Pokorojony świeży chleb w kompozycji z jesiennymi liśćmi i czosnkiem.

Decydując się na wypiek własnych wyrobów, należy być przygotowanym na wiele różnych elementów całej linii produkcyjnej, od dzież aż po krajalnice. Nie ulega jednak wątpliwości, że efekt takiej inwestycji może przyciągnąć do zakładu gastronomicznego nowych klientów, spragnionych skosztowania świeżo wypieczonego chleba lub innych wyrobów. Może warto więc skorzystać z tej możliwości?

Takie pytanie mona zadać sobie na samym początku, zastanawiając się, czy lepiej jest zdecydować się na w pełni tradycyjny, ręczny wyrób chleba, czy jednak skorzystać z możliwości, jakie dają nowe technologie. Bez wątpienia starodawne metody przygotowywania pieczywa mają swój urok i smak, ale w obecnej chwili mechanicznie przygotowane ciasta nie odbiegają od tradycyjnych pod względem smaku i jakości.

Decydując się na zakup całej linii piekarniczej, można oczekiwać od niej nie tylko doskonale wyrobionego ciasta, które jest gwarancją odpowiedniej konsystencji, spulchniania i smaku. Automatyzacja pozwala również na redukcję liczby osób, niezbędnych do przygotowania pieczywa, skrócenie czasu i oszczędność energetyczną. W efekcie poprawia się wydajność procesu, a co za tym idzie, wyrób własnego chleba jest znacznie bardziej opłacalny, niż przy ręcznym jego wyrobie.

Co powinno znaleźć się w linii produkcyjnej?

Linia produkcyjna do wyrobu chleba składa się z wielu elementów, z czego chcielibyśmy przedstawić kilka wybranych, dostępnych w ofercie marki Ibis. Są to urządzenia najwyższej klasy, produkowane przez tego lidera w branży urządzeń piekarniczo-cukierniczych.

Jednym z pierwszych elementów jest odpowiednia miesiarki, pozwalająca na wyrób ciasta w sposób zmechanizowany. Dzięki temu wszystkie składniki są bez problemu wymieszane i jest ono dobrze spulchnione, co nadaje mu odpowiedniej konsystencji i ostatecznej lekkości.

Kolejnym elementem, o którym warto wspomnieć, jest wagodzielarka, która zapewnia równy podział przygotowanej masy na „kęsy”. Podział następuje przy użyciu tłoka, bez podgrzewania, dzięki czemu nie zmieniają się właściwości ciasta. Z kolei pomiar wagowy i możliwość zatrzymania urządzenia po odwiedzeniu zadanej liczby kęsów odpowiadają za wydajną, precyzyjną i jednocześnie oszczędną pracę.

Jednym z ostatnich elementów są wydłużarki, które w delikatny sposób rozciągają i formują ciasto. To one gwarantują, iż każdy bochenek jest idealny i powtarzalny. Warto przy tym zwrócić uwagę, iż precyzyjne sterowanie pozwala na formowanie każdego rodzaju ciasta w tak samo dokładny sposób, by finalny produkt zaspokoił oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

To tylko wybrane elementy linii produkcyjnej, dostępne w ofercie sklepu Ibis. W celu zapoznania się z nimi bliżej i wybrania konkretnych przedmiotów, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z producentem.

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes