Nowoczesne metody motywowania pracowników do działania są różnorodne. Nie można zapominać o podstawowym zaspokajaniu potrzeb człowieka. Stąd ważne jest, aby pracodawca miał na uwadze odżywianie osób zatrudnionych, w szczególności w zdrowy sposób. Pracodawcy, którzy w szczególności dbają o stan zdrowia swoich pracowników, zyskują pozytywny odbiór ich wizerunku na rynku pracy. Jakie sposoby można wdrożyć w firmie, aby troszczyć się o dobre samopoczucie zatrudnionych? Czy metoda ta może być również formą motywacyjną? Jasne! Im lepsze warunki pracy, tym skuteczniejsze działania.

Wsparcie pracownika na co dzień

Dane statystyczne szacują, że około 70% pracowników deklaruje chęć otrzymywania dofinansowania do zdrowego odżywiania w godzinach pracy? Dlaczego? Odpowiednio zbilansowana dieta pozwala na dostarczanie organizmowi energii, która przekłada się na skuteczne osiąganie zamierzonych celów zawodowych. Właśnie dlatego Sodexo ma do zaoferowania wszystkim właścicielom firm bony żywieniowe. Jest to ogromne wsparcie pracownika przez swojego pracodawcę na co dzień. W pracy każdy spędza ok. 8 godzin. Musi w tym czasie mieć czas przynajmniej na drugie śniadanie oraz obiad. Osoba zatrudniona otrzymuje bon żywieniowy na określoną kwotę, którą może wykorzystać, kupując sobie coś do jedzenia. Dodatkowe 5zł czy 10zł, które w zależności od posiłku wydaje się codziennie, wspomaga portfel pracownika.

Dobre samopoczucie przekłada się na efektywność działań

Dobre samopoczucie składa się z wielu czynników. Efektywność pracy tak samo zależy od różnych składowych. Natomiast jedno z drugim jest powiązane. Podstawowym czynnikiem dobrego samopoczucia jest zdrowe odżywianie. Warto jeść regularnie oraz odpowiednio dobierać potrawy i ich składniki, by posiłki były pełnowartościowe. Zdrowa dieta w godzinach pracy daje energię na każdy dzień i chęci do działania. Jak, jako pracodawca możesz zadbać o swoich pracowników pod względem żywności? Wybierz bony żywieniowe, które oferuje Sodexo. Dodatkowe kupony umożliwiają płatności w różnych punktach gastronomicznych. To od pracownika zależy, co ma ochotę zjeść, czy potrzebuje dobrać odpowiednie składniki do swojej specjalnej diety. Pracodawca wspomaga go, podarowując bon, który jest na określoną kwotę.

Realizacja bonów żywieniowych – gdzie można je wykorzystać?

Bony żywieniowe można wykorzystać w lokalach gastronomicznych. Ich realizacja polega na tym, aby zamówić, to na co ma się ochotę i zapłacić kuponem, który otrzymało się od swojego pracodawcy. Gdzie dokładnie? W całej gastronomii, która akceptuje bony żywieniowe Sodexo! Podpowiedzi paru miejsc znajdziesz poniżej:

  • hipermarkety – np. Biedronka, Carrefour, Chata Polska, Lewiatan,
  • kawiarnie – np. Starbucks,
  • pizzerie – np. Da Grasso, Domino`s Pizza, Dominium,
  • restauracje – np. Fatboy Sushi, Cłopskie Jadło, Jadłomania, Hanoi, Sphinx.

Te oraz wiele innych punktów gastronomicznych znajdziesz na stronie Sodexo. Smacznego!

Zdrowe odżywianie w godzinach pracy – podsumowanie

Bony żywieniowe pozwalają na obustronne korzyści. Pracownik jest najedzony. Może odciążyć swój portfel i zjeść to, na co ma ochotę w danym dniu. Natomiast pracodawca zyskuje zmotywowany zespół, który osiąga sukcesy. Ponadto proces zamawiania kuponów oraz ich sposób rozliczania jest bardzo prosty i szybki. Dodatkowo ta metoda jest już sprawdzona i pozytywnie wpływa na wizerunek danej firmy. Nowoczesna dbałość o zapewnienie posiłków pracowników to właśnie bony żywieniowe. Warto przetestować i cieszyć się efektami!

Źródło zdjęć: freepik.com

About The Author

Przypisane do kategorii: Trends