Dlaczego warto wybrać WordPressa przy projektowaniu strony

             WordPress jest jedną z najlepszych opcji przy wyborze systemu CMS dla biznesowej strony internetowej, zwłaszcza dla małych i średnich firm oraz influencerów.

             Strony założone na WordPressie mogą być zarówno proste, jak i rozbudowane, dostosowane do każdego praktycznie biznesu. Założenie prostej strony zajmuje zaledwie kilka minut.              Prostą stronę można z łatwością rozbudować do strony sklepu internetowego z szeroką gamą sprzedawanego asortymentu.

             WordPress zapewnia do wyboru wiele projektów graficznych oraz efektywnych wtyczek usprawniających pozycjonowanie strony w Google, poprawianie wydajności, responsywność strony, bezpieczeństwo, zarządzanie stroną, etc., z których możemy skorzystać za darmo lub niedrogo.

Jaki hosting wybrać dla WordPressa

             Decydując się na WordPressa warto wybrać równie dobry, prosty w obsłudze, bezpieczny i tani hosting, który będzie można rozbudowywać w miarę rozwoju biznesu.

Jakość hostingu (parametry techniczne)

             Pierwszym kryterium wyboru powinna być jakość hostingu. Na tę jakość składa się kilka składowych.

             Przede wszystkim należy upewnić się, że wybierany hosting zapewnia odpowiednią szybkość wczytywania strony i jej bezpieczeństwo, które to czynniki wpływają na jakość użytkowania danej strony przez internautów oraz jej pozycję w wynikach wyszukiwania Google.

             Warto więc sprawdzić czy hosting zapewnia obsługę PHP 7.4 (szybsze i bezpieczniejsze od poprzednich wersji, wspierane aż do listopada 2022).

             Hosting powinien pozwalać na zakładanie przynajmniej kilku baz danych, które będziemy mogli wykorzystać dla swojej strony (klienci, towary, etc.) a dostęp do bazy danych powinien być odpowiednio szybki i przepustowy.

             Opłaca się także zadbać o dobry serwer pocztowy i możliwość założenia skrzynek pocztowych dla zarządu, admina, pracowników, etc.

             Dobrym wyborem może być wysokiej jakości hosting oferowany przez kru.pl, który pozwala postawić stronę WordPressa na PHP od 5.3 do 7.4, zapewnia nielimitowaną liczbę baz danych na bardzo szybkich dyskach NVMe, nielimitowaną liczbę skrzynek pocztowych i przekierowań.

Jakość obsługi (prostota, wsparcie)

             Jakość obsługi hostingu jest kolejną z cech, na którą powinniśmy zwracać uwagę. Ważna jest zarówno łatwość korzystania z panelu klienta, administracja bazami danych, jak i wsparcie techniczne gdy zajdzie taka potrzeba. Dla ułatwienia obsługi strony dobrze wybrać tego samego dostawcę usług hostingowych i rejestratora domeny.

             Wspomniany wyżej hosting kru.pl zapewnia automatyczną instalację WordPressa, pozwala na administrację bazami danych przez phpMyAdmin, obsługę .htaccess, obsługę serwera przez FTP, zapewnia także możliwość monitorowania działalności serwera oraz odpowiednią pomoc techniczną dla swoich klientów w przypadku ewentualnych problemów. Kru.pl jest także rejestratorem domen.

Bezpieczeństwo dla administratora i klientów

             Bezpieczeństwo hostingu jest kluczowe. Ważne jest, żeby zarówno dostęp do serwera był bezpieczny, logowanie do panelu zarządzania, jak i możliwość korzystania ze strony przez klientów (certyfikat SSL). Wpływa to bowiem na pozycję strony w Google.

             Dobrze jest też sprawdzić czy operator hostingu zapewnia filtry antyspamowe, które ułatwią nam codzienną pracę.

             Kru.pl oferuje certyfikaty: Let’s Encrypt, Positive SSL, EV SSL, Positive SSL Wildcard, Multi-Domain SSL, ochronę poczty skanerem antywirusowym oraz własny Antyspam.

Cena (hostingu, domeny, certyfikatów bezpieczeństwa)

             I w końcu, ważnym czynnikiem przy wyborze hostingu jest cena. Warto sprawdzić  ile kosztuje sam hosting oraz rejestracja domeny, a także odnowienie domeny, zakup certyfikatu bezpieczeństwa SSL, co dostajemy w wersji darmowej i co możemy za darmo przetestować.

             Kru.pl ma trzy różne warianty cenowe: WordPress Start, WordPress Medium, WordPress Premium, dzięki czemu możemy sami zdecydować ile chcemy wydać na hosting.

             Kru.pl zapewnia też certyfikat Let’s Encrypt w cenie hostingu, darmowy monitoring działania serwera oraz możliwość 14-dniowego darmowego okresu testowego.

             Decydując się także na zakup domeny w Kru.pl możemy zakupić tę domenę po konkurencyjnych cenach, a odnowić najtaniej w Polsce (nawet kilkadziesiąt złotych taniej niż u konkurencji).

About The Author