Finansowanie zakupu auta wcale nie musi ograniczać się do gotówki czy kredytu samochodowego. Rosnącą popularnością cieszy się leasing, z którego mogą korzystać nie tylko firmy, ale również osoby prywatne. Sprawdź, jak znaleźć ofertę na atrakcyjnych warunkach finansowych dopasowanych do twoich oczekiwań.

Leasing dla osób prywatnych działa na identycznej zasadzie jak finansowanie oferowane firmom. Istotą jest możliwość użytkowania pojazdu w zamian miesięczne raty opłacane na rzecz leasingodawcy.

Leasing samochodowy – na co zwracać uwagę?

Leasing leasingowi nierówny, dlatego nie zaleca się podejmowania przypadkowego wyboru. Warto przyjrzeć się choćby kilku ofertom, aby móc porównać je pod kątem najważniejszych parametrów.

  • Wysokość opłaty wstępnej

Od niej zależy, ile gotówki na start będzie potrzebował leasingobiorca. Im niższa opłata wstępna, tym mniejsze początkowe obciążenie – może wynosić zaledwie kilka tysięcy złotych w przypadku auta wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  • Wysokość raty

Zobowiązanie leasingowe należy spłacać w miesięcznych ratach, dlatego ich wysokość musi być dopasowana do możliwości finansowych. Pod tym względem ciekawą opcją wydaje się Leasing niższych rat Kinto One dostępy w Toyota Leasing. W tym przypadku wyliczana jest ona w oparciu o wartość rezydualną pojazdu, dlatego leasingobiorca spłata wyłącznie kwotę, która odpowiada rzeczywistej utracie wartości samochodu.

  • Czas trwania umowy

Teoretycznie im krótszy czas trwania finansowania, tym wyższa miesięczna rata. Wcale jednak tak być nie musi, jeśli wybierzesz leasing z opcją wymiany pojazdu na nowy po zakończeniu finansowania.

Ile to kosztuje? Sprawdź ratę za pomocą kalkulatora leasingowego

Na finansowanie nie musisz decydować się „w ciemno”. Wcześniej możesz oszacować wysokość miesięcznej raty albo nawet określić to, ile chcesz płacić. Z pomocą przychodzi kalkulator leasingowy – wygodne narzędzie online, z którego można korzystać bezpłatnie.

Jak to działa? Załóżmy, że na miesięczną ratę możesz przeznaczyć nie więcej niż 1200 zł. Interesuje cię wpłata własna na poziomie 30%, zaś akceptowalny okres finansowania to 3 lata. Zgodnie z tym co pokazuje kalkulator leasingowy dostępny na stronie Toyota Leasing, możesz sfinansować zakup takich pojazdów jak np. Toyota Aygo czy Toyota Yaris Classic.

Leasing na auto – to się opłaca?

Zastanawiasz się nad opłacalnością leasingu samochodowego? Taka forma finansowania niesie za sobą wiele korzyści, wśród których wymienia się m.in. możliwość:

  • użytkowania nowego auta bez obciążania finansów – odpowiada za to niska rata,
  • wymiany pojazdu na kolejny bez konieczności angażowania gotówki – dzięki kilku wariantom zakończenia umowy.

Pamiętaj! Podstawą wyboru najtańszego leasingu samochodowego jest porównanie dostępnych ofert. Pomaga w tym kalkulator leasingowy, z którego możesz korzystać bezpłatnie. Poświęć więc chwilę, aby dokonać wyboru dostosowanego do twoich oczekiwań finansowych.

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes