4 popularne platformy dla sklepu internetowego

Handel internetowy kwitnie, codziennie powstają nowe sklepy internetowe, a firmy stacjonarne przenoszą się do internetu. Często sklepy stacjonarne służą jako przymierzalnie, miejsca, w których można zobaczyć jak wygląda sprzęt, a zakupy dokonywane są online. Dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć swoją stronę w dobrą platformę sprzedażową.

Z jednej strony powinna być przyjazna dla osób z firmy ją obsługujących, z drugiej – przede wszystkim – dla klientów i klientek, którzy będą z tego sklepu korzystali. Liczy się wygląd, bezpieczeństwo, łatwość obsługi. Dobrze, aby też współpracowała z wyszukiwarkami i pomagała się znaleźć wyżej w wynikach wyszukiwania.

Poniżej znajdziecie zestawienie kilku popularnych platform dla sklepów internetowych: Shoper, Presta Shop, Magento i WooCommerce. Są tu podstawowe informacje dotyczące tych platform, linki do nich oraz do miejsc, w których można nauczyć się ich obsługi (tutoriale wideo i tekstowe).

Generalnie, wszystkie te platformy wydają się być wartościowe, a o wyborze konkretnej mogą zdecydować szczegóły dotyczące specyficznych wymagań, które są dla nas najważniejsze.

 

Shoper

Adres strony internetowej Shoper:

https://www.shoper.pl/

 

Podstawowe informacje na temat platformy Shoper:

Shoper jest płatny, ale daje możliwość przetestowania go w 14- dniowym bezpłatnym okresie próbnym. Ma ponad 250 wbudowanych funkcji przydatnych przy prowadzeniu sklepów, gotowe szablony graficzne, jest zintegrowany z działaniem takich usługodawców jak: Allegro, Facebook, PayPal, PayU, DotPay, InPost, Poczta Polska. Jest prowadzony na polskich serwerach, spełnia wymogi UODO (dawne GIODO).

Nauka obsługi platformy Shoper:

Obsługi Shopera możemy nauczyć się na stworzonym przez firmę 'uniwersytecie’. Znajdziemy tam zarówno teksty jak i materiały wideo:

https://uniwersytet.shoper.pl/

Możemy skorzystać z pomocy zamieszczonej na stronie:

Centrum Pomocy Shoper®

Możemy też przeglądnąć filmy znajdujące się na ich kanale Youtube:

 

Presta Shop

Adres strony internetowej Presta Shop:

https://www.prestashop.com/pl

Podstawowe informacje na temat platformy Presta Shop:

PrestaShop zapewnia wsparcie przy optymalizacji sklepu pod kątem SEO, pozwala obsługiwać różne wersje językowe, zarządzać zamówieniami, katalogiem produktów, dostawami i płatnościami (karta kredytowa, PayPal, Przelewy24), etc. PrestaShop chwali się ponad milionem użytkowników, którzy wymieniają się informacjami na forach oraz tworzą społeczność PrestaShop, dzięki czemu powstają udoskonalenia do podstawowego oprogramowania.

Nauka obsługi platformy Presta Shop:

Do nauki obsługi PrestaShop może nam posłużyć ich strona z zasobami (dokumentacja, przewodnik użytkownika, etc.):

https://www.prestashop.com/pl/zasoby

Możemy też skorzystać z informacji na ich kanale Youtube (jak dodawać produkty, zwiększać ruch na stronie, etc.):

Magento

Adres strony internetowej Magento:

https://www.magento.com/

Podstawowe informacje na temat platformy Magento:

Posiada wsparcie pozycjonowania (SEO), systemy do zarządzania dostawami, zamówieniami, płatnościami, obsługą klientów, katalogiem produktów, tworzenia raportów.

Nauka obsługi platformy Magento:

Na ich stronie znajdziemy podstawowe informacje dotyczące instalacji, przewodnik użytkownika, etc.:

https://magento.com/resources/technical

Możemy też zerknąć na ich kanał na YouTube:

WooCommerce

Adres strony internetowej WooCommerce:

https://woocommerce.com/

 

Podstawowe informacje na temat WooCommerce:

WooCommerce zaczął jako proste rozszerzenie do WordPressa, teraz może się pochwalić ponad 50 milionami pobrań i obsługą około 30% rynku sklepów online. Społeczność rozwijająca WooCommerce sprawia, że do wyboru mamy setki rozszerzeń zwiększających funkcjonalność sklepu (dotyczących płatności, dostaw, zarządzania katalogami produktów, zasobami, etc.).

Nauka obsługi WooCommerce:

Podstawowe informacje dotyczące instalacji i obsługi znajdziemy na ich stronie:

https://docs.woocommerce.com/

W kanale YouTube znajdziemy dodatkowo wiele przydatnych informacji:


-*-

 

Jeżeli chcecie sprawdzić więcej różnych ofert platform, możecie zerknąć na porównanie na Wikipedii i sprawdzić te platformy, które najbardziej odpowiadają Waszym potrzebom.

https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_shopping_cart_software

 

About The Author