Urządzenie pomieszczenia z klasą wymaga dużej uważności i dbałości o detale. Chcąc nadać wnętrzu sznytu, warto zadbać również o dobre oświetlenie – nie tylko pod względem wysokiej jakości światła, ale także eleganckiego wyglądu lamp. Jesteś wymagającym konsumentem? Produkty cenionej na całym świecie włoskiej marki Flos są odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Projektanci ponadczasowych lamp Flos stawiają na wysublimowane i unikalne formy. Mają one za zadanie nie tylko doświetlać pomieszczenie, ale również czynnie uczestniczyć w aranżacji wnętrza, nierzadko stanowiąc najważniejszy punkt jego kompozycji. Przyjrzyjmy się najciekawszym propozycjom – jesteśmy pewni, że znajdziesz wśród nich tę jedyną lampę, perfekcyjnie dopasowaną do Twoich wymagań.

Flos Bibliotheque – forma podąża za funkcją

Flos Bibliotheque Nationale F1011004 (fot. Flos)

Lampy podłogowe wyjątkowo często wykorzystywane są do uczynienia czytania bardziej komfortowym. Lampy Flos są dowodem na wychodzenie naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów. Model z serii Flos BibliothequeNationale wyposażony został w trzy półki na książki, co czyni go niezwykle praktycznym.

Ponadto podstawa została wyposażona w gniazdo USB, dzięki czemu w prosty sposób naładujesz baterię w czytniku książek lub w telefonie. Te detale pozwalają utrzymać minimalistyczny styl pomieszczenia, jednocześnie dodając mu niepowtarzalnego charakteru.

Designerskie dzieło sztuki

Flos Ray F5916030 (fot. Flos)

Lampa Flos Ray została stworzona zgodnie z projektem Radolfo Dardoni’ego. Konstrukcją przypomina maszt radiowo-telewizyjny, co sprawia, że jej wygląd jest jeszcze bardziej unikatowy. Warto umieścić ją w widocznym miejscu, by mogła w pełni zachwycać swoją oryginalną formą. Owalny klosz w połyskującym, czarnym kolorze dopełnia całość projektu. Klosz występuje również w kolorze białym.

Flos Ray bardzo dobrze spełni swoją rolę jako oświetlenie uzupełniające w sypialni, salonie i gabinecie. Podkreśli również nowoczesny styl pomieszczeń. To idealny wybór dla osób ceniących sztukę i najwyższą jakość wykonania.

Geometria w minimalistycznym stylu

Flos Captain Flint F1530030 (fot. Flos)

Flos Captain Flint to jeden z ikonicznych produktów tej firmy. Projektant, Michael Anastassiades, starał się stworzyć lampę, która będzie zapewniała komfortowe, rozproszone światło i pełniła funkcję oświetlenia idealnego do czytania. Podstawa minimalistycznej oprawy została stworzona z marmuru. Lampa została też wyposażona w praktyczną funkcję obracania stożkowego klosza, dzięki czemu, gdy akurat jest nieużywana, może przybierać atrakcyjne formy ustawienia.

Geometryczne kształty i nieskomplikowana, a jednocześnie niespotykana, forma modelu Flos Captain Flint sprawiają, że może on stanowić ciekawe wykończenie wnętrza. Jej dodatkowymi atutami są: emitowanie światła o jasności 557 lumenów oraz możliwość ściemniania w zakresie 10-100%. Lampa występuje również w złotym kolorze. Obie wersje spotęgują atmosferę luksusu we wnętrzu.

Subtelne piękno prostoty

Flos GLO-BALL F3 F3030000 (fot. Flos)

Minimalistyczna lampa Flos GLO-BALL F3 roztacza wokół siebie ciepłą, przytulną atmosferę. Niezwykłości dodaje jej fakt, że owalny klosz wykonany jest z dmuchanego, opalowego szkła. Przywodzi on na myśl skojarzenie z Księżycem. Cienka, ale bardzo stabilna, nóżka dodaje całości projektu lekkości.

Lampa wyposażona została w ściemniacz, dzięki któremu w dowolnym momencie możemy zmienić jasność światła, dopasowując go do własnych potrzeb. Oprawa ta prezentuje się równie dobrze w salonie, jak i w sypialni. Rodzinę lamp GLO-BALL zaprojektował brytyjski projektant produktów i mebli – Jasper Morrison.

Luksus w Twoim domu, czyli lampa w stylu glamour

Flos IC F2 F3174059 (fot. Flos)

Nasze zestawienie kończymy jednym z najciekawszych, naszym zdaniem, modeli lamp Flos. Dzięki swojej minimalistycznej formie przykuwa i zatrzymuje uwagę na dłużej. Wysoka jakość wykonania lampy dekoracyjnej Flos IC F2 w połączeniu z niecodziennym designem tworzy doskonałe zestawienie (projektant, tak jak w przypadku lampy Flos Captain Flint, to Michael Anastassiades).

Kulisty klosz, przypominający tarczę Księżyca, wydaje się być wisienką na torcie, idealnym dopełnieniem projektu. Na kablu lampy znajduje się ściemniacz umożliwiający regulację natężenia światła. Oprawa w kolorze szlachetnego złota występuje również w czarnej, równie eleganckiej, wersji.

About The Author