ladowarki-teleskopowe-kolowe

W dzisiejszych czasach coraz częściej korzystamy z uniwersalnych rozwiązań, które pozwalają na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Niewątpliwie przykładem będą tu ładowarki teleskopowe, które są stosowane nie tylko w budownictwie. Do jakich prac można wykorzystać ładowarkę teleskopową?Kupić czy wynająć? Odpowiedzi na te pytania przedstawimy w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Ładowarka teleskopowa – co to takiego?

Ładowarka teleskopowa to pojazd samojezdny, składający się z podwozia samochodowego i ramienia z teleskopem, na końcu którego można zastosować różnego rodzaju osprzęt dodatkowy. Istnieją również ładowarki przypominające swoim wyglądem traktor – gdzie mechanizm podnoszenia osadzony jest czołowo. Wśród ładowarek z teleskopem można wyróżnić także ładowarki obrotowe typu ROTO, które są jeszcze bardziej uniwersalne i kompaktowe.

Ładowarka teleskopowa może być wyposażona w osprzęt dodatkowy, dzięki któremu staje się bardziej uniwersalna i kompaktowa. Do przykładów osprzętu dodatkowego zaliczyć można widły, łyżki, żurawik hydrauliczny, chwytak, pług, kosiarkę czy kosz osobowy. Wykorzystując osprzęt dodatkowy ładowarka może pełnić funkcje i wykonywać zadania wielu innych pojazdów i maszyn, jak ciągnik, podnośnik koszowy, siewnik, pług, wózek widłowy, a nawet dźwig.

Zastosowanie ładowarek teleskopowych

Ładowarkę teleskopową można zastosować na placu budowlanym, gdzie przyda się duża moc udźwigu ładowarki, która może przenosić różnego rodzaju ładunki, np. materiały budowlane czy niewielkie maszyny i narzędzia budowlane. Ładowarka wyposażona w widły może przenosić ogromne palety z materiałami budowlanymi, ładowarka z koszem osobowym pomaga podnosić pracowników na odpowiednią wysokość, by mogli wykonywać swoją pracę, np. montaż, demontaż, malowanie elewacji itp.

Ładowarkę teleskopową można zastosować w rolnictwie. Wyposażona w łyżkę, widły, kosiarkę, pług może wykonywać zadania wielu maszyn rolniczych. Zamiast inwestować w kosiarkę, siewnik, pług, ciągnik, wózek widłowy – coraz więcej rolników decyduje się na zakup ładowarki teleskopowej. Co więcej, oszczędnością jest również obsługa ładowarki, ponieważ jeden operator ładowarki teleskopowej z uprawnieniami UDT może obsługiwać wszystkie typy maszyn, które powstają dzięki wykorzystaniu osprzętu dodatkowego.

Ładowarki teleskopowe bardzo często znajdują swoje zastosowanie w leśnictwie. Za pomocą ładowarki teleskopowej wyposażonej w chwytaki można przenosić ścinane drzewa, realizować ich załadunek i rozładunek. Podobne prace ładowarka teleskopowa może wykonywać w tartakach.

A więc kupić czy wynająć? Zakup ładowarek teleskopowych ma sens wtedy, gdy użytkownik ładowarki będzie z niej korzystał z dużą częstotliwością. Ma to sens w przypadku dużych gospodarstw rolnych, dużych tartaków czy dużych hal magazynowych, gdzie ładowarka teleskopowa będzie zajmowała się transportem i przenoszeniem towarów, palet i różnego rodzaju ładunków.

Wynajem ładowarek teleskopowych

Gdzie znaleźć profesjonalne ładowarki teleskopowe? To bardzo proste. W każdym mieście w Polsce można znaleźć firmę, która posiada w swojej ofercie nowoczesne ładowarki teleskopowe. Można je wynająć krótko i długoterminowo w zależności od potrzeb. Większość firm oferuje wynajmowanie ładowarek z teleskopem wraz z profesjonalną obsługą realizowaną przez doświadczonych operatorów posiadających stosowane uprawnienia UDT.

Na tej stronie znajdziesz więcej informacji o ładowarkach teleskopowych i ich wynajmie. Dowiedz się więcej i skorzystaj z możliwości wynajmowania ładowarek z teleskopem. Możesz z nich korzystać zawsze wtedy, gdy ich potrzebujesz.

W Warszawie wiodącą firmą oferującą ładowarki teleskopowe jest firma Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa, znana również jako Podnosimy.pl. To firma, która gwarantuje profesjonalne podejście do każdej transakcji i indywidualne podejście do każdego klienta. Korzystając z usług niniejszej firmy można wynajmować ładowarki teleskopowe o różnych parametrach technicznych, o różnym zasięgu i udźwigu. Oferta firmy dotyczy współpracy długi i krótkoterminowej. Ładowarki mogą być wynajmowane nie tylko dla branży budowlanej, ale również dla innych obszarów działalności.

 

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes