I na koniec tego-tygodniowego zestawienia dwa słowa o efekcie udanej kampanii i dotrzymywaniu obietnic marketingowych. Faktem jest bowiem, że czasami udaje się za bardzo i zdarzyć się może, że sukces naszej kampanii obróci się na swój sposób przeciwko nam, bo nie będziemy nadążać z realizacją kampanijnych obietnic. Starsi czytelnicy pamiętają pewnie kupony na zakupy grupowe, które czasami cieszyły się taką popularnością, że po nabyciu za naprawdę okazyjną cenę danej usługi (np. wizyta u fryzjera, na siłowni) trzeba było później ‘odstać swoje w kolejce’ i czekać przez rok, żeby usługodawca mógł nas w końcu przyjąć. Ostatnio o zakupach grupowych już trochę ucichło, ale ludzie wciąż kupują pewne usługi (lub nawet produkty), których jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy właściwie będą.

A konkretnie, mowa tutaj o Tesli, która potrafiła wyrobić sobie taką markę, że ludzie zapisywali się na zakup ich Modelu 3 w nadziei, że wpłacając część wartości auta, za dwa lata będą mogli to auto faktycznie kupić. Problem polega na tym, że Tesla wciąż nie wyrabiała się z obiecywanymi terminami.

Tym razem jednak, ostatnia z obietnic, że do końca czerwca Tesla będzie produkować 5000 aut tygodniowo, została dotrzymana… rzutem na taśmę z delikatnym (kilkugodzinnym) opóźnieniem.

https://twitter.com/elonmusk/status/1013519243030253570?s=21

Niewątpliwie jest to sukces zarówno Elona Muska jak i Tesli i serdecznie im tego gratulujemy.

Tym którzy czekają w kolejce na swoją Teslę Model 3, życzymy jeszcze trochę cierpliwości i aby się opłaciło. Trzeba wierzyć.

A z marketingowych zdolności Elona Muska i jego specjalistów od reklamy możemy brać przykład wszyscy. I również, zaocznie, ich gratulujemy.

-*-

Aktualizacja!
Chyba jednak za wcześnie na świętowanie w Tesli. Okazuje się, że Elon Musk podobno nakazał inżynierom ze swojej fabryki zrezygnować z jednego z testów hamulców produkowanych samochodów Tesla Model 3s. Sprawę opisał Business Insider.
http://www.businessinsider.com/tesla-elon-musk-orders-engineers-to-stop-brake-and-roll-testing-2018-6

Rynek już zareagował na te doniesienia przeceną akcji Tesli.
https://stooq.pl/q/?s=tsla.us&c=3d&t=l&a=lg&b=0

 

-*-
Aktualizacja 2!

Sprawa jest najwyraźniej rozwojowa.
Dla równowagi do artykułów wskazujących na zaniedbania w Tesli, warto obserwować Twittera Elona Muska (https://twitter.com/elonmusk) na którym podaje on linki do kontrartykułów ludzi z branży.
Przykładowo:
https://twitter.com/cleantechnica/status/1014592170412662786

About The Author