własny gabinet dietetyczny

Każdy dietetyk prędzej czy później chciałby już pracować sam na siebie, prowadząc własny gabinet dietetyczny. Jest to świetne rozwiązanie, które stwarza jeszcze większe możliwości rozwoju zawodowego, wymaga jednak czasem tak dużych nakładów finansowych, że pozostaje poza zasięgiem możliwości większości specjalistów.

Nawet założenie własnej firmy nie gwarantuje od razu sukcesu. Istnieje jednak kilka sposobów na to, jak otworzyć gabinet dietetyczny, do jednych z najbardziej skutecznych można zaliczyć dołączenie do sieci franczyzowej pod znaną i ogólnopolską marką, taką jak choćby Projekt Zdrowie. Od razu rozwiązuje to kilka problemów, w tym pozyskania środków na start oraz walki o pozycję rynkową. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób otwiera własny gabinet dietetyczny pod jednym szyldem. Jest jednak kilka kwestii, o których warto pamiętać, zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję. Zatem jak założyć gabinet dietetyczny? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Jak otworzyć gabinet dietetyczny? Kwestie prawne

Na samym początku warto wiedzieć, że własny gabinet dietetyczny nie jest w żaden sposób inaczej uwarunkowany prawnie od prowadzenia jakiejkolwiek innej firmy. Zastanawiając się więc, jak założyć gabinet dietetyczny, może zrobić to każdy, o ile oczywiście zatrudni odpowiednio wykwalifikowany personel.

Natomiast jeśli właściciel firmy osobiście chce świadczyć usługi w swoim gabinecie, musi posiadać lub zdobyć niezbędne, kierunkowe wykształcenie. Przepisy prawne jasno wskazują, że dietetykiem może zostać wyłącznie osoba, która posiada zawodowy tytuł dietetyka – oznacza to konieczność ukończenia studiów co najmniej I stopnia na kierunku dietetyka.

Ważne jest również to, żeby pierwsze doświadczenie zdobyć już na praktykach organizowanych podczas studiów. Jest to jedyny sposób na to, jak założyć gabinet dietetyczny i czynnie pracować w zawodzie.

Gabinet dietetyczny – biznesplan będzie niezwykle potrzebny

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele potencjalnych klientów dietetyka. Warto pamiętać o tym, że coraz więcej osób ma problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi lub wręcz zmaga się z otyłością, która uznawana jest już za chorobę cywilizacyjną. Drugim szeroko występującym schorzeniem, które wymaga prowadzenia dietetyka, są różnego rodzaju alergie. Zarówno sportowcy zawodowi, jak i ci z zamiłowania równie często decydują się na ułożenie indywidualnego planu żywieniowego przez dietetyka. Potencjalne szanse na rozwój są więc duże.

Z drugiej jednak strony zaczynając własny gabinet dietetyczny trzeba zdobywać klientów i ugruntować pozycję rynkową. Jest to bardzo trudne zarówno w dużych, jak i małych miejscowościach. Dlatego tak wiele osób decyduje się na dołączenie do sieci franczyzy, takiej jak Projekt Zdrowie. Dają nie tylko nazwę punktu i konkretną markę, której zaufały już tysiące osób w całej Polsce, ale i ogromne wsparcie merytoryczne i finansowe, które jest nie do przecenienia szczególnie na początku. Projekt Zdrowie to także nowoczesne narzędzia pracy, darmowy software najnowszej generacji oraz wsparcie marketingowe na poziomie ogólnopolskim i lokalnym, a także regularne szkolenia prowadzone przez najlepszych specjalistów. Jest to najlepszy sposób na to, jak założyć gabinet dietetyczny. Więcej porad znajdziesz na stronie https://projektzdrowie.info/jak-zalozyc-gabinet-dietetyczny/.

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes