Uroda to szeroki termin, który można rozumieć na wiele różnych sposobów. Jedni twierdzą, że urodziwe są osoby o odpowiednim układzie czaszki, dużych oczach i ustach oraz małym nosie. To osoby szczupłe i o gęstych włosach. Jednak tak naprawdę sekrety urody nie tkwią w cechach, z którymi się rodzimy, ale w odpowiedniej dbałości o urodę. Niezależnie od tego czy mamy małe oczy, wydatny nos, czy wąskie usta i tak możemy być postrzegani jako atrakcyjni i urodziwi jeśli prawidłowo zadbamy o zdrowy i świeży wygląd naszej skóry, paznokci i włosów. Odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne oraz zabiegi kosmetyczne to czynniki, które bezpośrednio wpływają na urodę. Odpowiednie zabiegi pozytywnie wpłyną na nasz wygląd i sprawią, że otoczenie będzie postrzegać nas jako atrakcyjniejszych. Właśnie dlatego warto zadbać zarówno o swoją skórę, włosy, jak i paznokcie czy zęby. W przypadku jednych zabiegów pielęgnacyjnych z powodzeniem można wykorzystać domowe metody. W przypadku innych konieczna może okazać się wizyta u specjalisty.

 

Zdrowa skóra

Chcąc wyglądać zdrowo i promiennie należy prawidłowo zadbać o swoją skórę. Mowa tutaj nie tylko o cerze, ale także skórze dekoltu, szyi oraz innych części ciała. Przede wszystkim należy pamiętać o nałożeniu kremu z filtrem UV na wszystkie odsłonięte części ciała. Stosuje się go w głównej mierze na twarz, szyję, dekolt oraz ręce. Promieniowanie ultrafioletowe jest niezdrowe dla naszej skóry i przyśpiesza procesy jej starzenia. Dlatego taki krem jest ogromnie ważny. Innym istotnym elementem dbania o skórę jest wypijanie przynajmniej trzech litrów wody dziennie – wówczas skóra pozostanie nawilżona. W przypadku suchej skóry dobrze jest także zastosować kosmetyki nawilżające takie jak: kremy, balsamy, masła czy musy do ciała. Dobroczynny wpływ na wygląd skóry ma także stosowany kilka razy w tygodniu peeling. Dzięki niemu usuwamy obumarły naskórek, przywracamy skórze świeży wygląd, masujemy skórę i pobudzamy krążenie, co wpływa na młody wygląd skóry oraz jej prawidłowe odżywienie. Ważne jest też prawidłowe odżywianie i dostarczanie organizmowi witamin i mikroelementów. Od czasu do czasu warto zażywać kąpieli słonecznych, jednak nie można wystawiać się zbyt długo na słońce i nie warto korzystać z substytutów takich jak solarium, które postarza skórę.

 

Gęste i lśniące włosy

Gęste i lśniące włosy to kwestia zarówno odpowiedniej pielęgnacji, jak i właściwego odżywiania. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że włosy należ myć wtedy, kiedy naprawdę jest to konieczne. Częstotliwość ich mycia zależy od indywidualnych uwarunkowań. Jedni mogą robić to rzadziej, inni muszą myć włosy codziennie. Drugą kwestią są kosmetyki używane do mycia włosów. Warto także pamiętać o odpowiedniej technice mycia włosów. Należy szamponem myć skórę głowy, ruchami masującymi. Natomiast włosy na całej długości jedynie powstałą pianą. Włosom szkodzi także częste suszenie suszarką, dlatego jeśli nie ma takiej konieczności, lepiej jej nie używać i pozostawić włosy do wyschnięcia. To nie koniecznie musi być szampon, można do tego celu używać szarego mydła lub odżywek do włosów. Niekiedy jednak problemy z rzadkimi i wypadającymi włosami mogą być efektem chorób lub genetycznych uwarunkowań. Aby odpowiednio zdiagnozować powody słabych włosów oraz podjąć właściwe leczenie należy rozpocząć kurację od badania włosów oraz zdiagnozowania przyczyny ich niewłaściwego wyglądu, w czym pomoże specjalista – trycholog kraków https://centrumzdrowegowlosa.pl/.

 

Zadbane i wytrzymałe paznokcie

Kolejnym elementem, który wpływa na zdrowy i promienny wygląd są zadbane, zdrowe paznokcie. U kobiet często dodatkowym efektem są długie paznokcie. Jednak by mogły one dobrze się prezentować nie mogą być łamliwe czy rozdwajające się. Dbając o paznokcie należy pamiętać o ich nawilżeniu. Pomagają w tym kremy do rąk i paznokci. Wśród skutecznych domowych metod należy wymienić smarowanie ich olejem rycynusowym czy oliwą z oliwek. Należy też pamiętać, aby nie malować paznokci stale kolorowymi lakierami, ale od czasu, do czasu robić przerwę i kurację podczas, której należy smarować paznokcie odżywką. Wpłynie to pozytywnie na ich wygląd oraz wytrzymałość. Dobrym pomysłem może być odżywka czy maseczka do paznokci zastosowane na noc i zmyte rano. Warto pamiętać także o tym, że częste stosowanie polerki do paznokcie w znaczący sposób je osłabia i niszczy, dlatego należy unikać jej stosowania. Podobnie w przypadku wycinania skórek, tę czynność należy robić tylko wówczas, gdy jest to konieczne, częste wycinanie skórek powoduje ich narastanie.

 

Białe, zdrowe zęby

Piękny biały uśmiech to kolejny wyznacznik urody. Dbając o zęby należy przede wszystkim zadbać o to, by były one zdrowe. W tym pomogą regularne wizyty u dentysty oraz odstawienie słodyczy, które sprawiają, że zęby się psują. Ważna jest też odpowiednia pielęgnacja, czyli mycie zębów najlepiej po każdym posiłku, właściwymi ruchami. Chcąc zadbać o białe zęby dobrze będzie kupić pastę wybielającą oraz co jakiś czas korzystać z zabiegów usuwania kamienia nazębnego.

Sekrety urody tak naprawdę nie są tajemnicą. To po prostu zestaw porad i czynności, które należy wykonać jeśli chcemy cieszyć się zdrowym wyglądem i wręcz tryskać energią. Warto też pamiętać, że aby uzyskać pożądany efekt należy zawsze stosować trzy główne zasady: odpowiednio się odżywiać, stosować właściwe zabiegi kosmetyczne oraz uprawiać aktywność fizyczną. Dla właściwego wyglądu, wszystkie te elementy są konieczne. Pozwalają, bowiem utrzymać zdrowie, dobrą formę oraz młody wygląd. Zdrowie i uroda idą ze sobą w parzę. Nikt, kogo niszczy stan chorobowy, nigdy nie będzie wyglądał atrakcyjnie. Dlatego zawsze fundamentem urody jest zdrowie. Na koniec warto wyjawić, że jest jeszcze jeden sekret urody, który sprawia, że przez innych jesteśmy postrzegani jako atrakcyjni – uśmiech. Nawet najpiękniejsze białe zęby nie oczarują nikogo, jeśli nie będziemy ich eksponować uśmiechając się. Uśmiech jest tym, co sprawia, że wydajemy się sympatyczniejsi, a przez to atrakcyjniejsi dla otoczenia.

About The Author

Przypisane do kategorii: Beauty