Obecnie w dobie szeroko rozwiniętej komunikacji globalnej i wszechstronnego wachlarza możliwości, jakie oferuje nam Internet, coraz więcej osób wysyła paczki za granicę. Z wielu opcji mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi – firmy/przedsiębiorstwa.

Sposoby realizacji przesyłki

Decydując się na wysyłkę paczki/przesyłki poza granice kraju możemy skorzystać z usług kurierskich bądź pocztowych. Dobór odpowiedniego dla nas wariantu zależy od rodzaju i wagi produktu.  Drobne przesyłki najlepiej nadać na poczcie w formie listownej. Jeżeli paczka będzie większa np. ponad 20 kg, a w szczególności, jeżeli zależy nam na czasie jej dostarczenia, warto wybrać alternatywę – kuriera. Możemy skorzystać z oferty konkretnego przewoźnika bądź brokera usług kurierskich.

Jak wysłać przesyłkę do Niemiec? wejdź na globkurier.pl/paczki-do-Niemiec

Dokumenty i cło w ramach Unii Europejskiej i poza nią

Jeżeli chodzi o przesyłki międzynarodowe (dokumenty oraz towary) w ramach państw członkowskich Unii Europejskiej zniesione są opłaty celne. Dokumenty konieczne do odprawy towarów na granicy ograniczają się do listu przewozowego (firmy faktura handlowa), w którym uzupełnione muszą być dane, odnośnie tego, co znajduje się w paczce oraz wartości przewożonego towaru. Liczyć musimy się również z ewentualną możliwością kontroli przesyłki w celu potwierdzenia podanych informacji. Poza Unią zapłacimy opłatę celną – zwolnione z niej są natomiast prezenty/upominki o wartości nie większej niż 45 euro  ze względu na brak charakteru handlowego. Dodatkowo nie zapłacimy również za przesyłki do 150 euro oraz towary z zerową stawką cła.

Oprócz opłaty celnej w zależności od przesyłanego towaru naliczany jest również podatek VAT oraz akcyza. Oczywiście podczas korzystania z usług firmy kurierskiej zawsze możemy skorzystać z ich doświadczenia i zapytać o niezbędną dokumentację, jaką musimy dołączyć do przesyłki.

Przesyłki do Anglii – transport

Transport produktów/towarów do Anglii może odbywać się przesyłem drogowym, lotniczym bądź morskim. Wybór odpowiedniego środka transportu wiąże się ze zróżnicowaniem czasu oraz kosztów doręczenia paczki. Transport morski dotyczyć będzie dużej ilości przesyłek na paletach czy kontenerach.

Jak wysłać paczkę do Anglii? Wejdź na globkurier.pl/paczki-do-Anglii

Przesyłki do Anglii – czas

Czas jak wiadomo jest bardzo istotny. Wybierając transport lotniczy, przesyłka trafi do odbiorcy w przeciągu około 1/2 dni. Transport drogowy wiąże się z dłuższym oczekiwaniem ograniczającym się do 3/5 dni. Firmy kurierskie przekazują również informację, iż wydłużony czas oczekiwania może wiązać się właśnie z odprawą celną na granicy, na którą dany przewoźnik/ firma/ broker nie ma wpływu. Szybkość tranzytu jest ściśle związana również z wyborem docelowej lokalizacji (duża miejscowość, małe miasteczko) ze względu na dostępne połączenia komunikacyjne.

Przesyłki do Anglii – koszty

Koszty są bardzo zróżnicowane w zależności od wyboru sposobu realizacji przesyłki, doboru środka transportu, wagi i ilości wysyłanych paczek. Mnogość przewoźników oraz firm kurierskich daje możliwości porównania cenników i cen jednostkowych danych przedsiębiorców. Brokerzy skupiający pod sobą firmy transportowe także umożliwiają wgląd w stawki oferowane przez daną markę.

 

About The Author