Jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji na odnowienie lub rozszerzenie floty samochodowej firmy jest wynajem długoterminowy. Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą, sprawdź koniecznie jakie korzyści przyniesie Twojej firmie wynajem długoterminowy dla firm!

Flota pojazdów dla Twojej firmy

Kontrolowanie kosztów firmy należy do jednych z najbardziej istotnych czynników efektywnego zarządzania. Dotyczy nie tylko kosztów wyposażenia czy utrzymania biura, ale również zakupów pojazdów. Firmy mają w tym zakresie wiele możliwości wyboru. Najczęściej jednak właściciele przedsiębiorstw decydują się na leasing. Równie popularny jest kredyt lub własny zakup ze względu na wewnętrze ustalenia firmy czy przyzwyczajenia właścicieli. Nie są to jednak jedyne opcje dostępne na rynku.

Wynajem długoterminowy coraz popularniejszy

Powszechne przekonanie, że wynajem długoterminowy jest przeznaczony jedynie dla dużych firm, jest bardzo błędne. Jest to forma finansowania przeznaczona również dla średnich i małych firm. Aby dane przedsiębiorstwo mogło zacząć korzystać z takiego rozwiązania wystarczy, że korzysta już z co najmniej jednego samochodu.

Dla niewielkich przedsiębiorstw może to być nawet dużo bardziej korzystne, nie istnieje bowiem potrzeba wyznaczenia osoby odpowiedzialnej za zarządzanie flotą pojazdów, ponieważ wszystkie obowiązki, które są związane z opieką nad autami, zostają przeniesione na firmę zewnętrzną. Jakie jeszcze korzyści może dać Twojej działalności gospodarczej długoterminowy wynajem samochodów?

Zalety wynajmu długoterminowego

Jednym z największych plusów wynajmu długoterminowego jest tak zwana “tarcza podatkowa”. W praktyce oznacza to, że wszystkie koszty wynikające z leasingu i serwisu samochodu są kosztami uzyskania przychodu dla firmy, obniżają zatem podstawę do opodatkowania.

Jest to także bardzo korzystny sposób finansowania. W przeciwieństwie do kredytu, wynajem długoterminowy nie obciąża bilansu firmy. Jeśli chciałaby ona wziąć pożyczkę, jej bilans zaprezentuje się dużo lepiej, więc w rezultacie korzystniej zostanie określona zdolność kredytowa.

Długoterminowo można także wynająć samochód, na który normalnie nie byłoby stać firmy. Dzięki temu znacznie poprawia się efekt wizerunkowy firmy. Samochód jest lepszym nośnikiem reklamy, świetnie motywuje także pracowników. Gdy będą oni mieli nowe, dobrze wyposażone, bezpieczne i z pełną obsługą auta, nie będą musieli się martwić w przypadku awarii czy niespodziewanej sytuacji w drodze na służbowe spotkanie.

Kolejną korzyścią wynikającą z wynajmu długoterminowego są stałe i przewidywalne koszty. Miesięczna rata uwzględnia również koszty ubezpieczenia, Assistance oraz serwisu, dzięki czemu Twoja firma nie poniesie niespodziewanych wydatków, które utrudnią jej prawidłowe działanie.

 

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes