Sprzedaż towarów na odległość wymaga zastosowania materiałów, które umożliwią zabezpieczenie przedmiotów przed ewentualnymi uszkodzeniami w trakcie transportu. Rodzaj takich materiałów uzależnia się od gabarytów, wagi, kształtu oraz wrażliwości przedmiotu na uszkodzenia. Do wyboru przedsiębiorców reprezentujących branżę e-commerce pozostają między innymi: kartony tekturowe, folia stretch, folia bąbelkowa, taśmy pakowe oraz różnego rodzaju wypełniacze do paczek.

 

Kartony tekturowe

Kartony tekturowe wykorzystuje się do pakowania zarówno dużych, jak i mniejszych przedmiotów. Specjalna struktura tego materiału chroni przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi, zalaniem oraz innego rodzaju uszkodzeniami. Aby przedmioty były całkowicie bezpieczne podczas transportu i docierały na miejsce docelowe w niepogorszonym stanie, należy jednak stosować dodatkowe materiały. Jednym z nich jest taśma pakowa, przy pomocy której zabezpieczmy przesyłkę przed przypadkowym otwarciem.

Taśmy do pakowania

Zabezpieczanie przesyłek za pomocą taśmy do pakowania chroni towary przed otwarciem w trakcie transportu. To podstawowa i najważniejsza rola tego materiału. Jest jednak jeszcze inne ważne zastosowanie, o którym wielu przedsiębiorców zapomina. Taśma pakowa może być także nośnikiem przekazu reklamowego. Taśmy z nadrukiem mogą pełnić jeszcze jedną, ważną funkcję. Za pomocą odpowiedniego nadruku („Fragile”, „Uwaga szkło” itd.) informują, że w środku znajduje się kruchy i wrażliwy na uszkodzenia towar.

Folia stretch

Folia stretch może mieć różne kolory i najczęściej wykorzystuje się ją do owijania paczek także na etapie szykowania się do przeprowadzki. Więcej porad w tym temacie można znaleźć na stronie http://www.domkreator.pl/. W ten sposób można je zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a także łączyć kilka mniejszych przesyłek w jedną większą paczkę, co znacznie ułatwia ich transport. Za pomocą folii stretch zabezpiecza się też towar umieszczony na paletach.

Folia bąbelkowa

Struktura folii bąbelkowej sprawia, że materiał ten doskonale sprawdza się do pakowania i zabezpieczania przesyłek. Charakteryzujące jej budowę, gęsto upakowane małe pęcherzyki powietrza świetnie zabezpieczają przesyłane przedmioty przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Folia bąbelkowa znajduje zastosowanie do owijania i ochrony wrażliwych przedmiotów przed zniszczeniem na skutek upadku, ucisku i innych uszkodzeń mechanicznych. Często wypełnia się nią puste przestrzenie w paczkach

Wypełniacze do paczek

Oprócz folii bąbelkowej na rynku jest też wiele innych wypełniaczy do paczek. Różnią się między sobą wielkością, strukturą oraz materiałem, z jakiego są wytwarzane. Zadaniem wypełniaczy jest unieruchomienie przesyłanych przedmiotów wewnątrz paczki, dzięki czemu zyskują one lepszą ochronę przed uszkodzeniem w trakcie transportu do klienta końcowego.

Właściwe zabezpieczanie przesyłek na czas transportu leży zarówno w interesie kupującego, jak i sprzedawcy. Dołożenie wszelkich starań do właściwego zabezpieczenia przesyłki pozwala jej dotrzeć do odbiorcy bez jakichkolwiek uszkodzeń nawet w przypadku towarów kruchych i wrażliwych na wstrząsy.

About The Author