Pierwsze wrażenie zawsze jest najważniejsze – nie tylko podczas pierwszych spotkań, ale także wchodząc do mieszkań. Bez względu na to, u kogo w domu się znajdziemy, zawsze w pierwszej kolejności trafiamy do przedpokoju. To właśnie przedpokój widzą jako pierwsi przybyli goście wchodzący do mieszkania oraz domownicy, którzy po ciężkim dniu wracają do domu. Jak więc go urządzić? Na jakie meble do przedpokoju się zdecydować, by pomieszczenie to spełniało wszystkie swoje funkcje i było godną wizytówką mieszkania?

Małe rozmiary tego pomieszczenia, częsty brak napływającego światła dziennego, mnogość drzwi oraz rzeczy, które należy właśnie w tym miejscu przechowywać – to tylko kilka, wszystkim znanym problemów, związanych z urządzaniem korytarza.
Istnieje kilka sprawdzonych rozwiązań, które pomogą urządzić piękny oraz funkcjonalny przedpokój niedrogim kosztem.

Po pierwsze – powiększ i rozświetl wnętrze.

Zmorą dzisiejszych przedpokojów jest ich wielkość. Często bywa naprawdę mały i nieustawny.
Dlatego też warto zadbać o to, by optycznie powiększyć przestrzeń. Najlepszym sposobem na to jest duże lustro. Dzięki niemu nie tylko uzyskamy złudzenie znacznie większej przestrzeni, ale także rozświetlimy wnętrze, odbijając promienie światła, wpuszczając do środka powiew szyku i elegancji.
Wybrane przez nas lustro możemy powiesić na ścianie bądź zdecydować się na praktyczną garderobę wyposażoną w lustrzane elementy, bądź jeśli miejsce na to pozwala — szafę z lustrem.

Po drugie – meble do przedpokoju.

Sandały, buty sportowe, kozaki czy baleriny to tylko namiastka obuwia, którą przechowuje się w przedpokoju. Dlatego wybierając odpowiednią szafkę na buty do przedpokoju, zaplanujmy ją wyjątkowo uważnie. Ważne, by miała ona dużą ilość skrytek oraz miejsce do łatwej segregacji butów. Dobrze dobrana szafka na buty zorganizuje oraz zapanuje nad ładem i porządkiem.
Drugim rozwiązaniem sprawdzającym się w przedpokoju jest szafa. Pomieści nie tylko okrycie wierzchnie, ale i posłuży jako dodatkowy schowek na rzeczy niemające swojego stałego miejsca w domu.
Warto postawić na wysoką zabudowę i zastosowanie drzwi przesuwnych – to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędza się sporą ilość miejsca potrzebną do jej otwarcia. Właściwy wybór szafy do przedpokoju będzie Twoją satysfakcją na lata! Nic przecież bardziej nie przytłacza niż widoczny już od progu nieład.

Po trzecie – funkcjonalne rozwiązania.

W korytarzu zwykle znajduje się wiele drzwi – od sypialni, łazienki, kuchni czy salonu. Będąc posiadaczem niewielkiego przedpokoju, najlepszym rozwiązaniem będą funkcjonalne drzwi przesuwne. Dlaczego?
Są nie tylko praktyczne, ale również pięknie się prezentują. To właśnie one oszczędzają przestrzeń potrzebną do otwarcia oraz zapewniają prywatność wszystkim domownikom.
Wykonane są z trwałych materiałów, dzięki czemu masz pewność, że posłużą Ci przez długie lata. Posiadają bogatą kolorystykę, dzięki czemu dopasujesz je do aranżacji swoich pomieszczeń.
Pamiętaj, że umiar i prostota są najlepszym rozwiązaniem w przypadku małych przestrzeni.

Niezbędne dodatki w przedpokoju.

Aranżując przedpokój, pomyślmy także o wygodnym siedzisku, które pomoże podczas zakładania butów czy chwili spoczynku. Postawmy również na stylowy stojak albo wieszak na ubrania wierzchnie. Zaprezentuj również rodzinne fotografie na ścianie bądź plakaty — takie dodatki idealnie sprawdzą się w przedpokoju, nadając mu niepowtarzalnego charakteru. Ważne, by dodatki i meble do przedpokoju były spójne z resztą mieszkania.

About The Author