Coraz więcej Polaków szuka ubezpieczeń samochodu w internecie i coraz więcej podpisuje umowy online. Korzyści z kupna ubezpieczenia samochodu online są oczywiste: najlepsze zniżki na OC i AC, porównanie nawet kilkudziesięciu ubezpieczycieli, szybki wybór i wygodny zakup. Zobacz, jak znaleźć najlepsze zniżki na ubezpieczenie samochodu.

 

Dobrze się przygotuj

Żeby dowiedzieć się, jakie zniżki na OC i AC Ci przysługują, musisz znać wszystkie potrzebne dane. Na stronach internetowych ubezpieczycieli i porównywarek znajdują się formularze, które w pierwszym etapie możesz wypełnić anonimowo. Żeby wyliczyć zniżki na OC niezbędne będą ogólne informacje na temat Twojego wieku, stażu kierowcy, cech samochodu, miejsca zamieszkania itp.
Warto poznać rynek ubezpieczeń samochodu przez internet, który cechuje się tym, że dostarcza licznych informacji na niemal każdy temat z zakresu polis obowiązkowych i nieobowiązkowych. W kilka chwil dowiadujesz się, gdzie można trafić największe zniżki na AC lub OC. Tego prawdopodobnie nie otrzymasz, kupując w biurze firmy ubezpieczeniowych, w której najczęściej ma miejsce tylko przedstawienie wariantów, wybór oferty i podpisanie umowy.

Zacznij aktywnie szukać zniżek

W internecie nie wszystko jest podane na tacy. O niektóre przywileje np. zniżki na OC trzeba samemu zawalczyć. Bardzo przydatne okazuje się aktywne śledzenie aktywności towarzystw w internecie. Wielu z nich ma swoje profile w mediach społecznościowych, na których informują o aktualnych promocjach. Czasem dobrym ruchem jest zapisanie się do newslettera, ponieważ nie wiadomo, kiedy przyjdzie do Ciebie e-mail informujący o najnowszych promocjach na ubezpieczenia samochodów.

Określ swoje potrzeby

Kupno ubezpieczenia samochodu przez internet wymaga podjęcia takich samych decyzji jak w przypadku kupna przez agenta. Tylko tu trzeba samemu podejmować decyzje i wiedzieć, jakie ubezpieczenie odpowiada Twoim potrzebom. Od tego będą zależeć również przysługujące Ci zniżki. Jeśli szukasz więcej informacji na ten temat, zajrzyj tu: https://porownywarka-oc-ac.pl

Każdy kierowca w Polsce musi mieć wykupione ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, tzw. OC. Pozostałe ubezpieczenia, takie jak AC i NNW nie są obowiązkowe, nie mniej trzeba się liczyć z tym, że ich nieposiadanie w przypadku uszkodzenia swojego samochodu lub szkody na zdrowiu, oznacza brak wypłaty jakiegokolwiek odszkodowania. Na dodatkowy zakres ochrony powinien zdecydować się każdy kierowca, który chce się poczuć bezpiecznie w podróży.

Są jednak grupy kierowców, którzy powinni szczególnie zainteresować się poszerzeniem zakresu ubezpieczenia – nawet kosztem mniejszych zniżek. Zaliczają się do nich osoby, których praca wymaga częstych podróży, którzy często wyjeżdżają za granicę, a także poruszają się po ruchliwych trasach. Dodatkowe ubezpieczenie powinni również rozważyć rodzice podróżujący z dziećmi, a także właściciele nowszych i droższych samochodów.

Uszkodzenie droższego auta naraża kierowcę na wysokie straty, które trudno będzie pokryć z własnej kieszeni. Mając wykupione ubezpieczenie AC, koszty szkód pokryje towarzystwo.

Przeczytaj umowę

Wiele problemów z ubezpieczeniami samochodów wynika z ignorowania umów. Umowy ubezpieczeń są różne, dlatego przed podjęciem decyzji, trzeba zapoznać się z ich warunkami. Szczególnie istotne są wyłączenia, o których dowiesz się, dopiero gdy przyjdzie czas domagać się odszkodowania. Niektóre towarzystwa zastrzegają w umowach, że np. zwrot kosztów naprawy nie obejmuje szkód powstałych za granicą czy w innych szczególnych warunkach.

Najistotniejszy dla Ciebie jest zakres odpowiedzialności towarzystwa i minimalna gwarantowana suma odszkodowania. Jeśli szkoda wykracza poza zabezpieczoną kwotę, możesz do końca życia ponosić bardzo wysokie koszty. Ubezpieczenia OC mają odgórnie ustalone minimalne kwoty gwarancyjne, ale w przypadku ubezpieczeń nieobowiązkowych wygląda to różnie.

Weź pod uwagę, że proponowana w internecie oferta ubezpieczenia nie jest ostateczna. Wyliczenia mogą się zmienić po podaniu dodatkowych informacji. Oczywiście przed podpisaniem umowy poznasz ostateczną cenę polisy za rok i przysługujące Ci zniżki.

Pamiętaj, że zniżki na OC i AC to nie wszystko

Niektórzy kierowcy, szukając oszczędności, starają się oszukiwać towarzystwa z nadzieją, że otrzymają dodatkowe zniżki. Do wyliczenia składki za ubezpieczenie potrzebną będą informacje, które teoretycznie można zataić, np. roczny przebieg auta lub miejsce parkowania samochodu. Pamiętaj jednak, że każdy przejechany kilometr to większe ryzyko wypadku, co dla ubezpieczyciela jest ważne. Dzięki zatajaniu prawdy możesz zaoszczędzić kilka złotych, ale stracisz je z nawiązką, jeśli towarzystwo odmówi Ci wypłaty odszkodowania.

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes