Artykuł sponsorowany

Niemal każda branża korzysta z rozwiązań IT – czy to w formie stron internetowych, skomplikowanych platform cyfrowych, czy też aplikacji mobilnych. Bezpieczeństwo dotyczy nie tylko majątku firmowego, ale również wiąże się z bezpieczeństwem pozyskiwania, gromadzenia i przetwarzania danych użytkowników, pracowników i klientów. Zobacz, jakie korzyści płyną z uczestnictwa w szkoleniu z zakresu cyberbezpieczeństwa dla pracowników działów IT.

Cyberbezpieczeństwo w obliczu zmian gospodarczych i społecznych

Globalna wioska nie powstałaby bez Internetu. Sieć z kolei ułatwia realizowanie codziennych zadań – zarówno w sferze zawodowej, jak też prywatnej. Zrodziła też potrzebę powołania do życia zupełnie nowych zawodów i narzędzi. W dobie masowego korzystania z usług bankowych i e-commerce z każdym rokiem nabiera większego znaczenia kwestia cyberbezpieczeństwa.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie z zakresu cyberbezpieczeństwa?

Jeżeli jesteś osobą rozpoczynającą pracę w branży IT lub też zajmujesz się zarządzaniem procesami w zakresie informacji to szkolenie na temat cyberbezpieczeństwa jest skierowane do Ciebie.

Czego dowiesz się, uczestnicząc w szkoleniu?

Dowiesz się z niego przede wszystkim, w jaki sposób funkcjonują  konkretne typy zabezpieczeń (klucze; SSID, filtry MAC). Zrozumiesz rodzaje uprawnień, zasady dotyczące złożoności haseł, audytu oraz bezpieczeństwa systemu operacyjnego. Ponadto poznasz tajniki szyfrowania plików (EFS), ich kopiowania i przenoszenia. Zgłębisz pojęcie bezpieczeństwa poczty mail oraz zaznajomisz się z funkcjonowaniem wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Przyswoisz również temat złośliwego oprogramowania oraz dowiesz się, jak się przed nim chronić. Jedną z ważniejszych kwestii będzie zrozumienie ochrony stacji klienckich, modelowanie zagrożeń, jak również prawidłowe zabezpieczenie protokołów. W zarządzaniu projektami w branży IT pomocna będzie również znajomość i swobodne poruszanie się w zagadnieniu bezpieczeństwa sieci bezprzewodowej, zapór ogniowych czy izolacji sieci. Dzięki szkoleniu organizowanemu przez EY Academy of Business nabędziesz umiejętność lepszej oceny zagrożeń czyhających na użytkowników świata wirtualnego. Będziesz też podejmować bardziej świadome decyzje biznesowe. Wiedza daje przewagę! Zapisz się na szkolenie: https://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/cyberbezpieczenstwo,385/.

Poznaj program szkolenia

Uczestnicząc w zajęciach wprowadzających do tematyki cyberbezpieczeństwa zapoznasz się z informacjami ułożonymi według następującego programu szkolenia:

  • Jak rozumieć zasady bezpieczeństwa?

Zapoznasz się z normą ISO27001, które mówi na temat bezpieczeństwa informacji. Składają się one z CIA triad: Confidentiality (poufności), Integrity (integralności) i Availability (dostępu do informacji). Podczas zajęć zostanie poruszone zagadnienie zagrożenia i ryzyka oraz zasada najmniejszego przywileju. Dowiesz się też, czym jest modelowanie zagrożeń.

  • Jak rozumieć bezpieczeństwo fizyczne?

Przesył danych to nie wszystko. Sprzęt komputerowy, w którym przechowujesz dane, jest narażony w sensie fizycznym. Zadbaj więc o bezpieczeństwo obiektu, komputera, dysków i urządzeń mobilnych. Dowiedz się, jak chronić keyloggery przed ingerencją nieuprawnionych osób.

  • Jak rozumieć bezpieczeństwo w Internecie?

Na szkoleniu dowiesz się, jak stosować zabezpieczenia przeglądarki oraz czym charakteryzują się bezpieczne strony internetowe, zabezpieczone protokołem SSL.

  • Jak rozumieć bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej?

Poufność danych przesyłanych za pośrednictwem sieci bezprzewodowych zapewniają konkretne typy zabezpieczeń, w tym klucze, SSID oraz filtry Mac.

  • Jak rozumieć bezpieczeństwo systemu operacyjnego?

Ten moduł pozwoli Ci zrozumieć, które z zabezpieczeń systemu operacyjnego ochronią dane przechowywane na twardym dysku. Dowiesz się, jak wygląda usługa zdalnego uwierzytelniania użytkowników (RADIUS), biometria, a także smart cardy.

  • Jak rozumieć uprawnienia?

Na tych zajęciach lepiej zrozumiesz uprawnienia systemu plików, ich udostępniania, dziedziczenia, przenoszenia i kopiowania na inne dyski.

  • Jak rozumieć zarządzanie hasłami?

Na szkoleniu dowiesz się, w jaki sposób bezpiecznie zarządzać hasłami, resetować je, chronić przed atakami.

  • Jak rozumieć zasady audytu?

Zapoznasz się z rodzajami audytów oraz dowiesz się, jak włączać audyt oraz zabezpieczać informacje audytowe.

  • Jak rozumieć zasady szyfrowania?

Ten moduł pozwoli Ci się dowiedzieć, w jaki sposób szyfrowanie wpływa na bezpieczeństwo danych przesyłanych przez Internet. Poznasz system szyfrowania plików oraz szyfrowanie oparte na programowaniu. Dowiesz się też, w jaki sposób szyfrować i podpisywać pocztę mail.

Podsumowując, możliwości oferowane przez ogólnoświatową sieć niosą ze sobą niespotykane dotąd zagrożenia. Dane osobowe – jak nigdy przedtem – stanowią obiekt pożądania firm z różnych branż, znajdując zastosowanie do celów marketingowych, statystycznych czy operacyjnych. Aktualne przepisy prawa obligują firmy przechowujące i wykorzystujące dane wrażliwe do ich należytej ochrony. Dzięki szkoleniu będziesz miał większą świadomość oraz wiedzę, jak tego dokonać.

About The Author