Twój telefon z Androidem przestał działać tak szybko i płynnie jak w dniu, kiedy po raz pierwszy trafił w Twoje ręce? Nie martw się! Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na przyspieszenie Androida, by znów korzystanie z niego było szybkie i sprawiało prawdziwą przyjemność!

Jak przyspieszyć telefon: uruchom go ponownie

Choć może się to wydawać co najmniej dziwne, najprostszym, a jednocześnie najbardziej niedocenionym sposobem na przyspieszenie pracy telefonu, jest jego zresetowanie. Zanim więc poprosisz o pomoc fachowców lub przejdziesz do kolejnych sposobów na „podkręcenie” swojego smartfona, wyłącz urządzenie i uruchom je ponownie. W ten sposób zatrzymasz zbędne procesy, które dotychczas mogły obciążać Twój telefon, a tym samym go spowalniać.

Jak przyspieszyć Androida: odinstaluj niepotrzebne aplikacje

Często zdarza się, że na smartfonie znajduje się wiele niepotrzebnych aplikacji, które zostały zainstalowane dawno temu i od tego czasu nikt z nich nie korzystał. Tymczasem jest to dość poważny błąd, który prowadzi do widocznego spowolnienia działania telefonu. Aby przyspieszyć Androida, koniecznie przejrzyj listę zainstalowanych aplikacji. Te, z których już dawno nie korzystasz, odinstaluj.

Aby to zrobić, wejdź w Ustawienia à Aplikacje à z listy wybierz program, który chcesz usunąć z urządzenia à Odinstaluj.

Uwaga: Pamiętaj o tym, że aplikacji systemowych nie możesz usunąć, ale jeśli chcesz przyspieszyć pracę swojego telefonu, możesz je zatrzymać. W takiej sytuacji wybierz więc opcję Zatrzymaj.

Prosto, szybko i skutecznie, Twój smartfon zyska „drugie życie”.

Przyspieszenie telefonu: regularnie czyść pamięć podręczną

Pamięć podręczna w smartfonach wspomaga płynne działanie różnych aplikacji, ale także pozwala na ich szybkie uruchamianie i wczytywanie stron wtedy, gdy korzystasz z przeglądarki internetowej. W praktyce pamięć podręczna w telefonie jest więc odpowiedzialna za przechowywanie już wykorzystywanych wcześniej danych, pozwalając tym samym właścicielowi urządzenia oszczędzić czas, transfer danych oraz baterię, która będzie się wolniej rozładowywać. W trosce o szybkie i sprawne działanie smartfonu musisz regularnie czyścić pamięć podręczną, ponieważ ta staje się zbyt duża, a zapisane pliki znacznie spowalniają działanie urządzenia.

Aby to zrobić, możesz zainstalować darmowy program (np. CCleaner) lub przejść do sekcji Aplikacje, następnie wybrać aplikacje, które zajmują najwięcej miejsca, i usunąć w nich tzw. pamięć cache.

Czyszczenie pamięci powtarzaj regularnie – najlepiej co kilka dni.

Przyspieszenie androida: wyłącz widgety i animacje

Widgety i animowane tapety, które działają w tle, znacznie obciążają system i spowalniają telefon. Korzystaj więc z nich w sposób przemyślany i upewnij się, że rzeczywiście ich potrzebujesz. Statyczne tapety oraz minimum widgetów sprawdzą się dużo lepiej – dzięki temu Twój smartfon z Androidem będzie działać sprawniej i szybciej, co z pewnością docenisz bardziej niż animowaną tapetę ze spadającymi gwiazdami lub uroczą rybką pływającą na ekranie smartfona.

Przyspieszenie telefonu: uruchom aktualizacje

Z upływem czasu do działających programów mogą wkraść się błędy. Warto więc aktualizować system i pobrane aplikacje, by uniknąć błędów i spowolnienia telefonu. Jeśli chcesz to zrobić, zadbaj o połączenie z Internetem, następnie wejdź w Ustawienia à Aktualizacja oprogramowania à Pobierz i zainstaluj.

Przy okazji upewnij się, że masz również włączoną opcję automatycznej aktualizacji podczas połączenia z siecią Wi-Fi.

Gotowe! Dzięki tym prostym sposobom Twój telefon znów będzie działać szybko i bezbłędnie!

Telefony z systemem Androidem znajdziesz na stronie www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml.

About The Author