Instagram jest w tym momencie jednym z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na świecie. Aktualnie ma około miliarda aktywnych użytkowników (wg statista.com: https://www.statista.com/statistics/272014/global-social-networks-ranked-by-number-of-users/), co plasuje go około 5 miejsca na świecie. W pierwszym tuzinie znajdują się jeszcze: Facebook, YouTube, WhatsApp, Messenger, WeChat, QQ, Qzone, Tik Tok, Sina Weibo, Twitter, Reddit. Niektórzy twierdzą, że 'wartość śledzenia’ poprzez użytkowników śledzących profile na Instagramie jest dużo 'wyższa’ od 'wartości śledzenia’ przez użytkowników w innych portalach, gdyż użytkownicy Ci częściej reagują na posty oraz posty Instagramowe mocniej wpływają na ich zachowania konsumenckie. Bez względu na to czy tak faktycznie jest i czy dotyczy to każdej branży, czy tylko niektórych, niewątpliwie Instagram jest w czołówce portali kreujących trendy wśród Internautów.

W związku z powyższym Instagram jest bardzo dobrym medium do promowania swojej firmy, zarówno wtedy kiedy naszymi klientami są głównie użytkownicy indywidualni (B2C), jak i wtedy gdy sprzedajemy nasze produkty lub usługi innym firmom (B2B).
Poniżej znajdziecie wskazówki dotyczące założenia konta firmowego dla swojej firmy na Instagramie.

Konto prywatne i konto firmowe

Na początek ważne rozróżnienie – na Instagramie istnieją dwa rodzaje kont: konto prywatne oraz konto firmowe. Naszą firmę możemy promować z konta prywatnego, niemniej jednak konto firmowe daje nam trochę więcej możliwości (jak: dostęp do specjalnych funkcji biznesowych, statystyk oraz tworzenia bezpośrednio w aplikacji postów reklamowych), dlatego warto założyć takie właśnie konto i o zakładaniu takiego konta tutaj piszemy.

Ze względu na to, że istnieją te dwa rodzaje kont, konto firmowe możemy założyć na dwa sposoby w zależności od tego czy posiadamy już konto prywatne, czy też nie posiadamy w serwisie jeszcze żadnego konta.

Zakładanie konta firmowego gdy posiadamy konto prywatne

W tym przypadku, zakładanie konta firmowego polega na zmianie konta prywatnego w firmowe.
W centrum pomocy Instagrama znajdziemy proste instrukcje jak tego dokonać wraz z filmikiem instruktażowym: https://help.instagram.com/502981923235522.

Podsumowując porady Instagrama, w skrócie, możemy tego dokonać w następujących krokach:

1. Logujemy się do swojego konta i wchodzimy do swojego profilu.
2. Klikamy w 'hamburger menu’.
3. Szukamy opcji „przełącz na profil firmowy” i klikamy tę opcję.
4. Dodajemy do konta stronę na Facebooku naszej firmy i ustawiamy jego profil na publiczny.
5. Wchodzimy na stronę 'Skonfiguruj profil firmowy’ i uzupełniamy dane kontaktowe firmy na tej stronie.
6. Klikamy przycisk „Gotowe” i gotowe.

Zakładanie konta firmowego gdy nie posiadamy konta prywatnego

Jeżeli nie posiadamy jeszcze konta osobistego na Instagramie, zanim założymy konto firmowe musimy założyć to konto prywatne.
Tu znów z pomocą przychodzi nam strona pomocy z Instagrama wraz z filmikiem instruktażowym: https://help.instagram.com/155940534568753.

W skrócie, zakładanie takiego konta to kilka prostych kroków:

1. Wchodzimy na stronę https://www.instagram.com (lub jeśli korzystamy z telefonu, to pobieramy aplikację Instagram ze sklepu App Store (użytkownicy iOS) lub Google Play (użytkownicy Androida) i otwieramy tę aplikację).
2. Rejestrujemy się z wykorzystaniem numeru telefonu, albo adresu e-mail wybierając nazwę użytkownika oraz bezpieczne hasło. Możemy też zarejestrować się korzystając z naszego konta na Facebooku (w tym przypadku zostaniemy poproszeni o zalogowanie się do Facebooka).
3. Kiedy będziemy mieli już założone konto prywatne, pozostaje nam już tylko zmiana konta osobistego w firmowe, tak jak to zostało opisane powyżej (lub na stronie: https://help.instagram.com/502981923235522).

I gotowe.

A tutaj jeszcze dla fanów nauki z filmików w serwisie Youtube, instruktaż zakładania konta firmowego w dwóch wersjach:

Wersja 1 – Ranking Academy: How to create Instagram Business Account (step by step)
https://www.youtube.com/watch?v=_r6QpQQythE

Wersja 2 – Howfinity: How to create Instagram page for business
https://www.youtube.com/watch?v=IfbjErHyc3E

-*-

Mam nadzieję, że uda się Wam szybko i sprawnie założyć konto biznesowe na Instagramie i konto to pomoże Wam w promowaniu Waszego biznesu.

About The Author