woreczek

Opakowania foliowe są bardzo przydatne w niemal każdym sklepie internetowym lub stacjonarnym oraz hurtowni. Pomagają zabezpieczyć towar podczas transportu, a do tego odpowiednio porządkują i eksponują zawartość przesyłki. Co więcej, sprawdzą się także w branży spożywczej, bo są dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Na rynku dostępne są różne rodzaje worków i woreczków foliowych. U najlepszych dostawców znajdziesz je wszystkie – w szerokim wyborze rozmiarów i grubości. Przykładowo, grupa RAJA, która jest liderem na rynku opakowań w Europie, oferuje woreczki strunowe i inne opakowania foliowe o grubości od 30 do 150 mikronów (mikrometrów). Na stronie RAJA znajdziesz też prostą wyszukiwarkę, która pozwoli Ci z bogatego asortymentu firmy szybko wybrać produkty w interesującym Cię rozmiarze (sprawdź: https://www.rajapack.pl/torby-worki-woreczki/worki-torby-foliowe_C1310.html).

Woreczki foliowe zwykłe i rozszerzane

Solidne worki i woreczki to niezwykle uniwersalne opakowania foliowe, które znajdują zastosowania przy pakowaniu, zabezpieczaniu i grupowaniu zarówno niewielkich, jak i większych przedmiotów. Wykonane są z polietylenu lub polipropylenu. Torebki foliowe możesz zamykać na wiele sposobów – za pomocą taśmy klejącej, sznurka, opaski zaciskowej albo przez zgrzanie.

Oprócz zwykłych woreczków foliowych na rynku dostępne są też worki rozszerzane z zakładkami bocznymi. W wielu przypadkach będą one lepszym rozwiązaniem. Sprawdzają się szczególnie dobrze przy przedmiotach o nieregularnych kształtach, produktach sypkich i granulatach, a także do wypełniania dna kartonów.

Woreczki strunowe i woreczki foliowe z samoprzylepnym zamknięciem

Niewielkie torebki strunowe wykonane z wysokiej jakości polietylenu to wygodny sposób pakowania drobnych przedmiotów, takich jak na przykład biżuteria. Zamknięcie strunowe sprawia, że woreczki chronią produkty przed kurzem i wilgocią. Często posiadają też otwór do zawieszania.

Dostępne są też torebki strunowe z polem do opisu. Możesz je wykorzystać na przykład do pakowania części i podzespołów lub produktów sprzedawanych na wagę, a w polu umieścić gramaturę albo specyfikację towarów. Z kolei nieprzezroczyste woreczki strunowe w kolorze czarnym będą przydatne wszędzie tam, gdzie wskazana jest dyskrecja.

Alternatywą dla torebek strunowych są woreczki foliowe z wielorazowym, samoprzylepnym zamknięcie. Funkcjonalność zapewnia im specjalna taśma klejąca z paskiem ochronnym. Jeśli zależy Ci, by w opakowaniu nie gromadziło się powietrze, wybierz torebki foliowe z ekonomicznymi otworami wentylacyjnymi.

Ochronne opakowania foliowe: woreczki bąbelkowe i z pianki polietylenowej

Woreczki foliowe mogą też dodatkowo chronić przed uszkodzeniem delikatne i wartościowe przedmioty – na przykład wykonane ze szkła lub elektronikę. W tym celu wybierz torebki z folii bąbelkowej lub piankowej.

Te pierwsze zabezpieczają zawartość dzięki dość dużym i gęsto rozmieszczonym pęcherzykom z powietrzem. Woreczki foliowe bąbelkowe bardzo dobrze amortyzują wstrząsy, uderzenia i upadki, przez co są niezwykle uniwersalne. Dodatkową ochronę zapewniają modele z samoprzylepnym zamknięciem, które zapobiega wysunięciu się zapakowanego towaru.

Z kolei woreczki z folii piankowej skutecznie chronią nawet bardzo delikatne powierzchnie przed zarysowaniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Sprawdzą się między innymi przy wyrobach szklanych, z polerowanego drewna, czy urządzeniach z delikatnym ekranem. Są nie tylko bardzo miękkie, ale też niezwykle lekkie, bo posiadają we wnętrzu liczne, maleńkie pęcherzyki powietrza.

Artykuł sponsorowany

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes