W ciągu ostatnich dwóch lat zanotowano wręcz skokowy wzrost zainteresowania Polaków prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym. W roku 2021 był to wzrost na poziomie 17 proc. względem roku poprzedniego. Jeśli rozważasz dołączenie do wciąż rosnącej grupy osób posiadających prywatny pakiet medyczny, koniecznie powinieneś dowiedzieć się więcej na temat zasad działania oraz wyboru takiego ubezpieczenia.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Czym jest i kto powinien się nim zainteresować?

W Polsce obowiązują obecnie dwie formy ubezpieczenia zdrowotnego, z których powszechnie korzystamy lub możemy skorzystać. Formami tymi są:

  1. obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne,
  2. prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Ubezpieczenie obowiązkowe obejmuje bardzo szeroką grupę osób i jest – jak sama nazwa wskazuje – obowiązkowe. Ubezpieczenie prywatne jest ubezpieczeniem całkowicie dobrowolnym, zależnym w pierwszej kolejności od woli ubezpieczonego. Chęć jego posiadania wykazuje coraz więcej osób w naszym kraju, co widać choćby po analizach przygotowanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Z informacji z 4 stycznia 2022 roku wynika, że blisko 3,7 mln Polaków zdecydowało się na własny pakiet prywatnego ubezpieczenia medycznego.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne https://grupaang.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-zdrowotne/ może objąć zarówno dorosłych, jak i dzieci, zawierając określone świadczenia medyczne, zależne od wykupionego pakietu. Ubezpieczenie to może mieć charakter indywidualny lub grupowy. Sami ubezpieczyciele starają się tak formatować oferowane świadczenia, aby ubezpieczenie prywatne spełniało wymagania wszystkich osób, które z jakiegoś powodu nie chcą lub nie mogą polegać wyłącznie na państwowej służbie zdrowia.

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze konkretnej polisy?

Korzystanie z posiadanego pakietu prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest bardzo proste i obejmuje intuicyjną wręcz obsługę przeznaczonych do tego narzędzi – strony internetowej, aplikacji lub infolinii. Znacznie większym wyzwaniem jest sam wybór odpowiedniego pakietu medycznego, a więc i polisy.

Ponieważ kluczem do uzyskania dobrego prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest wybór polisy odpowiadającej na Twoje, indywidualne lub rodzinne potrzeby, właśnie na tym etapie powinieneś zgłosić się po pomoc do ekspertów, którzy tematem tym zajmują się na co dzień. Takich właśnie ekspertów znajdziesz w Grupie ANG. Skontaktuj się z nimi również w przypadku, gdy rozważasz wykupienie polisy, ale nie masz pewności, że bez pomocy eksperta ubezpieczeniowego zyskasz to, czego oczekujesz.

About The Author