budynek okna

Bardzo wiele zaawansowanych technologicznie rozwiązań przydaje się w życiu codziennym każdego z nas. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dostępny jest produkt, który odpowiada naszym potrzebom, a wydawałoby się, że jeszcze nie został wynaleziony i opracowany. Taka jest na przykład folia matowa lcd od sonte-poland.pl – niesamowita folia, która bardzo szybko z całkowicie przezroczystej może stać się mlecznobiała i kryjąca. Gdzie takie rozwiązanie sprawdzi się w szczególności?

Zastosowanie inteligentnej folii w mieszkaniach

Jest to produkt wprost idealny do nowoczesnych mieszkań, w których w bardzo wielu miejscach zastosowano bogate przeszklenia. Szkło ma bowiem tę ogromną zaletę, że jest nie tylko materiałem idealnie wpisującym się w minimalistyczne koncepcje nowoczesnych wnętrz, ale też dodaje im lekkości oraz dobrze doświetla każdą przestrzeń przepuszczając promienie słoneczne. Zastosowane szkło sprawia, że przestrzeń powiększa się optycznie, a do tego szklane elementy można wspaniale połączyć z drewnem, a także metalem czy betonem. Inteligentną folię można natomiast nanieść na interesujące nas elementy szklane w taki sposób, aby niemalże w ogóle nie była ona widoczna. Zadaniem takiej folii jest zmienianie koloru szyby z całkowicie przezroczystej do mlecznobiałej, która jednocześnie jest kryjąca i która będzie mogła zapewnić nam odrobinę prywatności. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom możliwe jest nawet sterowanie działaniem takiej folii za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej, co jeszcze bardziej podnosi komfort jej użytkowania. Możliwe jest też sterowanie stopniem przezroczystości takiej folii, co stanowi rozwiązanie bardzo praktyczne, sprawdzające się na co dzień.

Zastosowanie w powierzchniach biurowych

Folia idealnie nadaje się także do zastosowania w biurach, laboratoriach czy innych miejscach pracy. Nowoczesna stylistyka takich pomieszczeń zazwyczaj zakłada bardzo dużą ilość przeszkleń w takich właśnie miejscach. Nie zawsze jednak tak duża transparentność tego, co dzieje się w takich miejscach jest pożądana. Dlatego też taka folia idealnie sprawdzi się na przykład na szklanych ścianach sali konferencyjnej czy do salki, w której pracownicy mogą spędzać swoją przerwę. W razie konieczności, aby zapewnić sobie w takiej przestrzeni więcej prywatności, można szybko zmienić charakter szklanych ścian na kryjący, mleczny kolor, który również wygląda estetycznie, ale też działa na zasadzie dobrze nam znanych, tradycyjnych zasłon. Działanie takiej folii można też zaprogramować, aby sama aktywowała się na konkretną godzinę, na przykład na ten moment, kiedy sala konferencyjna będzie używana. Mocno nagrzewające się słońcem salki można więc na czas osłonić, aby odbywające się w ich wnętrzu spotkanie mogło zostać przeprowadzone w jak najbardziej komfortowych okolicznościach.

Zastosowanie takiej folii jest więc odpowiedzią na potrzeby, które faktycznie są i będą obecne zarówno w naszych przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych. Przy tym warto zaznaczyć, że jest to technologia nowoczesna, która sprawia, że nasz standard życia może być jeszcze wyższy.

About The Author