W idealnym świecie we wszystkich kantorach można by łatwo wymienić walutę z opłatą mniejszą niż 1%. Ale mimo wszystko, choć świat idealny nie istnieje, znalezienie idealnego kantoru jest nie całkiem proste.

Wymiana walut – jak tego nie robić?

Jeśli chcemy wymienić walutę w gotówce, największym błędem jest odkładanie wymiany na ostatnią chwilę. Po pierwsze, jeśli kupimy walutę na lotnisku, dworcu lub w centrum turystycznego miasta, nasza pozycja negocjacyjna będzie fatalna. Po drugie narażamy się na zakup waluty z zawyżonym spreadem walutowym, ponieważ jest to domeną tego typu miejsc. Lepiej nie kupujmy tysiąca euro w zatłoczonym miejscu, ponieważ przez to stwarzamy idealną okazję dla kieszonkowców i drobnych złodziei. W tym kontekście warto przemyśleć otwarcie konta walutowego z podpiętą do niego kartą płatniczą.

Jak wymieniać walutę?

Najbardziej zbliżona do ideału jest dzisiaj wymiana waluty za pośrednictwem kantorów internetowych, w których wymiana walut jest nawet 8% tańsza niż w kantorze tradycyjnym lub banku. Decydując się na takie rozwiązanie możemy jednocześnie oszczędzić pieniądze, wymienić walutę wygodnie, po korzystnym kursie bezpośrednio przed samą podróżą i to bez wychodzenia z domu. Nie tracimy czasu, ani pieniędzy. Dodatkowym plusem jest fakt, że wymiany waluty dokonamy bezgotówkowo, nasze pieniądze będą bezpiecznie zdeponowane na koncie walutowym. A jeśli po wyjeździe zostanie nam trochę waluty: z łatwością w kilka minut dokonamy przewalutowania na złote.

Jak działa kantor internetowy?

W kantorze internetowym waluta wymieniana jest za pomocą strony kantoru online oraz bankowości internetowej. Średni czas transakcji to około 15 minut. Wystarczy przelać środki na swój rachunek w kantorze internetowym, dokonać wymiany waluty, a następnie przesłać wymienione środki na swoje konto walutowe w banku. Za wymianę waluty zapłacimy mniej niż 1%, a przelew z rachunku kantoru internetowego do każdego banku w Polsce zostanie zlecony bezpłatnie.

Znajdź bezpieczny i legalny kantor internetowy

Jeśli chcesz po raz pierwszy dokonać wymiany waluty w kantorze internetowym, rekomendujemy kantoronline.pl. Jest to jeden z pierwszych kantorów internetowych w Polsce: na rynku działa nieprzerwanie od 7 lat i posiada ugruntowaną pozycji na rynku. Śledząc stronę tego kantoru internetowego na FB można szybko i łatwo dowiedzieć się także o promocjach na wymianę walut w tym serwisie. Przykładowo, spread walutowy dla euro w tym serwisie to tylko 0,6%.

Podsumowując

Choć rynek walutowy jest skomplikowany, zmienny, a dealerzy walutowi operują trudnym do zrozumienia, specjalistycznym żargonem, dzisiaj dość łatwo jest znaleźć idealny kantor wymiany walut. Obecnie to właśnie wymiana waluty online uchodzi za najbardziej wygodną i bezpieczną. Zwłaszcza, że według szacunków już 30% wszystkich transakcji walutowych w Polsce odbywa się za pośrednictwem kantorów internetowych i odsetek ten ciągle rośnie. Dzisiaj korzystają z nich już nawet studenci: Wyjeżdżając na Erasmusa, zaoszczędź na wymianie walut

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes