ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w branży e-commerce to świetny pierwszy krok w kierunku przedsiębiorczości i pracy na własny rachunek. Będziesz mógł sprzedawać produkty klientom, ustalać własne ceny i rozwijać swoją własną markę. Nie musisz nawet płacić za zapasy ani przestrzeń magazynową. Dlaczego? Sklep dropshiping umożliwia maksymalne ograniczenie kosztów związanych z prowadzeniem handlu. To obecnie jeden z najlepszych sposobów wkroczenie do świata biznesu.

Jeśli nadal zastanawiasz się nad rozpoczęciem biznesu online, może przekona Cię fakt, że wartość światowego rynku handlu elektronicznego z 2020 roku wyceniono na 4,5 biliona dolarów. Jeśli globalne statystyki są dla Ciebie jakąkolwiek wskazówką, to czas na rozpoczęcie biznesu online lukratywną opcją właśnie teraz.

Czym jest dropshiping?

Dropshipping to model biznesowy, który można wykorzystać do prowadzenia sklepu bez konieczności utrzymywania jakichkolwiek zapasów. Kiedy już dokonasz sprzedaży, Twój dostawca wyśle Twoje produkty z ich magazynu, prosto do drzwi Twojego klienta. Nigdy nie będziesz musiał martwić się o przechowywanie, pakowanie czy wysyłkę swoich produktów. To proste i wygodne rozwiązanie

Jak działa model biznesowy dropshipping?

Najważniejsze są tutaj trzy kluczowe podmioty: producent, sprzedawca detaliczny (Ty) i klient.

Rola producenta w modelu biznesowym dropshipping obejmuje tworzenie produktów, przeprowadzanie inwentaryzacji, wysyłanie produktów do klientów w imieniu detalisty, wymianę wadliwych produktów i ich uzupełnianie. Sprzedają oni produkty detalistom po cenach hurtowych, przyjmując na siebie ryzyko niesprzedanych zapasów.

Detalista (Ty) sprzedaje produkty producenta uzupełniając swój sklep dropshiping o ofertę jego produktów. Jednak wszystko odbywa się pod Twoją własną marką. Będziesz odpowiedzialny za sprzedaż i marketing tych produktów. Ponadto, na Twoich barkach będzie spoczywać ustalanie cen, które zapewnią Ci zysk.

Klient kupuje produkty bezpośrednio od Ciebie, sprzedawcy detalicznego. W razie pytań lub problemów, kontaktuje się ze sprzedawcą, u którego kupił produkt.

Jaka jest opłacalność dropshippingu?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczących tego modelu. Dropshipping może być najbardziej opłacalnym modelem biznesowym ze wszystkich, ponieważ nie jesteś odpowiedzialny za koszty operacji wysyłki i produkcji. Z tego powodu zyski mogą być szybko osiągnięte po znalezieniu odpowiednich dostawców.

Dlaczego rozpoczynanie działalności opartej o dropshiping to dobry pomysł?

Dropshipping to model biznesowy o niskim ryzyku. Jeśli chodzi o koszty rozpoczęcia działalności, płacisz tylko za produkty, które sprzedajesz płacącym klientom. Nie stajesz się zbytnio obciążony kosztami tworzenia produktów, przenoszenia zapasów, kosztami utrzymywania niesprzedanych zapasów, a także kosztami zatrudnienia pracowników zajmujących się pakowaniem i wysyłką produktów. To świetne wejście do przedsiębiorczości, ponieważ może zostać oparty jedynie o prace jednego człowieka. Będzie to wymagało codziennych obowiązków, jeśli chodzi o realizację zamówień. Jednak większość etapów przetwarzania zamówień jest zautomatyzowana i wymaga kliknięcia jednego przycisku. Możliwości biznesowe związane z dropshippingiem są nieograniczone, wystarczy zrobić pierwszy krok.

Czy w ten sposób można dużo zarobić?

Tak, możesz zarabiać dobre pieniądze dzięki dropshippingowi, tak jak wielu odnoszących sukcesy sprzedawców, którzy działają w tym modelu. Wszytko zależy przede wszystkim od Twojej inicjatywy. Dropshipping pozwala znaleźć produkty o ogromnym potencjale zysku i założyć firmę, która je sukcesywnie sprzedaje. Kiedy jesteś zmotywowany do sprzedaży produktów, jesteś bardziej skłonny zainwestować więcej czasu w promocję i marketing, prowadząc do większych zysków ze swoich przedsięwzięć.

Jak założyć swój sklep dropshipping?

Pierwszą, oczywistą rzecz, aby rozpocząć biznes związany z handlem towarami w dropshipping, jest swój własny sklep. Możesz skorzystać z gotowych dedykowanych platform przeznaczonych do tego celu. Platforma sprzedażowa oferowana przez Cstore jednym z przykładów takiego narzędzia, które dodatkowo oferuje zaawansowane możliwości automatycznej integracji sklepu z hurtownią. Twój sklep będzie to dom, do którego będziesz przekierowywać ruch związany z Twoją marką i umożliwi sprzedaż i przetwarzanie płatności.

 

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes