bus

Gdy organizujemy wyjazd dla większej liczby osób niezależnie od tego czy jest to wyjazd służbowy, wycieczka, wyjazd integracyjny czy też przewóz gości weselnych – jednym z priorytetowych zadań jest wybór odpowiedniej firmy świadczącej transportowej świadczącej przewóz osób. Zanim rozpoczniemy poszukiwania takiej firmy musimy zastanowić się jakie kwestie dotyczące przewozu są dla nas istotne. Bez względnie należy mieć na uwadze bezpieczeństwo pasażerów którzy mają brać udział w podróży a także trzeba zwrócić uwagę na terminowość i komfort jazdy jaki może zapewnić nam dana firma transportowa.

Bezpieczeństwo, komfort podróżowania i punktualność.

Wynajmując busa lub autokar z kierowcą każda firma musi zapewnić pasażerom bezpieczny przejazd, dlatego też podstawiony pojazd powinien być sprawny technicznie, estetyczny i obsługiwany przez doświadczoną i kompetentną i wykwalifikowaną osobę z uprawnieniami do prowadzenia autobusu, to w końcu jej powierzamy nie rzadko swoje dzieci, znajomych czy pracowników firmy. Wiele mówi się o zlecanych kontrolach przed wyjazdem i jest to dobry trend gdyż odpowiednie służby gdyby miało dojść do naruszeń lub niedopatrzenia ze strony przewoźnika, wcześniej mogą wyeliminować taki pojazd lub kierowcę z ruchu. Co prawda świadomość przewoźników z roku na rok wzrasta i coraz mniej na drogach tzw czarnych owiec nie dbających o bezpieczeństwo i dobry wizerunek przedsiębiorstwa. Podczas takiej kontroli zarówno funkcjonariusze policji lub inspektorzy transportu drogowego sprawdzają dokumenty, wykresówki lub dane rejestrowane na karcie tachografu, licencje przewoźnika oraz bardziej szczegółowe dokumenty jak karta podróży czy lista obecności pasażerów w przypadku wyjazdów zagranicznych. Ponadto kontrole dotyczą obowiązkowego wyposażenia autokarów i busów a więc: apteczka, trójkąt ostrzegawczy, gaśnice w odpowiedniej ilości do długości autobusu, oznakowanie wyjść awaryjnych, wybijaki tzw młotki do szyb, możliwość bezpiecznego przewożenia bagażu podręcznego na półkach oraz pasy bezpieczeństwa będą skontrolowane. Stan techniczny pojazdu to też kwestia która podczas kontroli przed wyjazdem jest wnikliwie badana a więc oświetlenie pojazdu, stan ogumienia, zawieszenia oraz układu kierowniczego a w przypadku autokarów również układ pneumatyczny pojazdu. Kontrola taka nie jest dokładnym sprawdzeniem pojazdu pod względem technicznym jednak gdyby dochodziło uchybień pod tym kontem na wstępnym etapie oględzin, policjant zatrzyma dowód i nie pozwoli na dalszą jazdę czym może zapobiec nie pożądanym zdarzeniom, mowa tu o awarii czy co gorsza wypadku.
Kolejną kwestią jest terminowość i punktualność. Dobre przedsiębiorstwo transportowe nigdy nie spóźni się na podstawienie autokaru i nie każe swoim pasażerom czekać na spóźniający się autokar gdzie często jest tak, że program wycieczki jest napięty i każde opóźnienie będzie potęgować stres i zdenerwowanie.

Umowa na przewóz osób

Istotnym elementem podczas wynajmowania autokaru jest umowa zawarta pomiędzy zlecającym usługę transportu a firmą przewozową lub pośrednikiem gdyż może być też tak, że wyjazd zlecamy do biura podróży a warto mięć również kwestie środka transportu ujętą w umowie. Jest to dokument który oprócz danych zlecającego i danych firmy transportowej, będą zawarte informację co jest przedmiotem usługi, daty, trasy przejazdów, plan godzinowy. W umowie powinna się znaleźć informacja o licencji przewoźnika, a także kwestię związane z ewentualnym podstawieniem samochodu zastępczego w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych powodujących unieruchomienie pojazdu. Kolejną sprawą są kwestie finansowe a więc ująć należy ewentualne zaliczki, formy płatności, termin rozliczenia końcowego itp.

Tak więc kwestie związane z organizacją transportu zorganizowanej grupy i wynajem autokaru lub busa z kierowcą to również rzeczy którym należy poświęcić czas a więc znalezienie odpowiedniej firmy przewozowej która spełni nasze oczekiwania, ustaleniu cen i dopięciu formalności. Zlecajmy przewozy firmom sprawdzonym z doświadczeniem, czytajmy opinie lub zasięgajmy języka o danym przewoźniku, zabezpieczajmy się umowami i co ważne warto organizacją transportu zająć się z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym tak by móc komfortowo, miło i bezpiecznie i bez stresu odbyć podróż autokarem.

Artykuł opracowany z pomocą firmy: M Bus – wynajem busa Kraków

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes