Nie da się ukryć, że smartfony od Apple to coś, co wzbudza wiele emocji, gdy słyszymy od nadchodzącej premierze nowego modelu. Co więcej, Apple stale nas zaskakuje swoimi produktami, a także częstotliwością, z jaką wychodzą one na rynek. Wydawać by się mogło, że jeszcze nie do końca ochłonęliśmy po premierze najnowszego iPhone 13, a już w niedalekiej przyszłości możemy oczekiwać premiery kolejnego modelu – iPhone 14. Każdy kolejny model smartfona Apple ma do zaoferowania kolejne udogodnienia i unowocześnienia, a także i odmienne kolory. Nie możemy jednak zapominać o tym, że w dalszym ciągu w użyciu i w sprzedaży są także starsze modele tych smartfonów. Zatem czy warto je kupować, kiedy tuż za rogiem czai się nowy iPhone 14?

Nie da się ukryć, że smartfony od Apple to coś, co wzbudza wiele emocji, gdy słyszymy od nadchodzącej premierze nowego modelu. Co więcej, Apple stale nas zaskakuje swoimi produktami, a także częstotliwością, z jaką wychodzą one na rynek. Wydawać by się mogło, że jeszcze nie do końca ochłonęliśmy po premierze najnowszego iPhone 13, a już w niedalekiej przyszłości możemy oczekiwać premiery kolejnego modelu – iPhone 14. Każdy kolejny model smartfona Apple ma do zaoferowania kolejne udogodnienia i unowocześnienia, a także i odmienne kolory. Nie możemy jednak zapominać o tym, że w dalszym ciągu w użyciu i w sprzedaży są także starsze modele tych smartfonów. Zatem czy warto je kupować, kiedy tuż za rogiem czai się nowy iPhone 14?

Starsze modele iPhone’ów kuszą niższymi cenami

Produkty od Apple to produkty z dość wysokiej półki cenowej i co do tego nie możemy mieć najmniejszych wątpliwości. Wobec tego z pewnością, nie każdy z nas będzie mógł sobie pozwolić na zakup iPhone 14 tuż na kilka dni po jego premierze. Jednocześnie jeśli tak bardzo chcemy posiadać smartfon z logiem nadgryzionego jabłuszka, to z pewnością zwrócimy się w kierunku modeli nieco starszych. Wynika to z faktu, że obecnie ich cena jest nieco niższa, a możliwości zakupu tym samym stają się o wiele większe.

Warto jednak się zastanowić nad tym, czy takie rozwiązanie rzeczywiście ma sens? Często starsze modele iPhone’ów nie zagwarantują już możliwości aktualizacji systemu czy także nie pozwolą nam korzystać z wielu, innych rozwiązań, które dostępne są w najnowszych modelach. Wobec tego lepszym rozwiązaniem może okazać się „oszczędzenie” nieco większej ilości gotówki i przeznaczenie jej na zakup całkowicie nowego sprzętu. Oczywiście możemy przeczekać i zdecydować się na jego zakup na długo po premierze, a wówczas jego cena z pewnością będzie o wiele niższa.

Współczesny design i możliwości, których brakuje starszym modelom

Nie oszukujmy się, ale wygląd oraz funkcjonalność to dla nas zawsze dwa, najważniejsze parametry, którymi kierujemy się podczas wyboru naszego smartfona. Pewnym przekłamaniem byłoby stwierdzenie, że starsze modele iPhone’ów nam to zagwarantują. Ich wygląd jest już mocno nieaktualny, a z pewnością nie jest on także „współczesny”. Ich design jest raczej uważany za mocno przestarzały i nie będą się one już tak dobrze prezentować. To samo tyczy się samej funkcjonalności sprzętu. Starsze modele iPhone’ów z pewnością nie pozwolą nam na korzystanie z nowoczesnych technologii i wielu aplikacji. Wybierając jednak iPhone 14, którego premiera ma odbyć się w najbliższym czasie, takie problemy nie będą naszym zmartwieniem.

Czy więc warto kupować starsze iPhone’y czy poczekać na premierę najnowszego?

Można śmiało powiedzieć, że dla kogoś, kto bardzo chce posiadać telefon od Apple, wybór starszych modeli może być dość skutecznym rozwiązaniem. Jednak dla użytkowników, którzy w telefonach cenią sobie przede wszystkim funkcjonalność oraz wytrzymałość, nie będą one wystarczające. Wobec tego o wiele lepiej będzie poczekać te kilka dni, tygodni lub miesięcy, by sprezentować sobie najnowszy model, czyli iPhone 14.

Jeśli nie możesz się zdecydować, mimo wszystko nie wiesz jaki model iPhone wybrać, zajrzyj do jednego z punktów serwisowych firmy AppleHome – profesjonalnego serwisu Apple z Warszawy, gdzie doświadczeni specjaliści pomogą Ci wybrać dopasowany do Ciebie i dostępny model iPhonea.

About The Author