Przeliczając ceny zajęć i karnetów na dłuższą metę, okazuje się, że stworzenie siłowni w domu bardzo szybko się zwraca.

 

Poza tym sprzęt dobrej jakości przeznaczony do domowego użytku wcale nie musi być drogi i wbrew pozorom nie trzeba dysponować dużą przestrzenią. Oczywiście najważniejsze jest dobre samopoczucie podczas ćwiczeń, więc wybór miejsca na trening zależy od indywidualnych preferencji.

Zachęcamy do przeczytania artykułu, który pomoże Wam w podjęciu decyzji: Ćwiczenia w domu czy siłowni? Wady i zalety. Jeśli wybór padł na domowe warunki, podpowiadamy na jaki sprzęt warto zwrócić uwagę.

Domowa strefa cardio

Stepper – kondycja, spalanie tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki w jednym. Pomimo niewielkich gabarytów i lekkiej konstrukcji utrzymuje całkiem spory ciężar, zazwyczaj jego wytrzymałość nie schodzi poniżej 100kg. Istnieją modele, które pozwalają na wyrzeźbienie nie tylko mięśni ud i pośladków, ale także na wymodelowanie talii oraz wzmocnienie i wyszczuplenie rąk. Dzięki obecności monitora można też kontrolować ilość powtórzeń, czas i ilość spalonych kalorii.

Rower stacjonarny lub orbitrek – warto wygospodarować trochę miejsca na ten sprzęt. Przynosi spore korzyści w postaci poprawy kondycji oraz efektywnego spalania tkanki tłuszczowej. Co jest lepsze? Odpowiedź na to pytanie zależy od oczekiwań i stanu zdrowia. Rower angażuje głównie mięśnie łydek, ud oraz pośladków, pozwala na dużą intensywność treningu i w bardzo łatwy sposób można wykonywać na nim interwały. Orbitrek jest świetnym sprzętem dla osób początkujących oraz dla tych, którzy mają tendencję do problemów ze stawami. Poza tym, że je odciąża, wymusza także wyprostowaną postawę i angażuje większość mięśni całego ciała.

Mocne mięśnie za grosze

Przyrządy wzmacniające mięśnie, w które warto zaopatrzyć domową siłownię, odznaczają się niewielkimi rozmiarami, niską ceną i niezwykle wysoką skutecznością.

Kółko do ćwiczeń – niepozorne, małe i tanie, a mięśnie brzucha zamienia w stal! Nie potrzeba wielkich, specjalistycznych sprzętów i ławek aby wyrzeźbić brzuch, wzmocnić mięśnie pleców oraz rąk.

Hantle – idealne nie tylko do ćwiczeń mięśni rąk, ale także do obciążenia podczas treningów cardio.

Gumy do ćwiczeń – zajmują minimum miejsca i dają maksimum możliwości. W zależności od potrzeb pozwalają na wymodelowanie mięśni brzucha, ud, pośladków oraz ramion. Istnieją różne poziomy oporu, co pozwala dostosować stopień zaawansowania ćwiczeń do własnych możliwości.

Przyrządy do pompek – dwa niewielkie drążki stawiane na podłodze, które gwarantują poprawne wykonywanie pompek. Powodują, że zwiększa się zakres ruchu ramion podczas wykonywania ćwiczeń i angażują mięśnie do większego wysiłku.

Wszystkie powyższe sprzęty do ćwiczeń oraz wiele więcej oferuje sklep sportowy – prosportowy.pl, który zadbał o różnorodność produktów i bardzo szeroki zakres cenowy, tak aby każdy znalazł coś dla siebie, nie musząc rezygnować z wysokiej jakości.

About The Author