Zaskoczył Cię nieprzewidziany wydatek? A może chcesz wreszcie przeprowadzić niewielki remont mieszkania? Jeżeli Twoje oszczędności nie pozwalają na realizację planów, pożyczka gotówkowa będzie kołem ratunkowym. Zanim jednak złożysz wniosek i podpiszesz umowę sprawdź, na co zwracać uwagę. Przypadkowa i pośpiesznie podjęta decyzja może okazać się pierwszym krokiem w stronę kłopotów finansowych.

Możliwość przeznaczenia uzyskanych środków na dowolny cel, uproszczone do minimum formalności – to główne powody, dla których pożyczka gotówkowa cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Aby jednak zaciągane zobowiązanie jak najlepiej wpisało się w potrzeby i oczekiwania pożyczkobiorcy, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Pożycz tyle, ile będziesz w stanie spłacić

Banki kuszą wsparciem finansowym na wysokie kwoty. Jednak zaciągnięcie zobowiązania wyższego niż aktualne potrzeby oraz sytuacja materialna mogą w przyszłości rodzić spore problemy.

Jeżeli chcesz terminowo spłacić pożyczkę gotówkową, pożycz tyle, ile będziesz w stanie spłacić – niezależnie od tego, jak za kilka miesięcy będzie wyglądać Twoja sytuacja finansowa.

Oszacuj koszty pożyczki

Pożyczki bankowe – chociaż mogą na pierwszy rzut oka prezentować się podobnie – różnią się wieloma szczegółami. Przed złożeniem wniosku, oszacuj więc wszystkie koszty. Uwzględnij nie tylko oprocentowanie nominalne, ale przede wszystkim RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania). Jest to wskaźnik, który obejmuje zarówno odsetki, jak i koszty pozaodsetkowe – w skali roku.

Ciekawym rozwiązaniem jest pożyczka gotówkowa w Getin Banku – za każdy pożyczony 1000 zł pożyczkobiorca płaci 50 zł rocznie.

Zgromadź niezbędne dokumenty

Chociaż pożyczka gotówkowa przyznawana jest na uproszczonych zasadach, pożyczkobiorca musi spełnić kilka warunków. Przede wszystkim zobowiązany jest do złożenia dokumentów, m.in. dowodu osobistego, zaświadczenia o wysokości osiąganych dochodów – rodzaj uzależniony jest od formy zatrudnienia i źródła uzyskiwanego wynagrodzenia.

Pamiętaj, że wnioski niekompletne lub nieprawidłowo wypełnione są odrzucane.

Ustal dogodny termin spłaty

Terminowa spłata zaciągniętego zobowiązania jest ważna. Dlatego ustal z bankiem dogodną datę regulowania miesięcznych rat, np. 1-2 dni po wpłynięciu wynagrodzenia na Twoje konto.

Pożyczka bankowa to sposób na szybki zastrzyk gotówki – pod warunkiem, że decyzja jest przemyślana. Dlatego porównaj dostępne oferty, co pozwoli na dopasowanie produktu bankowego adekwatnego do Twoich potrzeb.

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes