod wpływem presji czasu nie korzystać z usług przypadkowych firm pożyczkowych. Choć wiele z nich oferuje pożyczki na dowód, bez formalności, zaświadczeń o dochodach i sprawdzania bazy BIK, wiarygodność i uczciwość takich podmiotów pozostaje kwestią dyskusyjną. A ryzyko pożyczania pieniędzy z niepewnego źródła jest bardzo wysokie. Pożyczkę bez zaświadczeń i formalności z powodzeniem otrzymasz także w banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej.

Przykład.
Kasa Stefczyka w ramach Prostej Pożyczki online oferuje swoim klientom dodatkowe środki w wysokości 3000 zł — bez zaświadczeń o zarobkach i dodatkowych dokumentów. Wstępna informację kredytową otrzymasz nawet w 15 minut, a wszystkich formalności, łącznie z zawarciem umowy, dopełnisz online, RRSO 8,29%.

Pożyczka online — na co zwrócić uwagę przed zawarciem umowy?
Brak wymaganych formalności nie powinien być jedynym wyznacznikiem wyboru pożyczki. Zanim zawrzesz umowę pożyczkową, porównaj dostępne na rynku oferty, zwracając uwagę również na:

  • maksymalną kwotę finansowania. Jeśli do realizacji swoich planów potrzebujesz sporej kwoty, już na wstępie zweryfikuj, które instytucje pożyczą ci tyle, ile chcesz;
  • koszty finansowania. Dobra pożyczka online nie powinna być droga. Zanim wybierzesz tę jedyną, sprawdź, ile za nią zapłacisz. Wyznacznikiem atrakcyjności ekonomicznej nie powinna być jednak wartość oprocentowania, lecz RRSO — rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Im niższa, tym mniej zapłacisz za pożyczone pieniądze;
  • tempo wydania decyzji. Jeśli zależy ci na tym, aby otrzymać dodatkowe środki jak najszybciej, sprawdź, w jakim terminie od złożenia wniosku pożyczkodawca wyda decyzję i wypłaci pieniądze.


Prosta pożyczka online w Kasie Stefczyka (RRSO 8,29%)to szybki i wygodny sposób na pozyskanie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Brak dodatkowych formalności i zaświadczeń pozwoli maksymalnie skrócić cały proces i otrzymać pieniądze maksymalnie szybko.

Źródło:
https://www.totalmoney.pl/artykuly/7607254,kredyty-gotowkowe,jak-bezpiecznie-wziac-kredyt-przez-internet-co-trzeba-wiedziec–decydujac-sie-na-kredyt-on-line,1,1

About The Author